• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
krasi92 - майстор
А па моята е от 93 година една шведка и си пали пущинята. Сега научавам за бензиновата смес за което толкова години съм бил в неведение но моля да бъда оправдан. Нали все пак не разбирам шведски и съм си я оставял с колко гориво е имало вътре след 100-120 кубика всяка година. Едно време какви гадни машини правеха-нямат отказ и сега.
Soviet_Soldier - специалист
пон авг 03, 2020 4:06 pmТрифон П.Трифонов написа:

https://photos.app.goo.gl/a8BucCxxNxYHkgBf6
https://photos.app.goo.gl/dQB3dF5DTLaWNAsQ6

Пиле, земи да побачкаш малко, че ти личи! Инак пишеш добре.
Опитах да кача линковете с информация. Получило са е. Отваряш видеото и виждаш, че е правено в една и съща минута с другото. Дали съм получил родилни мъки, или е запалила от раз?
Април 2015 е купувана, като да тука си е избила паричките няколко пъти по 798.
На "Пиле" може да се обръщате към жената и любовницата си, не и към мен. Тоя сучкорез ще изкара и 20 години, имайки предвид, колко, и за какво се ползват. Мой приятел преди години си взе Husqvarna 141, на година режеше поне 20 кубика. 2 сезона изкара, на третия дрисна двигателя и сега е с китайски цилиндър и бутало. Масло само Husqvarna ползваше, но го държеше в туба размесено с бензин. Машината си палеше, обаче на третия сезон почна да губи мощност и се оказа, че е надрала цилиндъра. Точно по тая причина някои масла, като стоят повече от месец смесени с бензин разграждайки се правят горивната смес почти невъзможна за употреба. Други масла с времето дават утайка която с времето се натрупва по цедката на карбуратора. От некачествена горивна смес също маркучета, семеринги, мембрани, и като цяло гумените изделия в контакт с горивото губят свойствата си, напукват се, губят еластичност. Принципно Щил слагат качествени гумени изделия и те рядко страдат от това, но въпреки това влизат за ремонт. Някой дървени човечета, даже с 4 тактово масло ги ползват. Всеки сам си избира, как да работи, в крайна сметка си е за него. Аз само подчертавам, как е правилно за да се сведе вероятността за проблеми до минимум и да може да се ползва заложения от производителя ресурс максимално.
пон авг 03, 2020 7:52 pmSoviet_Soldier написа:
Ти усещаш ли се кви ги говориш? Мой приятел, резачката му, маслото му, режеше.....Нещо от твое име?
Нямах 15 като почнах да са цапам, ма доживях някой клавиятурен резач да ми обяснява за цедки на карбуратори и масла.

Ако отбираш поне малко, ще разбереш какво е пипнато, че сУчкореза да надвишава заводските си показатели с много. По звукът, всеки който има ухо, ще е наясно, че е барнат както трябва и най важното за безпроблемна работа.

https://photos.app.goo.gl/gF1xaap9YxSh7qGV7

Дори и без да гледаш, може да прецениш кокво е състоянието на веригата.
Пипнат е още със закупуването. Мислиш ли, че ще ръсна 800 пори, ако не знам кво правя и не ми пука за машината?! До тука е поне на 25 кубика, но не за огрев. Не се ползва и за овошки.

https://photos.app.goo.gl/b6n3Z1KjhCZNah4R7
kr1100 - майстор
[quote=Soviet_Soldier
...Масло само Husqvarna ползваше, но го държеше в туба размесено с бензин. Машината си палеше, обаче на третия сезон почна да губи мощност и се оказа, че е надрала цилиндъра. .
[/quote]

Я сега ми отговори "специалисте" от какво е надран цилиндъра :? От това ,че бензина стои разбъркан с маслото ли ?
Soviet_Soldier - специалист
пон авг 03, 2020 8:59 pmkr1100 написа:

Я сега ми отговори "специалисте" от какво е надран цилиндъра :? От това ,че бензина стои разбъркан с маслото ли ?
Не съм я ремонтирал аз, че да знам от какво е на 100%, причини много но има един факт безспорен, бензинът е силно токсичен и маслата престоявайки дълго време в него губят своите смазващи свойства, а по-некачествените, даже отделят утайка и задръстват карбуратора.

Ето какво пише в инструкциите на най-разпространените битови резачки Щил МС-170/180:

Изображение

Сигурно и от Щил са "специалисти" в кавички, като мен, та си играят да пишат "глупости" в инструкциите?
Последна промяна от Soviet_Soldier на пон авг 03, 2020 9:30 pm, променено общо 1 път.
Те затва сме на туй дередже в много аспекти. Специалистите работят, а литераторите ни учат, обясняват ни и ни ръководят.
Я бе, съветски войнико, запали си резачката, че да я видим на прочетен вестник! Аз паля и другата, дето събаря гората.
пон авг 03, 2020 9:17 pmSoviet_Soldier написа:
... а по-некачествените, даже отделят утайка и задръстват карбуратора.
Олеее!!! А на четиритактовите карбураторите, дето няма масло, от какво трупа налеп, кога и защо, "специ"? Ае спри са де! Щерката, дето не знае какво е резачка, ще се справи по добре в темата.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон авг 03, 2020 9:40 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
пон авг 03, 2020 9:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
Те затва сме на туй дередже в много аспекти. Специалистите работят, а литераторите ни учат, обясняват ни и ни ръководят.
Я бе, съветски войнико, запали си резачката, че да я видим на прочетен вестник! Аз паля и другата, дето събаря гората.
Абе абсолютно прав си, ти знаеш най-добре, даже по-добре от инженерите от Щил, които са писали това. То с радиоточка спори ли се? И като запали резачката, освен да си изгубиш времето да си играеш, нещо доказа ли? То се вижда, че нямаш елементарни знания относно правилната поддръжка на подобна техника. Поне недей да наливаш "акъл" и да правиш глупави забележки на другите.
пон авг 03, 2020 9:37 pmSoviet_Soldier написа:

Абе абсолютно прав си, ти знаеш най-добре, даже по-добре от инженерите от Щил, които са писали това. То с радиоточка спори ли се? И като запали резачката, освен да си изгубиш времето да си играеш, нещо доказа ли? То се вижда, че нямаш елементарни знания относно правилната поддръжка на подобна техника. Поне недей да наливаш "акъл" и да правиш глупави забележки на другите.
В старата си служба съм оставил наследство 3 превозни средства, на които аз съм правил разработка и съм ги учил да вървят. Много други вече са брак, но "моите" машини още се държат отлично. Нищо против инженерите на Щил. Ти ги засегна. Похарчил съм пари за машини, не за 170-180, които също вършат работа, но не моята.
Забележката е към теб, войниче. Жабата пита, мисли и избра. Уважавам изборът му и бих бил любопитен за мнението му след време.
Децата търпяха ел инструмент едно лято. Сега се радват на истинска машина, която даже върши работа.
https://photos.app.goo.gl/ZggRwvywbPYBkTwE7
Всеки има право. Исках да кажа- знам, че съм прав.
Индианец - специалист
На предстоящ бой намирисва...
Аз съм на първия ред :-D .
Или по назад, че първите редове дават много жертви. :axe:
Иначе по същество-празна оставиш ли я резачката става по-голяма беля.
Дома има една стара Хускварна- празна е била няколко години...
Сега нема оправия.
Тоест според мен нека е с бензин, но да се пали по често...
Това е от мен.
Не казвам че съм прав.
Казвам мнение.
npace - специалист
пон авг 03, 2020 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Децата търпяха ел инструмент едно лято. Сега се радват на истинска машина, която даже върши работа.
https://photos.app.goo.gl/ZggRwvywbPYBkTwE7
Това розавкото е за окрайчване на пътеки, въобще няма място в категория "машини". :-D
Те това е ел. машина истинска:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: