• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nandrolon - специалист
Здравейте, ще правя няколко повдигнати лехи и не мога да избера от какъв материал да направя леглата.

Трябва да е нещо което ще изкара няколко години на открито и в контакт със влажна пръст.

Гледам англичаните ползват pressure treated wood ,но не намирам подобно тук.

Декингът е удачен вариант, но не трябва да е третиран с химикали и единствено открих сибирска лоственица , но цената от 65 лв за м2 е доата висока.

Та някой тук ако се занимава с нещо подобно ще съм благодарен на всякакви съвети.
Последна промяна от nandrolon на чет мар 05, 2020 11:36 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вземи най-евтините дъски, ще ти издържат едни 3-5 години.

Нарича се "повдигната леха" ;-)
nautilus33 - майстор
Както каза дамата, но бих ти предложил да ги намажеш с отработено масло от бензинов двигател, че е по-чисто. Остави на слънце няколко дена да попие по-хубаво , и си ти. Не ми се вярва да навреди по някакъв начин.
nandrolon - специалист
Да, вероятно ще ги направя от чамови талпи и колкото изкарат толкова.
Това масло за импрегниране не ми се слага в градината. Гледам има ленени масла за дърво или такива за контакт с хранителни продукти. Но не съм сигурен дали си заслужава. т.е. дали ще удължи живота на лехата.

п.с. наистина повдигната леха звучи добре.
EDI - майстор
Няма нужда от покритие, иглолистната дървесина е смолиста и издържа с години в пръст и влага.Вземаш кофражни дъски по 300-350 лева кубика и готово.Ще имаш материал и за внуците.
naster - майстор
Pressure treated wood у нас се среща като третирано в автоклав. Поръчахме такъв материал за покривна конструкция. Оскъпяването спрямо необработен не беше голямо. Отвътре може да опаковате стените на "сандъците" с дебел полиетилен. Това сигурно ще удължи живота им.
Димитър Димов - специалист
От всичко може да се направи повдигната леха. Ето идеи :https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... s&tbm=isch
kr1100 - майстор
В предвид глобалното сваряване няма да има нужда от повдигната леха.
А като идея мога да ти дам - PVС "козирка" . Монтират се под РVC дограма в/у стената . Най-широката е 250мм , а са с дължина 6м. Нито гние , нито има нужда от обработване с "мазила".
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 05, 2020 4:47 pmkr1100 написа:
В предвид глобалното сваряване няма да има нужда от повдигната леха.
А като идея мога да ти дам - PVС "козирка" . Монтират се под РVC дограма в/у стената . Най-широката е 250мм , а са с дължина 6м. Нито гние , нито има нужда от обработване с "мазила".

Не е Еко и Био и модерно
Класиката си е с дъски...
lov - майстор
Кат толкова държиш да си еко био и не знам какво си събираш олиото от фритюрника грееш го и мацаш с баданарката. :lol:
Това съвсем сериозно. Може да ползваш и ново слънчогледово олио но трябва да го загрееш и свариш преди това.
  • 1
  • 2

Тема "Дървен материал за "повдигната леха"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: