Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте ,колеги искам да ви попитам какво мога да направя за моят сондаж значи сондажа е във Пазарджик и е на 11 метра правен е преди много години да кажем 20,25 ...та както и да е проблема е ,че не се използва няколко години и сега се затлачи със пясък и тиня и спря да има вода изчистих го със желонка и извадих много пясък стигна си 11те метра до ,които беше ,Всичко точно дотук след това пуснах моторчето което е вида 5 (да отучня че е във шахтта ,която е на 2метра по-надолу) и водата тръгва за няколко секунди да кажем 20-30 и спира обезвъздушавам я и пускам веднага пак тече 20-30сек и спира според вас изхвърля ли водата или тегли от някъде въздух водният стълб е много нисък към 80 90 см веднага след като изпусне я меря и пак е толкова ще съм много благодарен ако някой даде съвет какво да направя и има ли смисъл изобщо да се прави.. Предварително благодаря
mikluho - специалист
Здравей , по наше село /Бальовци, махала на Вакарел/ всичко е на сондажи от по 30 до 55 метра с тръби 110 мм.
Често се случва при рядко ползване да се задръстят.
Практиката е с компресор и тръби да ги "продухват". Вади от сондажите всякаква гадост дето се е събрала и ефекта е доста добър.
Мога да потърся контакт с момъка който се занимава.
Може колега но аз мисля че съм я изчистил вече защото изкарах около 10 колички пясък със желонката сега ме интересува дали изхвърля водата и спира или някъде тегли въздух как мислиш ти сменил съм набивката с нова от нея не капча като воден стълб е към 80 90 см както казах и не пада под тези може да е малко но преди е работела постоянно без да спира...
torbalan - Дървен философ
Как може от интернет някой да ти каже дали ти смуче въздух или няма вода?

Съвета за продухването с въздух е добър. Еърлифтинг му викат също на продухването.

Ако ще го правиш, така или иначе ще вадиш тръбите. Подмени всички уплътнения с нови.
чет май 28, 2020 11:14 amtorbalan написа:
Как може от интернет някой да ти каже дали ти смуче въздух или няма вода?

Съвета за продухването с въздух е добър. Еърлифтинг му викат също на продухването.

Ако ще го правиш, така или иначе ще вадиш тръбите. Подмени всички уплътнения с нови.
Трабите съм ги подменил вече със нови маркуч колена всичко нали чистих с желонката и като ги пуснах пуснах новите питах за еирлифт каза ми ,че не може да се пуска във тази сонда какви други варианти остават мислех да я дупча още на долу но ми казаха ,че било ударило на скала и не можело ....
torbalan - Дървен философ
audi_fen написа:
...питах за еирлифт каза ми ,че не може да се пуска във тази сонда....
Нищо не разбрах, но няма причина да не може да се прави еърлифт в твоя сондаж.
lpoik - специалист
чет май 28, 2020 3:26 pmaudi_fen написа:
чет май 28, 2020 11:14 amtorbalan написа:
Как може от интернет някой да ти каже дали ти смуче въздух или няма вода?

Съвета за продухването с въздух е добър. Еърлифтинг му викат също на продухването.

Ако ще го правиш, така или иначе ще вадиш тръбите. Подмени всички уплътнения с нови.
Трабите съм ги подменил вече със нови маркуч колена всичко нали чистих с желонката и като ги пуснах пуснах новите питах за еирлифт каза ми ,че не може да се пуска във тази сонда какви други варианти остават мислех да я дупча още на долу но ми казаха ,че било ударило на скала и не можело ....
С желонката си го изчистил това добре,но затлачването окло тръбата това пречи на притока на вода.Ако можеш да намериш голям компресор възможо е да разбиеш тинята окло тръбата за да дойде по голям приток на вода.

Тема "Проблем със Сондаж малък дебит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: