• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
пон дек 07, 2020 6:37 pmИндианец написа:

За кабеляците знам, ама се свиква най-вероятно.
Ползвам от червеното на Щил.
Ще пробвам от зеленото на Хускварна, че имаме малко и от него иначе евтино масло за двутактовата смес никога не бих сложил.
За веригатата ще го ползвам, но за сместа никога.
Червеното на Щил е минерално и не е, кой знае колко добро. HP Ultra e най-доброто на Щил - напълно синтетично, както XP на Хускварна. И двата бранда предлагат 3 вида двутактови масла, минералка, полусинтетика и пълна синтетика. Напълно синтетичните масла са най-скъпи, но и най-добри.
Индианец - специалист
пон дек 07, 2020 6:49 pmSoviet_Soldier написа:
пон дек 07, 2020 6:37 pmИндианец написа:

За кабеляците знам, ама се свиква най-вероятно.
Ползвам от от червеното на Щил.
Ще пробвам от зеленото на Хускварна, че имаме малко и от него иначе евтино масло за двутактовата смес никога не бих сложил.
За веригатата ще го ползвам, но за сместа никога.
Червеното на Щил е минерално и не е, кой знае колко добро. HP Ultra e най-доброто на Щил - напълно синтетично, както XP на Хускварна. И двата бранда предлагат 3 вида двутактови масла, минералка, полусинтетика и пълна синтетика. Напълно синтетичните масла са най-скъпи, но и най-добри.
Като го пробвам ще пиша дали има разлика.
На тубата с дозатора с маслото пишеше нещо ХР ама утре ще видя със сигурно.(зеленото на Хускварна)
И е една идея по-тънко от червеното на Щил все едно ....
Кумчо Вълчо - специалист
Благодаря и на двама ви за поздравчетата, а иначе за резачката какво да кажа. Закупих я още преди около 3 седмици, но чак преди седмица я пробвах. Исках първо да видя за какво става въпрос и чак след това да се хваля, евентуално. Никога не бях рязал с верижен трион, било то електрически или бензинов. Никакви впечатления. Извиках един познат, който има бензинов Щил, мисля 250, да я подготви и пробва първоначално. Човекът дойде, сглоби я, обясни ми доста подробности и я пусна. Според него машината режела без нито една забележка, перфектно. След това аз я подкарах и мога най-отговорно да заявя, че не се спира пред нищо. Невероятно рязане. 10 кубика метровки-без никакви проблеми. Имайте предвид, че от тези 10 кубика, около 25 трупи бяха с диаметър между 400-500мм. Думи нямам. Само покрай маслото се заформи малка гатанка, но това е друга приказка.
Soviet_Soldier - специалист
А научи ли те да точиш веригата? Това е много важно при експлоатацията на верижен трион. Също е много важно да се работи правилно, защото секунда невнимание и последствията може да са много тежки. В инструкциите за експлоатация да написали достатъчно по темата, за да не стане така:


Относно маслото, само отработка избягвай да наливаш, защото ще ѝ убиеш маслената помпа.
ZEDYCUS - майстор

Относно маслото, само отработка избягвай да наливаш, защото ще ѝ убиеш маслената помпа.
Вече прекарах през помпата 5 литра отработка, прецедена през нафтов филтър, кога и дали ще я убия ще споделя. :mrgreen:
Кумчо вълчо, от де взе тази машина уц 4050 в бг не я намирам освен в Емаг. Твоята с ръчно затягане на шината ли е?
kuger - майстор
вт дек 08, 2020 12:52 pmSoviet_Soldier написа:
А научи ли те да точиш веригата? Това е много важно при експлоатацията на верижен трион. Също е много важно да се работи правилно, защото секунда невнимание и последствията може да са много тежки. В инструкциите за експлоатация да написали достатъчно по темата, за да не стане така:


Относно маслото, само отработка избягвай да наливаш, защото ще ѝ убиеш маслената помпа.
За клипа, по-малко от секунда трябва за да стане белята! Резачките, заедно с ъглошлайфа са може би най-опасните инструменти. И рутината, не мислете, че всичко ви е ясно вече!
Soviet_Soldier - специалист
@ZEDYCUS Съседът уби помпата на неговото спарки с отработка на втората година, но едва ли си е играл да го филтрира. В отработеното масло има доста абразив, който със сигурност съкращава живота на помпата. Не случайно в инструкциите пишат, че не бива да се ползва отработено масло. Друг голям минус е, че видят ли в сервиза отработено масло в резачката директно отказват гаранционен ремонт, пък ако ще и да няма нищо общо с помпата.

@kuger Така е, човек винаги трябва да подхожда с доза страх спрямо подобни инструменти. Самоувереността подтиква към по-рисковани действия и увеличава шанса да стаен беля. На мой познат дърводелец, на стари години с повече от 30 години стаж в сферата му шиха пръстите, обаче заради инцидент с циркуляр. Опитът е предимство, но не е гаранция, че нещо няма да се обърка.
Аз лично смятам ъглошлайфът за най-опасен, и където е възможно го замествам със саблен трион.
ZEDYCUS - майстор
Друг голям минус е, че видят ли в сервиза отработено масло в резачката директно отказват гаранционен ремонт, пък ако ще и да няма нищо общо с помпата.
Моята не е в гаранция, така че това не ме плаши, помпата я има - 49-1 - Makita OIL PUMP COMPLETE
UC3551A--49-1-142156-4 £21.99
Индианец - специалист
    вт дек 08, 2020 12:52 pmSoviet_Soldier написа:
    А научи ли те да точиш веригата? Това е много важно при експлоатацията на верижен трион. Също е много важно да се работи правилно, защото секунда невнимание и последствията може да са много тежки. В инструкциите за експлоатация да написали достатъчно по темата, за да не стане така:


    Относно маслото, само отработка избягвай да наливаш, защото ще ѝ убиеш маслената помпа.
    Трябва си внимание и да не се мислиш за най добрия дървосекач.
    Преди да хвана резачка за първи път чух доста обяснения и показване на разни похвати от баща ми.
    Каза ми следното " Не трябва да се плашиш от машината и да те контролира тя, трябва ти да я контролираш и да не те е толкова страх,но да внимаваш и да имаш едно на ум."
    След една есен активно рязане машината я чувствам като втора ръка, не казвам, че съм добър ами, че доста свикнах и не съм като преди да ме е страх и да не отлепям дървото от тризъбеца на машината....Абе свикване искаи да не си самоуверен. :)
    Пп. Тая машина вярно само в Емаг я има.
    Да не са ти дали менте или да е стар модел, макар че пак би трябвало да я има в нета с изчерпана наличност.
    пишман_майстор - майстор
    вт дек 08, 2020 1:47 pmZEDYCUS написа:
    ..
    Вече прекарах през помпата 5 литра отработка, прецедена през нафтов филтър, кога и дали ще я убия ще споделя. :mrgreen:
    ...
    Как го прекарваш през филтъра?
    Аз съм ползвал кече 2 санта дебело, 50см/50см. С него става супер, ама кечето и то стана с пари.
    • 1
    • 23
    • 24
    • 25
    • 26
    • 27
    • 36

    Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: