Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
djogobg - специалист
Имам трилема, каква тел да използвам при ремонта на асмата си. В момента е с бакърена тел 1.5мм, имам огромно количество поцинкована тел(макар и доста тънка, е доста здрава - 0.3мм. На дядо ми асмата беше с такава). Има вариант да взема тел с полимерно покритие.
Коя ще е най-дълголетна и здрава? Също така конструкцията на асмата е от поцинковани тръби, така че телта ще трябва да е и щадяща към покритието на тръбите(химически, механически за момента ще сложа подложка, но в рамките на 4-5 години ще изгние/прегори).
kr1100 - майстор
вт май 26, 2020 10:13 amdjogobg написа:
Имам трилема, каква тел да използвам при ремонта на асмата си. В момента е с бакърена тел 1.5мм, имам огромно количество поцинкована тел(макар и доста тънка, е доста здрава - 0.3мм.
Остави си "бакърената" , освен , ако няма опастност да изчезне.
Тази поцинклова 0,3 мм как ще я опънеш ? и 0,3 мм ще прерязва рамената на асмата. /Да не бъркаш размера ? да е 3 мм - 3 мм трудно се опъва./
Поцинкована / обаче старо п-во поне 30 г .Имам вече на 40г поръждясала , но никъде не се е скъсал./
Най- добре е с PVC покритие зелена - има с външен диаметър 2,5 мм .Подменил съм някои участъци с много ръждива преди 3 г.
Офф Избрал съм със зелено покритие, защото конструкцията съм я освежил 2015г със RAL 6032 цвят на боя.

Тема "Тел за асмата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: