• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 24, 2021 9:39 pmТрифон П.Трифонов написа:

Айде моля, Щил ти благодарят за рекламата!
Заминал червяка, викаш?!! Що заминава червяк?!!
Платила си е парите, а при сносно отношение, нямало е да е в това състояние.
Моята е 04.2015-п над 6 години, като може да е работила повече от въпросната 180ка. Освен техника и сервиз, в уравнението има още и стопанин.
Отработено масло никога не е ползвал, макар да не налива само Щил за вериги. Явно просто му е дошло времето на червяка. 1 път и на сервиз е ходила заради съмнения, че е запушен карбуратора, понеже машината палеше трудно. На края просто му писна и си взе евтина електрическа:
Изображение

Ще видим и тази, колко ще изкара при него, но е факт, че вече не е склонен да плаща 3 пъти отгоре за маркова резачка.
Индианец - специалист
Абе и аз нещо взех да си паля фитилите за електрическа.
За 10 ряза на някоя греда само се опушвам и осмърдявам на бензин.
Ама не ми трябва чак пък толкова и по-важни неща имам да взимам.
Иначе колегата, дето вдигна няколко теми да оплюе "словенската" резачка да запретва ръкави и да я прави, мислех го за много трудно и аз ама за няколко месеца само картери не съм цепил(дано и да не ми се налага) (смяна на семеринги и отваряне на цилърдъра с учебна цел на китаеца, бърникане на присаждана подкачващата помпа на Хускварна 340, и един път пак за 10 ряза зорлем запуших помпата на 353ката с горяло масло и профилактика, смяна на тампони и сегменти и иглено лагерче на един китаец вито на един комшия)
Имам на някои ремонти снимки и мога да кача за доказателство.
За всички тези неща искам да благодаря на всички колеги за съветите и насоките от този и един друг форум, длъжник съм ви!
чет юни 24, 2021 9:53 pmSoviet_Soldier написа:
Отработено масло никога не е ползвал, макар да не налива само Щил за вериги. Явно просто му е дошло времето на червяка. 1 път и на сервиз е ходила заради съмнения, че е запушен карбуратора, понеже машината палеше трудно. На края просто му писна и си взе евтина електрическа:
Изображение

Ще видим и тази, колко ще изкара при него, но е факт, че вече не е склонен да плаща 3 пъти отгоре за маркова резачка.
Според разказът ти, тоя човек отхвърля доста работа, а щом новата, евтина ел резачка не е идвала на ремонт, при теб, значи снимката е правена онзи ден, а вчера човека е имал друга работа.
6-7 години казваш??? Че какво ѝ е скъпото, след като още на първият покрив си е изплатила парите?
Не мога да възприема идеята за работна машина и евтина електрическа, но пък чудеса стават и в извън работно време на култовия дядо.
Освен това, работа не се отмята с хоби инструмент, принципно.
180ката е доказан боец, може би най ползваният модел на Щил, в цял Свят.
Косвени сравнения, с три пъти по евтина машина, не са сериозни.
То, в тубата, има китайки, които бият маркови машини, къщата построихме с на Тати Москвича, ама с ГаЗка щеше да е по лесно.
При сходен моторесурс, кой е свършил повече работа?
vlax - майстор
чет юни 24, 2021 8:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Прав си. За каквото си платил, това получаваш.
Затова има марки, на които нищо не им се размества или напуква, просто ей така.
https://photos.app.goo.gl/B6ZbLUiHcFsR51g89
Айде бе,нищо не им се размества или напуква ей така?Сигурен ли си?
Защото обратното аз го видях на живо.
чет юни 24, 2021 10:50 pmvlax написа:
чет юни 24, 2021 8:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Прав си. За каквото си платил, това получаваш.
Затова има марки, на които нищо не им се размества или напуква, просто ей така.
https://photos.app.goo.gl/B6ZbLUiHcFsR51g89
Айде бе,нищо не им се размества или напуква ей така?Сигурен ли си?
Защото обратното аз го видях на живо.
Правилно си удебелил част от цитата.
Ще допълня- Затова има марки, на които нищо не им се размества или напуква просто ей така, въпреки което работят безотказно.
Сигурен съм, естествено. Признавам, трите ми машини са професионален клас, за интензивно използване. Интересното е, че най малката работи най много. Най удобна е, най леката, в класът си, най икономична, най красивата...
Създадена е за професионални градинари- овощари и арбористи.

Цвето, глей тука!
Кумчо Вълчо - специалист
Здравейте. Старичка е темата, но все пак ще пробвам с едно въпросче относно веригата на ел. резачка Makita UC4050A. Бях писал за резачката в темата. Перфектна работа, но все си мисля, че това се дължи най-вече на правилния избор от производителя на режещата верига, макар че машината е 2000Вт. Основните Т.Т. данни са: 16in; 3/8in; 0.050/1.3mm/; 56звена. Данни от опаковката на веригата:
511 492 056
D91PX056X
ORD: 10007413407
CANADA

Предполагам първият номер е на DOLMAR, а вторият на OREGON. На самата верига има надпис DOLMAR. По принцип искам занапред да напасна верига от Щил или Хускварна, но проблемът е ,че нищо не разбирам от вериги, пък и съм на 10 кубика дърва служба и то от по-миналата година. Желателно е и то даже много, новата верига да е максимално близка до оригиналната като вид режещи ножове и екстрите покрай тях. Както се споменава и в темата има много варианти. Коя длето, коя полу-длето и т.н. Доколкото разбрах моята е ''Chamfer Chisel'' - двойно режещи ъгли на ножовете и? Ако не се бъркам веригата на аналогичен тип резачка - ''Husqvarna 420EL'' е някакъв подобен вид верига-''H37", ама не знам доколко. Интересно ми е какво би могло да се напасне и от Щил. То иначе по основните данни на веригата излизат много варианти, от които предполагам има къде-къде по-добри от моята, като за мощни бензинови машини най-вероятно ще са идеални, но не знам как ще се държи електрическото миксерче с такава верига, та затова и реших да попитам. Всякакви съвети са добре дошли.
От веригите- последните две- която си избереш.
https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... D0%BC.aspx
Това е първата верига в света, от този тип, при тези размери- длето, Full Chisel.
С тази верига, по слаба машина реже с лекота. мисля, че е точно за Митака.

40 см шина е твоята
https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... D0%BC.aspx

Пригаждай и споменавай! Немско качество на човешки цени, както се вижда. По спомен- на хуска веригите са неприлично скъпи.
Ако вземеш веригата с 55 звена, ще се изненадаш при заточването.
Здравейте, а някой да има представа за следното;
Изключвам резачката (щил 250) и продължава да си работи . Накрая свалих копчето на затворена клапа , та я загасих. Отворих капака , вижда се, че планката и тази малката "обувка" правят контакт, но няма реакция.
Soviet_Soldier - специалист
пет мар 01, 2024 7:41 pmsilver777 написа:
Здравейте, а някой да има представа за следното;
Изключвам резачката (щил 250) и продължава да си работи . Накрая свалих копчето на затворена клапа , та я загасих. Отворих капака , вижда се, че планката и тази малката "обувка" правят контакт, но няма реакция.
Явно не прави контакт. От пластината има проводник до бобината, и от кабелната обувка към цилиндъра още един. Разглобете, уверете се, че нищо не се е откачило, проверете целостта на проводниците с мултиметър.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: