Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
wladimir1
Здравейте,

понеже помпата е с параметрите на Вида 1 (3/4, 370W) я писах така в заглавието, иначе не е точно тази... Корпусът й не е с ребра за охлаждане и като цяло е една идея по-малка като размери. Нямам възможност да снимам, когато мога, ще дам снимки, но смятам, че се сещате за тези варианти от 70-те без ребра на кожуха.

Отворих клемната кутия за подмяна на кабела, положението е зле предвид годините и предишните намеси...

Клемното табло е за смяна, намерих, но ->

Кабелите от мотора вече идват малко къси, защото се налага да изрежа малко... Приемам съвет за свързване.

Кондензаторът не се вижда какъв капацитет е, боядисван е поне 2 пъти. Дайте акъл с линк, кой ще е подходящ, не искам китайче. Та той е за смяна, хич не съм го мерил, толкова беше заминала изолацията на кабелите му, че направо го махнах. Какъв кондензатор да взема? Гледам, че новите сега са двупроводни, старият е трипроводен със замасяване към корпуса, това как го решаваме?

Такива неща като въпроси, набивките са заменени, лагерите са ОК, като цяло оста върти добре по моя прценка. Остана ел. част. :)

Разчитам на вас майстори за съвети, че никой майстор не ще да бачка около мен заради тоя вирус и се правя аз на майстор! Благодаря!
kr1100 - майстор
Проводниците от ел.двигателя , ако не са били нагорели не е било нужно да ги режеш. Можело е да наденеш шлаухка с подходяш диаметър на тях.
Но вече е свършено. Снаждаш ги със запояване . Механично почистване.Използвай флюс/ може и разредена солна киселина, преобр. на ръжда защото старите са окислени, ако не и позеленели. Преди запояването калайдисване и осукване. Като спойките се почистват със спирт. На снадките - шлаух/ дали термосвиваем, стъклолакотръба или PVC - според наличните м-ли/.
Новите кондензатори са с пластмасов корпус.
wladimir1
Малко ъп на инфото, намерих снимки от предишно обслужване, табелата на мотора се вижда ясно, параметрите не са точно като тези на Вида 1, но горе-долу съвпадат, заглавието го сложих, за да ориентирам горе-долу тези, които разбират докъто сложа снимки. Мисля, че сега се изяснява картината добре.

От въпросите остава - какъв кондензатор, параметри? Гледам на табелата 50:63uF, предполагам трябва това да търся на 280V с максимална работна температура?

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (43.24 KиБ) Видяна 833 пъти

Прикачен файл

4.JPG
4.JPG (31.9 KиБ) Видяна 833 пъти

Тема "Ремонт на електрическа, монофазна помпа Елпром Троян 1964, 3/4 цола, 0.4 кВт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: