Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zaksofon - специалист
Привет на всички! Моля, ако някой има опит с въпросните плочи да сподели. Интересува ме фирма производител, цена, качество и т. н. Искам да покрия бетонна плоча с размер 15 м2, че бабата и дядото са купили батут, който не искам да слагам в градината, че ще ми отиде тревната площ. И ако може да кажете, дали това чудо, ще запази качествата си при слънце, студ, дъжд и т. н. на открито? Мога да сложа или гранитогрес, но няма да е подходящо, при евентуално падане на дзверо от батута. Благодаря на всички за отговорите!
пон мар 16, 2020 10:58 amzaksofon написа:
Привет на всички!
С тес дъртите, само проблеми. Ща свършат, преди гурбета, бе.
Нямам подобен опит, но не бих си го и причинил. Съжалявам, че не мога да помогна!
radius - майстор
Лятото, ако ги пече, са доста смръдливи. Може би и опасни.
Руди - майстор
пон мар 16, 2020 10:58 amzaksofon написа:
Интересува ме фирма производител, цена, качество и т. н.
Като тези тук?
пон мар 16, 2020 12:15 pmРуди написа:
пон мар 16, 2020 10:58 amzaksofon написа:
Интересува ме фирма производител, цена, качество и т. н.
Като тези тук?
Минимална поръчка 50 квадрата. Ще има за бабата и дядото, хахааа.
Нещо такова де. Гледах спортните настилки, тартановите са доказани, даже и саморазливни има. Нета е пълен.
zaksofon - специалист
пон мар 16, 2020 12:15 pmРуди написа:
пон мар 16, 2020 10:58 amzaksofon написа:
Интересува ме фирма производител, цена, качество и т. н.
Като тези тук?
Е, гледах ги и аз тези, на хартия изглеждат добре, но дали ще е така в действителност. Гледам, че ги слагат по парковете на обществени места, което означава, че са издръжливи, няма как да не са иначе... Г-н Трифонов, що така бе джанъм, не бихте си го причинили :roll:? Ми те ако изкарат няколко десетилетия, дали ще е гранитогрес, мозайка или това... Даже това си изглежда добре, мекичко е, може женорята да се пекат там лятото, да си правят йога, карате, борба... А и под плочата ми е котелното (за което много писах вече), има изолация от вътрешната страна с 3 см XPS + 3 см вата с фолио върху него (ся знам, че ще кажете, че XPS - а не е за котелно, че гори, ама нали за тва му турих вата отгоре), но тез гуми, ще внесат още малко изолацийка, а и мисля си, че тази плоча е термомост на детската, тъй като е свързана с пояса между етажите на къщата. Та какво исках да кажа де, хем ще си оправя плочата да прилича на нещо, хем изолацийка, хем и детски кът и спортна площадка за дзверо. Цената от 30 лв/м2 с лепилото, не е кой знае колко (при гранитогрес от 20 лв/м2, ако има същата издръжливост.
zz_stefanov - майстор
пон мар 16, 2020 12:54 pmzaksofon написа:
пон мар 16, 2020 12:15 pmРуди написа:
пон мар 16, 2020 10:58 amzaksofon написа:
Интересува ме фирма производител, цена, качество и т. н.
Като тези тук?
Е, гледах ги и аз тези, на хартия изглеждат добре, но дали ще е така в действителност. Гледам, че ги слагат по парковете на обществени места, което означава, че са издръжливи, няма как да не са иначе... Г-н Трифонов, що така бе джанъм, не бихте си го причинили :roll:? Ми те ако изкарат няколко десетилетия, дали ще е гранитогрес, мозайка или това... Даже това си изглежда добре, мекичко е, може женорята да се пекат там лятото, да си правят йога, карате, борба... А и под плочата ми е котелното (за което много писах вече), има изолация от вътрешната страна с 3 см XPS + 3 см вата с фолио върху него (ся знам, че ще кажете, че XPS - а не е за котелно, че гори, ама нали за тва му турих вата отгоре), но тез гуми, ще внесат още малко изолацийка, а и мисля си, че тази плоча е термомост на детската, тъй като е свързана с пояса между етажите на къщата. Та какво исках да кажа де, хем ще си оправя плочата да прилича на нещо, хем изолацийка, хем и детски кът и спортна площадка за дзверо. Цената от 30 лв/м2 с лепилото, не е кой знае колко (при гранитогрес от 20 лв/м2, ако има същата издръжливост.
Сега гледах една снимка, внуците ми открили една локва пред къщата на цена 0 лв/м2 :-D
пон мар 16, 2020 3:04 pmzz_stefanov написа:
Сега гледах една снимка, внуците ми открили една локва пред къщата на цена 0 лв/м2 :-D
Жесток си! Ти сърце нямаш ли?!!
Едно време кви локви имаше, еееее!!!

Като има мерак, човека, нека! Пък и кат си напрай някаква убавина, и едно драго му става...
djogobg - специалист
По принцип батутът трябва да си има предпазна мрежа. Ако се скача без такава, дали ще паднеш на битумна плоча или на бетон разликата ще е предимно в това, дали има ожулване или не. Просто височината на скачане на батут е доста над тази, за която битумните плочи действат смислено - те са, ако се спънеш при тичане или да падне от люлката, от 50 сантиметра-метър максимум. С батут се пада от около 2 метра(зависи от батута де).
zaksofon - специалист
пон мар 16, 2020 10:28 pmdjogobg написа:
По принцип батутът трябва да си има предпазна мрежа. Ако се скача без такава, дали ще паднеш на битумна плоча или на бетон разликата ще е предимно в това, дали има ожулване или не. Просто височината на скачане на батут е доста над тази, за която битумните плочи действат смислено - те са, ако се спънеш при тичане или да падне от люлката, от 50 сантиметра-метър максимум. С батут се пада от около 2 метра(зависи от батута де).
Е да, има си мрежа "съоръжението", даже няколко пъти по-висока от ръста на дзверо, но не се хващайте за това сега. Въпроса в полагането на такива плочи е доста по-комплексен. Имам предвид, че както вече казах, благодарение на техните качества, ще изградя един 15 м2 детски кът (с парапет и всичко останало), ще служи и като изолация на плоча, която всъщност е голям термомост на детската стая, а и ще изолира още малко тавана на котелното. Ще сложа там един ден масичка и столче и ще бъде и в ролята на тераса. Та, тази настилка с какво е по-лоша от гранитогреса например? Цената им е една и съща... С какво е по-лоша и от мозайката (каквито планове също имах)? Вече казах, с какво е по-добра според мен, забравих да допълня, че и няма да се пързаля върху гумата, както би се пързалял гранитогреса ако е мокър и ако се ползва, а то ще се ползва, като тераса. Хайде от вас искам, ако е възможно, да ми кажете, защо тази настилка не е удачна? Има ли хора с опит в този форум с точно такава една работа? :?
:partyman:

Тема "Каучукови плочи за детска площадка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: