Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
8х300w панели, които работят на 31-32V под товар, свързани последователно, ще направят необходимото ок 240-250V напрежение и малко над 9А ток, което е 2400W, но при идеални условия. Всичкото това не за 10 часа, а само за няколко, около обяд.
Стигнахме до помпата. Помпа 2.2 киловата какъв напор и дебит има?
sokolov.91 - майстор
чет май 07, 2020 6:38 amТрифон П.Трифонов написа:
8х300w панели, които работят на 31-32V под товар, свързани последователно, ще направят необходимото ок 240-250V напрежение и малко над 9А ток, което е 2400W, но при идеални условия. Всичкото това не за 10 часа, а само за няколко, около обяд.
Стигнахме до помпата. Помпа 2.2 киловата какъв напор и дебит има?
:? Ама как така 8 панела последователно и хоп готово 240V / 2400W? Каква ще е тая помпа за поливане, на прав ток ли? Едва ли. За да стане работата с панели трябва съвсем друга концепция. Обикновена електрическа помпа с нормален Ел. двигател за мрежово напрежение. Тягови акумулатори примерно 4 х 12 волта. Инвертор дето да направи от 48в прав ток 230в променлив и отделно да отговаря за заряда и разряда на акумулаторите. И от там нататък да се сметне вече колко киловата ще е помпата и колко време ще полива. Да се види колко киловата трябва да е инвертора, колко ампер часови да са акумулаторите и колко ватови да са панелите за да успяват да заредят акумулаторите за 1 ден.
Иначе мернах набързо в нета специални соларни помпи - 2.2 киловата / 5500литра на час беше над 5000лв. Отделно захранването за нея заедно с панелите беше близо 6000лв.
...та така.
чет май 07, 2020 9:55 amsokolov.91 написа:

...та така.
Въйййй, верно бе! За бойлер става ма за помпа си трябва инвертор.
Паричките даже са повече, макар без акумулатори да е системата. +50%
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAD
Тъй е то, като се пише преди кафето.
yanush - специалист
чет май 07, 2020 6:38 amТрифон П.Трифонов написа:
8х300w панели, които работят на 31-32V под товар, свързани последователно, ще направят необходимото ок 240-250V напрежение и малко над 9А ток, което е 2400W, но при идеални условия. Всичкото това не за 10 часа, а само за няколко, около обяд.
Стигнахме до помпата. Помпа 2.2 киловата какъв напор и дебит има?
До сега рових да намеря точните характеристики на помпата, но не можах по спомен 110 метра напор около 12 кубика вода на кота 0 тази,която работи с генератора е пусната на 35 метра,но имам и транспорт на водата около 150 метра по тръба ф 63 мм.един специалист ми (който ми продаде помпата ми сметна,че реално до полето ми стигат 7 м3 на час.За да полея като хората(25 дка) ми трябват минимум 36 часа при тези условия поливам на 3 полета по 12 часа.
чет май 07, 2020 10:57 amyanush написа:
Прочети горните два поста. Пропуснал съм факта, че за помпата трябва променливо напрежение, та примера който ти дадох е неподходящ, а условията се усложняват и оскъпяват. Мисля, че варианта с фотоволтаиците отпада.
yanush - специалист
Добре, да пробвам друго на 1100 метра имам достъп до трафопост колко квадрата трябва да е кабела (меден или алуминиев)подземно ще се полагаза да имам да кажем 6-10 кв мощност?
ESPACE - майстор
3x50mm²+25mm² меден
3x70mm²+35mm² алуминиев
sokolov.91 - майстор
пет май 08, 2020 5:33 pmESPACE написа:
3x50mm²+25mm² меден
3x70mm²+35mm² алуминиев
СВТ 3 х 50 +25 по 30лв метъра по 1100 метра... Аааааа да 33 000 лева. Честито! :lol:
При тая цена и изгледи за дългосрочно и сигурно ползване, фотоволтаиците са злато пред кабела.

Тема "Бензинова помпа на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: