• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,
имам черешово дърво, което е доста голямо и старо, но има сантиментална стойност за мен. Проблемът беше, че след отстраняване на голям сух клон, на негово място се появи гъба, на която не обърнахме внимание и след отстраняването й, се видя че е проядено отвътре. Намазахме с овощарска смазка, но не знам дали ще помогне.
Интересува ме, как мога да спася това дърво?
Благодаря
За да придобиете представа ви качвам снимка. :?
https://imgur.com/n2aXzTB
Моят опит, с черешовите дървета е, че тръгне ли да съхне, спасение няма.
Поредната изсъхнала, миналата година изкорених без инструменти, на ръка.
Възможно е да е от терена. На места плодородната почва е едва 20 см.
Дано при теб се оправи! Сигурно трябва да се напръска с нещо.
https://sinor.bg/54244-sastestvuvat-10- ... te-ot-tyah
wanderer - специалист
Ако е апоплексия няма оттърване. Но ако се цели затвяряне на обем, който събира и задържа вода и мръсотия и респективно подпомага гниенето, спокойно можеш да запълниш с теракол или друго циментово подобие, и да оформиш отгоре така, че да се стича водата. Лошото е че че при черешата трудно зарастват раните, и на практика няма да може да облече такава рана със свежа кора както една джанка например. Но със сигурност нищо няма да изгубиш. И да - стопирането на гъбата с някакъв фунгцид е задължително.
ср мар 18, 2020 7:34 pmwanderer написа:
Ако е апоплексия няма оттърване. Но ако се цели затвяряне на обем, който събира и задържа вода и мръсотия и респективно подпомага гниенето, спокойно можеш да запълниш с теракол или друго циментово подобие, и да оформиш отгоре така, че да се стича водата. Лошото е че че при черешата трудно зарастват раните, и на практика няма да може да облече такава рана със свежа кора както една джанка например. Но със сигурност нищо няма да изгубиш. И да - стопирането на гъбата с някакъв фунгцид е задължително.
Гъбата я издълбахме и остана това, което се вижда на линка със снимката.
Въпроса е отсега нататък какво да правим? Теракол? А гнилостния процес вътре с какво да го стопираме?
ESPACE - майстор
Аз не че разбирам от резитба, ма тоя клон що сте го дялнали толкова плътно до стъблото?
чет мар 19, 2020 3:49 amESPACE написа:
Аз не че разбирам от резитба, ма тоя клон що сте го дялнали толкова плътно до стъблото?
Не бе дялнат така, но се образува една гъба, която като я махнахме беше изгнило всичко. Та решихме да я издълбаем докрай и се вижда, че е бая изгнило навътре.
Christo - майстор
чет мар 19, 2020 3:49 amESPACE написа:
Аз не че разбирам от резитба, ма тоя клон що сте го дялнали толкова плътно до стъблото?
Правилно го е отрязал колегата....Проблемът е, че загниването е проникнало много навътре в стеблото. Сега трябва да се обеззарази и запълни с пясък и цимент, както пише в линка, предоставен любезно от г-н Трифонов. Дано това да продължи живота на дървото. По принцип не се правят отрези, по-големи от 7 сантиметра. Дървото може да "залива" не повече от сантиметър на година.
чет мар 19, 2020 9:10 amChristo написа:
...По принцип не се правят отрези, по-големи от 7 сантиметра. Дървото може да "залива" не повече от сантиметър на година.
Това не ми е ясно. Мога ли, като си подрязвам дърветата, да отрежа по дебел, от 7 см, клон? Или имаш друго предвид?
Нямам почти никакъв градинарски опит, а с дърветата карам на око. За събаряне, само дървета да има.
Търся си информация в нета.
wanderer - специалист
можеш да отрежеш и по дебел клон разбира се. има се предвид, че клоновия пръстен няма да успее да закрие раната с калусна тъкан, тоест да я облече с кора изцяло ако клона е по дебел от 7 годишен. от теорията ми е останало, че най-вече касае черешите, защото раните зараствт трудно при тях. опита ми е осносвно с ябълки, но там при правилно отрязване раните се възстаноявяват добре. една от идеите на резитбите е да се премахват предполагаемо ненужните клони още в зародиш, дори на запад практикуват неколкократно филизене и пензиране през вегетацията, така наречените зелени резитби. ако все пак се наложи отрязването на по дебел клон има специална техника на резитба. в старите истински книги беше цял отделен раздел...накратко реже се до стъблото или клона който носи ненужния клон без да се засяга клоновия пръстен, но много близко до него в зависимост от ъгъла на израстване. реже се с много остри инструменти за да стане гладък отреза. недопустимо е отцепване на дървесина или кора от раната която остава на дървото. масова грешка е отрязването на къс чеп чиято дървесина реално умира, и е потенциален източник на болести и неприятели. и задължително овощарска замазка. сега има хубави, не като преди +25 години, кога си правех хоум мейд термоактивни, да ходя посред зима със съд пълен с горещ пясък и кутията със замазката вътре да седи разтопена :-D
чет мар 19, 2020 9:10 amChristo написа:
чет мар 19, 2020 3:49 amESPACE написа:
Аз не че разбирам от резитба, ма тоя клон що сте го дялнали толкова плътно до стъблото?
Правилно го е отрязал колегата....Проблемът е, че загниването е проникнало много навътре в стеблото. Сега трябва да се обеззарази и запълни с пясък и цимент, както пише в линка, предоставен любезно от г-н Трифонов. Дано това да продължи живота на дървото. По принцип не се правят отрези, по-големи от 7 сантиметра. Дървото може да "залива" не повече от сантиметър на година.
Значи дезинфекцирам с меден сулфат и после мажа с вароциментов разтвор.
Издялкали сме го докъдето можем, но явно гнилостният процес е прекалено силен... :|
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с черешово дърво - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: