• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
За съжаление, най добрият специалист във форума изтрещя тотално и вече не помага.
[/quote]

Не е така. Дава много ценен съвет . И да купи позлатена помпа като няма вода в кладенеца ? правим ? Суша е и то голяма.
Преди 3-4г като се надвесвам над кладенеца и с ръка почти докосвах водата / имало е години когато преливаше./ Дъно на 8,5 м. Сега нивото е 2,4- 2,5 м на водата. В края на октомври беше ниво 1,60м , а тепърва предстои сушавия период.
kistbam - специалист
вт апр 07, 2020 4:57 pmkr1100 написа:
И да купи позлатена помпа като няма вода в кладенеца ? правим ? Суша е и то голяма.
Преди 3-4г като се надвесвам над кладенеца и с ръка почти докосвах водата / имало е години когато преливаше./ Дъно на 8,5 м. Сега нивото е 2,4- 2,5 м на водата. В края на октомври беше ниво 1,60м , а тепърва предстои сушавия период.
Ами мисля си че няма да е проблем. Живея в Пловдивско село и р.Марица е на 1км. от къщата ми. Всички комшии поливат смело без проблем цяло лято. Сондажа ми е с PVC тръба Ф160 на дълбочина 23м. Помпата е поставена в шахта дълбока 0,80м. Водното ми огледало е на 2,60м. а като пусна помпата (Raider 370W), пада с 20см и става 2,80м. Това мога да кажа за водоизточника. Мисля че няма да има проблем.
Прикачен файл:
IMG_20200407_171507.jpg
Последна промяна от kistbam на вт апр 07, 2020 5:38 pm, променено общо 1 път.
вт апр 07, 2020 4:57 pmkr1100 написа:
пон апр 06, 2020 11:59 amТрифон П.Трифонов написа:
За съжаление, най добрият специалист във форума изтрещя тотално и вече не помага.
Не е така. Дава много ценен съвет . И да купи позлатена помпа като няма вода в кладенеца ? правим ? Суша е и то голяма.
Преди 3-4г като се надвесвам над кладенеца и с ръка почти докосвах водата / имало е години когато преливаше./ Дъно на 8,5 м. Сега нивото е 2,4- 2,5 м на водата. В края на октомври беше ниво 1,60м , а тепърва предстои сушавия период.
А, ето едно полезно мнение. Можеше и той да го метне, но е много голям.
Ако за няколко часа поливане не достига дебит, има вариант с буферен резервоар, който също трябва да се сметне. При това положение бих определил постоянният дебит на кладенеца или сондата. След това, според нуждите, ще си сметна необходимото количество вода. После идва преценката дали източника може да го достави или трябва буфер, определяне на броя кръгове и равномерното разпределение, брой разпръсквачи и др. джаджи дето харчат вода, в един кръг, необходим дебит по налягане, помпа с 20% запас, примерно......Ей нещо такова да му беше нахвърлял.
kistbam - специалист
Все пак някой (който има впечатление от 2та вида разпръсквачи, които съм опоменал) може ли да даде мнение, кой вариант е по-удачен. MP rotators или този с VAN дюзите. И също така едно друго въпросче. Ако само 4 разпръсквача MP Rotator останат на един кръг, проблем ли ще е за помпата при положение че разпръсквачите ще са общо с дебит 0.8м3/h? Ще се натоварва ли помпата (Wilo FWJ 204 X EM)?
  • 1
  • 2

Тема "Изграждане на комбинирана поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: