Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
Здравейте, от известно време фрезата ми прави проблем със задния ход. Напред върви без проблеми, но назад ту върви, ту не върви. Тръгва, прави метър и спира. Като е лашна наляво надясно и зазепва, къде за кратко, къде за малко по дълго. Сменил съм ремъка, пробвах и го натегнах/отпуснах, но без резултат. Съде да търся проблем? Фрезата е Пуберт Примо, прикачам и схема ако може да ме ориентирате по нея. Мерси предварително!
Изображение
ZMeyGorianin - майстор
Раздвижи рамото с ролката за заден ход. От прахоляка застава в средата и те лъже при настройването на жилото. При мен понякога не отцепваше и продължаваше да се движи назад, след отпускане на дръжката.
yanko78 - специалист
вт апр 14, 2020 5:45 pmZMeyGorianin написа:
Раздвижи рамото с ролката за заден ход. От прахоляка застава в средата и те лъже при настройването на жилото. При мен понякога не отцепваше и продължаваше да се движи назад, след отпускане на дръжката.
Рамото си се движи нормално, това с ролката не го разбрах? :?
ZMeyGorianin - майстор
Ролката, която притиска ремъка.
yanko78 - специалист
вт апр 14, 2020 8:08 pmZMeyGorianin написа:
Ролката, която притиска ремъка.
Ролката го притиска нормално, дори когато натегнах почти до край жилото, започна да увлича и почти сама да си тръгва напред, но назад не иска.
ZMeyGorianin - майстор
Не ми стана много ясно от схемата, но ролките за преден/заден ход са различни. При мен са два ремъка с две различни обтяжни ролки.

Тема "Проблем с мото фреза?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: