Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stefanjor - специалист
ср май 27, 2020 10:32 pmhidrazin написа:
Най-доброто беше Rеgеnt 800 WG но го спряха.
Циганите по Женски пазар в София продават Регент.
Дали е 800 WG обаче не съм се заглеждал... :cool:
hidrazin - майстор
чет май 28, 2020 11:27 amstefanjor написа:
Циганите по Женски пазар в София продават Регент.
По-скоро продават НЕЩО.
Ама какво точно не е много ясно. Вероятно е някакъв фалшификат.
Някои са откровени ментета - със залепени етикети правени на принтер.
Оригиналните са с печат на самото пакетче но и това не е гаранция.
Да бях си взел преди години поне 50-тина пакетчета.
На хлебарките яко им разказва играта...
:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
По-нагоре се спомена за Актара, аз също съм доволен от него.
lov - майстор
чет май 28, 2020 10:40 amТрифон П.Трифонов написа:
..........................
Благодаря, но мисля ,че инвестицията не си заслужава- първо трябва да опазя токачката и след това да се надявам да изяде колорадеца .
То ясно, че сега по друг начин ще си спасяваш картофите, но ако имаш условия- заслужава, според мен. Нали и другата година ще ти се яде картоф?
На 3.36 даже потвърждава думите на lov за колорадския бръмбар.
[/quote]
Гледал съм на вилата по 20-30 само заради идеята. Куче не ти трябва вдигат страшна гюролтия като видят непознат човек или животно. А за опазване не ги мисли сами си се пазят. Не съм имал случай да ми е изядена от хищник. Като се има в предвид че си прескачаха оградата и обикаляха на всякъде. Рязане на криле както при другите птици не помага. Отделно че много бързо им израстват нови пера. Не са добри летци и по точно не обичат да летят но правят такива спринтове, че не е истина. Те тва се храни със зърно само когато няма нищо друго. По цял ден ровят за червейчета и всякаква друга такава твар. Никога не се опитомяват напълно и в курник сами няма да влезнат.Чак като падне сняг и стане студено почват да подражават на кокошките и да дирят топло. Спяха на една круша на кучето до колибата. :lol:
Наистина стават да се гледат ако си някъде на село където да има на къде да забегват и обикалят. Разните волиери са си извращение за тях.
п.п. Абсолютен хищник са и не прощават на мишки и плъхове. Интересна и особенна птици са.
rufo - специалист
чет май 28, 2020 1:01 pmlov написа:
чет май 28, 2020 10:40 amТрифон П.Трифонов написа:
..........................
Благодаря, но мисля ,че инвестицията не си заслужава- първо трябва да опазя токачката и след това да се надявам да изяде колорадеца .
То ясно, че сега по друг начин ще си спасяваш картофите, но ако имаш условия- заслужава, според мен. Нали и другата година ще ти се яде картоф?
На 3.36 даже потвърждава думите на lov за колорадския бръмбар.
Гледал съм на вилата по 20-30 само заради идеята. Куче не ти трябва вдигат страшна гюролтия като видят непознат човек или животно. А за опазване не ги мисли сами си се пазят. Не съм имал случай да ми е изядена от хищник. Като се има в предвид че си прескачаха оградата и обикаляха на всякъде. Рязане на криле както при другите птици не помага. Отделно че много бързо им израстват нови пера. Не са добри летци и по точно не обичат да летят но правят такива спринтове, че не е истина. Те тва се храни със зърно само когато няма нищо друго. По цял ден ровят за червейчета и всякаква друга такава твар. Никога не се опитомяват напълно и в курник сами няма да влезнат.Чак като падне сняг и стане студено почват да подражават на кокошките и да дирят топло. Спяха на една круша на кучето до колибата. :lol:
Наистина стават да се гледат ако си някъде на село където да има на къде да забегват и обикалят. Разните волиери са си извращение за тях.
п.п. Абсолютен хищник са и не прощават на мишки и плъхове. Интересна и особенна птици са.
[/quote]

-------------------------
По нашия край има един особен вид хищник, казва се "Гладен циганин" - от него няма как да ги опазя :-D
kr1100 - майстор
ср май 27, 2020 9:31 pmDjack написа:
Актара, нуреле, Би58, каквото си харесаш!
И 3 те са спрени от продажба.
nautilus33 - майстор
Все още се намират онлайн. Само се чудя, как да разберем дали не са менте? т.е. има ли нещо по етикета, което да подскаже.
Svetoslavoff1 - майстор
За актара и нуреле, имах останало по малко в стари опаковки от м.г. и при сравнението им по външен вид(на опаковките) не открих разлики. Последно поръчах онлайн м. февруари тг. и ще има за този сезон, а по-натам, каквото такова.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 05, 2020 6:42 pmvlax написа:
...fishki...
:partyman:

:shock:

Тема "Колорадският бръмбар- кой как се бори с него" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: