• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт авг 04, 2020 1:29 pmfbr написа:
От бая време се опитвам да открия тема в която си пас, и повярвай, доста съм затруднен.
Я погледни при гоблените в шев и кройка!

Войниче, намирам се в България и макар да съм "закърмен" с любов към съветското оръжие, държа си на българският език. Руският никак не ми е чужд.
Кой както иска да си кара машината. Няколко писахме от опита си, други цитирате, линкове давате, приятели и познати са ви примерите. Виждам, че добре се образоваш, та и на Прасе ще му е полезно да прочетете за формата на зъба на веригата, кога и защо се ползва верига с "длето" или "полудлето". Също и за ъглите на заточване.
Палнах си и голямата машина. За 18 месеца бездействие, без наличие на праймер за модела, седмо дърпане до запалване е добре.
Soviet_Soldier - специалист
Разбира се, че електрическите резачки са си пълноценни. Ползват се, дори професионално:



preslav - майстор
Според една табличка за 6 Кв моторче са необходими 2 квадрата медно кабелче, но ако инсталацията е открита (каквото и да значи това). Ако инсталацията е скрита ще са нужни скромните 4 квадрата и това е без да се отчита дължината на кабелчето. На всичкото отгоре кабелчето не трябва да е на макара, че се получава една бобинка, която също не е желана.
С две думи, наскоро си купих верижен трион, но бензинов - предпочитам да правя коктейли от бензин и масло пред това да влача кабели, да размотавам и намотавам всеки път някаква макара, да се чудя с коя ръка да се държа за стълбата, с коя да държа машината, с коя да пазя кабела и т.н. неудобства.
На показаните видеа може да се каже, че инсталацията е стационарна, което не важи при работа в градината т.е. всеки решава за себе си и според конкретните нужди.
Chefo77 - майстор
пон авг 03, 2020 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:

Децата търпяха ел инструмент едно лято. Сега се радват на истинска машина, която даже върши работа.
https://photos.app.goo.gl/ZggRwvywbPYBkTwE7
Всеки има право. Исках да кажа- знам, че съм прав.
Бате Трифо, аз имам същата машина, ама я ползвам за косене на трева. Объркал ли съм се и да я мятам ли на дървата?? :shock: :? :shock: :?
вт авг 04, 2020 10:27 pmChefo77 написа:
пон авг 03, 2020 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:

Децата търпяха ел инструмент едно лято. Сега се радват на истинска машина, която даже върши работа.
https://photos.app.goo.gl/ZggRwvywbPYBkTwE7
Всеки има право. Исках да кажа- знам, че съм прав.
Бате Трифо, аз имам същата машина, ама я ползвам за косене на трева. Объркал ли съм се и да я мятам ли на дървата?? :shock: :? :shock: :?
Направих някаква аналогия, но... както искаш, можеш и боб да мяташ с нея, може и гюбеци. Сложи си най якия диск и гас!
вт авг 04, 2020 4:45 pmZEDYCUS написа:
Пропуснал съм го. Впечатляващо.
kr1100 - майстор
След дълги години вярна служба Гризлито / 1850 Вт/ днес се предаде. Не съм разглобявал , но по симптоми е май е изронено червячно колело пластмаса или е сцепено/. На ПХ върти веригата , при натоварване при рязане веригата спира да се върти , а оборотите скачат рязко нагоре.
Имам я от 2007г от немски оказион 2 ра младост за 15 евра.
Та набързо заприходих една резачка от Кауфланд
Последна промяна от kr1100 на съб сеп 12, 2020 9:50 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Аз съм на път да се откажа от градинарството, но щом те влече...
Soviet_Soldier - специалист
съб сеп 12, 2020 8:00 pmkr1100 написа:
След дълги години вярна служба Гризлито / 1850 Вт/ днес се предаде. Не съм разглобявал , но по симптоми е май е изорено червячно колело. На ПХ върти веригата , при натоварване при рязане веригата спира да се върти , а оборотите скачат рязко нагоре.
Имам я от 2007г от немски оказион 2 ра младост за 15 евра.
Та набързо заприходих една резачка от Кауфланд
И аз ги забелязах преди няколко дни 2400W с верига и шина орегон за 99лв. е идеално. И масла за верига бяха пуснали, но не схващам логиката да ги продават по-скъпо от тези на Щил дори.
kr1100 - майстор
[quote=Soviet_Soldier
И аз ги забелязах преди няколко дни 2400W с верига и шина орегон за 99лв. е идеално. И масла за верига бяха пуснали, но не схващам логиката да ги продават по-скъпо от тези на Щил дори.
[/quote]
Масло цена не съм гледал Като вземах резачката 1 грабна последното масло пред мен дж ме побутна/ Не, че щях да го купя .М10 наливно е прекрасна цена, а Кауф. масло , ако е някакво био лай-а - не мерси патил съм от био боклуци масла.
Иначе резачката като машина има общо с Гризлито. На самата шина има планка с механизъм за бързо обтягане , но в пластмасата на машината има отвори като заготовки за обтягане отпред с винт / стария начин/ Много наподобява по конструкция на Гризлито.
Друго интересно е плавното увеличаване на оборотите при натискане на бутона / дано електрониката не върти проблемите/,
Като за 100 лв е много добра като конструкция и тежичка -правейки сравнение с резачки за около 100 лв . от Метро
П.П. Едва ли ще има толкова дълъг живот като Гризлито 14-15г, но все пак има 3г гаранция.
Soviet_Soldier - специалист
съб сеп 12, 2020 10:10 pmkr1100 написа:

Масло цена не съм гледал Като вземах резачката 1 грабна последното масло пред мен дж ме побутна/ Не, че щях да го купя .М10 наливно е прекрасна цена, а Кауф. масло , ако е някакво био лай-а - не мерси патил съм от био боклуци масла.
Иначе резачката като машина има общо с Гризлито. На самата шина има планка с механизъм за бързо обтягане , но в пластмасата на машината има отвори като заготовки за обтягане отпред с винт / стария начин/ Много наподобява по конструкция на Гризлито.
Друго интересно е плавното увеличаване на оборотите при натискане на бутона / дано електрониката не върти проблемите/,
Като за 100 лв е много добра като конструкция и тежичка -правейки сравнение с резачки за около 100 лв . от Метро
П.П. Едва ли ще има толкова дълъг живот като Гризлито 14-15г, но все пак има 3г гаранция.
Маслото за верига е като лига, много добре прилепва не изхвърча толкова голяма част преди да е преминало и смазало и долната част на шината, както смазва и звездичките, макар че тая на шината трябва преди ползване да се набие с грес. 5-6лв е такаламита с грес и стига за много дълго време при употреба в домашни условия.
Изображение

И новата вероятно ще изкара дълго, тези с напречен мотор държат доста, особено ако са с метални зъбни колела. Нормално е да тежи повече от старата и подобни, те са най-често с мотори 1800-2000 вата, а Вашата е 2400, което ще рече доста по-масивен електромотор, който си тежи.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: