Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kozl - майстор
Привет.
От тука сме купували 2014 г. даже и лепилото за обект с малка детска площадка. Не съм стъпвал на обекта от тогава и не знам как е качеството, но поне в гаранционния срок от 5г. не са се оплаквали за настилката.
Дебелината на плочите е свързана с височината на падане.
Плочите сме лепили в-у бетонова настилка.
krasi92 - майстор
вт мар 17, 2020 11:12 pmzaksofon написа:
вт мар 17, 2020 11:09 pmkrasi92 написа:
https://www.kraiburg-relastec.com/euroflex/en/
Краси, това дали не е къмто 100 лв/м2, без ДДС и доставка?! 😉
Не знам цените но тези са най добрите за които знам.
вт мар 17, 2020 11:07 pmzaksofon написа:
... Или пък да положа отдолу двойка ФибранчИ? Вие какво ще кажете? ...
Навих са кат пожарникарски маркуч. Нека да е петичка, а? Един път са слага.
Първия фибран налепих на таванската плоча на хола. Беше двойка. Още си седи, но ще го нанаждам до 10. Два пъти работа.
Колкото и да избереш, да е подов!
zaksofon - специалист
ср мар 18, 2020 8:08 amТрифон П.Трифонов написа:
вт мар 17, 2020 11:07 pmzaksofon написа:
... Или пък да положа отдолу двойка ФибранчИ? Вие какво ще кажете? ...
Навих са кат пожарникарски маркуч. Нека да е петичка, а? Един път са слага.
Първия фибран налепих на таванската плоча на хола. Беше двойка. Още си седи, но ще го нанаждам до 10. Два пъти работа.
Колкото и да избереш, да е подов!
А с какво е по-различен подовия, че аз да си кажа честно, никога не съм обръщал внимание? Предполагам, че подовия се застъпва (има сглобка) и не се степва?
Дали ще е необходимо да му правя замазка с мрежа, преди да залепя "тревата" ? Благодаря?
radius - майстор
Подовия е държи мин. 400кПа за еди ква си деформация, а обикновения 300. Стенния е даже 200-300 и е с вафлена повърхност. Но ми се струва, че всички слагат 300КПа, а не нагоре, щото се гледа и цената.
Hursa - майстор
Искате да налепите фибран върху плоча, на открито? Да го покриете с изкуствена трева и по него постоянно ще се движат хора, ще играят деца?
zaksofon - специалист
ср мар 18, 2020 2:39 pmHursa написа:
Искате да налепите фибран върху плоча, на открито? Да го покриете с изкуствена трева и по него постоянно ще се движат хора, ще играят деца?
Ами, това е един от вариантите... XPS-а, ще положа, за да изолирам термомоста между плочата и къщата, тъй като въпросната плоча е продължение на пояса между първи и втори етаж и реално се усеща как охлажда детската, както е и таван на котелното. Прилагам една снимка, тя е на климатиците, които са в друга тема, но се вижда какво искам да изолирам.
Възможно ли е фибрана да се мачка и чупи под детските крачета? Ще му направя и замазка за всеки случай.

Прикачен файл

received_130074291771926.jpeg
Това "перо" задължително трябва да се изолира от всички страни, поне на половин метър от стената.
Снимай така, че да се види бъдещата площадка и връзката с къщата!
Над фибрана правиш армирана замазка 4 см. После и възрастните могат да батутят. Само по полячка, че сме по трошливи.
Бе отвори си работа.
Офффф, трябва да помислиш и за як финиш, преди тревата.
Само проблеми.
yanko78 - специалист
Е ква е тая детска площадка 2/2 и то във въздуха м/у два етажа? Аз ли нещо не разбирам? Да живееш в къща и да правиш детска площадка, на място за тераса или? По скоро го огради и направи на жена ти един хубав простор там, ша видиш колко ще е щаслива.
Явно няма да е на това място и батута. Човека каза 15 квадрата. Това явно е връзката на съответната площадка с къщата, заради което си търси оправдание за работата, която си отваря.
Затова и поисках да снима, но...

Тема "Каучукови плочи за детска площадка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: