• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Зависимостта е: На студено заспива (под 15 градуса) и може и леко тъмно. На топло трябва светло.
lov - майстор
вт дек 10, 2019 8:08 amChristo написа:
............
Здравей,
Би ли споделил подробности, какво гледаш, как се справяш със зимните студове, с аклиматизацията?
Предварително благодаря!
Към автора на темата:
25 Вата на час е микроскопична мощност. С някоя лампа 250 или 500 вата ми изглежда по-смислено... Хем топло, хем светло! Но и парички за ток ще трябват.
В момента съм ги намали драстично по обективни причини. Нямам време да се грижа за тях щото зачезвам за дълго време. Имам 2 раждащи лимони единия от които е над 40 годишен.Маслини и една камара палми /даже не знам сега колко са/ алое вера, дафинови лист камелии и още доста по мижави китки.
Палмите всичките са ми от семена довлечени от мен, та аклиматизацията както дойде. А помещението е цялото от стъкло от към дългата страна и е отопляемо щото ми е към апартамента. Лятото се ползва като отворена тераса. Но зимата там средно е около 10-15 градуса без да му се вторачвам.
ky-kyy - майстор
Имам една остъклена тераса, на която понякога излизам да изпуша една цигара. Наредил съм няколко саксийки с люти чушки, хем за изящество, хем за душевна и гастрономическа наслада....Както и да е, битовизмите ми, навярно няма да са интересни, в случая...
Преди месец-два мярнах в една бакалия, едни вентилаторно печици, които се ръгат в контата, на цената на бутилка водка Финландия. Подминах ги, че се върнах и си взех, една такава. Мисля, че не е нужно, да споменавам, че не подминах щанда с водката, да не говорим, че Финландията, беше на промоция + огромна чаша, та заредих дузина чаши, да се намират :)
Май се отплеснах, пак...Та печицата е 400W по табела, има и някакъв дисплей....обаче затворена с дограма тераса, два на метър, си я затопля, като стой, та гледай....
Пробвай с нещо такова, като имаш предвид, че до 30 ден, можеш без проблем да я върнеш и да ти дадат парите, с които да си купиш още една бутилка водка, или уиски, или минерална вода, ако имаш ракия за разреждане :)
kabel96 - специалист
вт дек 10, 2019 1:18 pmky-kyy написа:
Имам една остъклена тераса, на която понякога излизам да изпуша една цигара. Наредил съм няколко саксийки с люти чушки, хем за изящество, хем за душевна и гастрономическа наслада....Както и да е, битовизмите ми, навярно няма да са интересни, в случая...
Преди месец-два мярнах в една бакалия, едни вентилаторно печици, които се ръгат в контата, на цената на бутилка водка Финландия. Подминах ги, че се върнах и си взех, една такава. Мисля, че не е нужно, да споменавам, че не подминах щанда с водката, да не говорим, че Финландията, беше на промоция + огромна чаша, та заредих дузина чаши, да се намират :)
Май се отплеснах, пак...Та печицата е 400W по табела, има и някакъв дисплей....обаче затворена с дограма тераса, два на метър, си я затопля, като стой, та гледай....
Пробвай с нещо такова, като имаш предвид, че до 30 ден, можеш без проблем да я върнеш и да ти дадат парите, с които да си купиш още една бутилка водка, или уиски, или минерална вода, ако имаш ракия за разреждане :)
Тая бутилка водка помни ли си настройките ако я изключиш от контакта за повече от 5-10 минути.Тоест като я включиш тръгва ли пак.
ky-kyy - майстор
вт дек 10, 2019 1:21 pmkabel96 написа:

Тая бутилка водка помни ли си настройките ако я изключиш от контакта за повече от 5-10 минути.Тоест като я включиш тръгва ли пак.
Не съм я изключвал от контакта и не ми е спирал тока, затова не мога да ти отговоря.....Иначе си помни зададената температура, но леко се съмнявам, че я достига. Аз на градуси, не вярвам много и не ме интересуват, когато ми е топло, ми е комфортно, а дали ми е топло на 20 градуса, или на 30, не ме вълнува много.
Довечера, ако не забравя, ще я изкарам от контакта, да видя дали си пази настройките и ще ти пиша :)
kabel96 - специалист
вт дек 10, 2019 1:27 pmky-kyy написа:
вт дек 10, 2019 1:21 pmkabel96 написа:

Тая бутилка водка помни ли си настройките ако я изключиш от контакта за повече от 5-10 минути.Тоест като я включиш тръгва ли пак.
Не съм я изключвал от контакта и не ми е спирал тока, затова не мога да ти отговоря.....Иначе си помни зададената температура, но леко се съмнявам, че я достига. Аз на градуси, не вярвам много и не ме интересуват, когато ми е топло, ми е комфортно, а дали ми е топло на 20 градуса, или на 30, не ме вълнува много.
Довечера, ако не забравя, ще я изкарам от контакта, да видя дали си пази настройките и ще ти пиша :)
Градусите и мен не ме вълнуват.Преди 10 години на 21 ми беше горещо а сега на 24 ми е студено.Важното е да се чустваме добре. :supz: :supz: Миналата година купих една от Кауфлад такава и беше и по ефтина от водка но като спре тока не тръгва.Щях да я отварям и да я преправям но пусти мързел.Иначе съм преправил една духалка реотаните :partyman: :partyman: последователно и става 500 вата и е настроена горе долу на 9-11 градуса че и аз имам към 15 цитруса.
kGitsov - специалист
Много интересни мнения! На някои не мога да повярвам като цяло обаче
Значи да уточня за зимата при цитрусите важи формулата:
Ниска температура + малко светлина = силен растеж след зимата.
Това целя! Ако ги затвориш на висока температура с малко светлина и ниска влажност ще хвърлят листата, а не на ниска температура.
При ниска температура и то по-скоро под 0 и даже -(минус)3-5 градуса продължителни може да се наблюдава измръзване и чак тогава да хвърли листата и пак - зависи от растението, сорта и възрастта.

25 вата не са мижави, защото снощи замерих фолиото и се надгря до 45 градуса, измерването го правя с обикновен термометър със термо сонда на кабел, не съм сигурен дали е много адекватен метода, при все че вероятно и контакта не е добър между двете повърности. Идеята ми за затопляне на вода идва оттам че водата държи по-дълго температурата и не се влияе силно от проблеми с упътняването и т.нар херметичността на кутията в която съм ги сложил.

Единствено не знам като кача температурата дали мога да се справя с влагата и разбира се мухалът, който ще се появи веднага.

Печките с режим против замръзване са добър вариант, но дори рядко да се пускат са с консумация около 800 вата, което е много.
Напомням че кутията е малка 120см х 50 см х 130 см, целта на упражнението е да създам добри условия за добро зимуване.
ky-kyy - майстор
вт дек 10, 2019 1:59 pmkabel96 написа:


Градусите и мен не ме вълнуват.Преди 10 години на 21 ми беше горещо а сега на 24 ми е студено.Важното е да се чустваме добре. :supz: :supz: Миналата година купих една от Кауфлад такава и беше и по ефтина от водка но като спре тока не тръгва.Щях да я отварям и да я преправям но пусти мързел.Иначе съм преправил една духалка реотаните :partyman: :partyman: последователно и става 500 вата и е настроена горе долу на 9-11 градуса че и аз имам към 15 цитруса.
Тази е същата, като я изкарам от контакта, после не тръгва сама. Четох в упътването, че след 12 часа работа, сама се изключвала. Може да се преправи, но на мен, не ми пречи и така да си остане. Но ако ще се топлят гирлюци, ще трябва, да се човъркне. Моите чушлета, издържат и без отопление :)
  • 1
  • 2

Тема "Цитрусова градина на терасата с минимално отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: