• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
пон дек 14, 2020 10:20 pmborchoyor написа:

Клапана е над резервоара и е сменен преди 10-на дни, карбуратора е нов, на година.
Проверете, дали от някъде не дърпа въздух, често се случва от семерингите, но обичайно при такъв проблем машината започва да работи на завишени обороти и да не се поддава на регулировка. Огледайте и двата семеринга, проверете за фулт, ако някой от тях е изпуснал се зацапва, заради маслото в бензина и си личи. Принципно въздух от доста места може да засмуква, но за да работи през цялото време нормално резачката и само при наклон да заглъхва силно ми звучи, като проблем с карбуратора отново. Това че е на година не е гаранция, че пак не е възникнал проблем с него, особено ако се ползва интензивно машината.
borchoyor - специалист
пон дек 14, 2020 10:30 pmSoviet_Soldier написа:
пон дек 14, 2020 10:20 pmborchoyor написа:

Клапана е над резервоара и е сменен преди 10-на дни, карбуратора е нов, на година.
Проверете, дали от някъде не дърпа въздух, често се случва от семерингите, но обичайно при такъв проблем машината започва да работи на завишени обороти и да не се поддава на регулировка. Огледайте и двата семеринга, проверете за фулт, ако някой от тях е изпуснал се зацапва, заради маслото в бензина и си личи. Принципно въздух от доста места може да засмуква, но за да работи през цялото време нормално резачката и само при наклон да заглъхва силно ми звучи, като проблем с карбуратора отново. Това че е на година не е гаранция, че пак не е възникнал проблем с него, особено ако се ползва интензивно машината.
Ако интензивно е 20-30 кубика, няма високи обороти, а и е м-троник, не се центрова с отвертка. Знам как се прави ресет, 90 секунди на смукач, обаче след 30тата пак гасне ...
Soviet_Soldier - специалист
пон дек 14, 2020 10:35 pmborchoyor написа:

Ако интензивно е 20-30 кубика, няма високи обороти, а и е м-троник, не се центрова с отвертка. Знам как се прави ресет, 90 секунди на смукач, обаче след 30тата пак гасне ...
Добре е да се направи диагностика с MDG-1.
пон сеп 14, 2020 6:25 pmпишман_майстор написа:
Интересна тема се е заформила тук. И на мен са ми страст резачки и тримери , още отпреди 36 години ако трябва да съм напълно точен.
Здравейте,
Преди година и половина си закупих моторна резачка Villager VGSP 520 с гаранционна карта в последствие забелязах, че е без номер от магазин HomeMax. Досега съм направил максимум 3-4 мото-часа с нея. При последното и ползване през месец Април тази година за орязване на клони на дървета в градината се получи теч на бензин. Консултирах се с мои и, които ми казаха, че най-вероятната причина за теча на бензин, дори и при неработеща резачка е дефектирал резервоар за гориво и ме посъветва да я върна за ремонт по гаранция. Така направих и след връщането на резачката от сервиз с очудване установих, че ми е отказан ремонта с два абсурдни аргумента: 1. Сменен стартера – да смених го с мек старт, за да паля резачката по-лесно, което с нищо не би допринесло за показания дефект на резачката. 2. Сменен бензинопровод с неоригинален – напълно невярно твърдение, като се има предвид продължителността на времето, през което съм я ползувал, че това да наложи неговата подмяна.
Влезнах им в сайта и с учудване установих, че нямат адреси на офиса и сервизите им, телефон и мейл за връзка, а имат само едно правоъгълниче в което да им пишеш. Писах им, но отговор така и не получих. Всичко това ми показа каква фалшива фирма е Villager и колко са фалшиви и скапани продуктите които продават и то без сервизна база, в която да ги ремонтират.
Затова Ви съветвам – като видите марка Villager бягайте надалеко и не си харчете парите за боклуци, по-некачествени и от „китайчетата“.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 24, 2021 2:15 pmepetrakiev написа:

Здравейте,
Преди година и половина си закупих моторна резачка Villager VGSP 520 с гаранционна карта в последствие забелязах, че е без номер от магазин HomeMax. Досега съм направил максимум 3-4 мото-часа с нея. При последното и ползване през месец Април тази година за орязване на клони на дървета в градината се получи теч на бензин. Консултирах се с мои и, които ми казаха, че най-вероятната причина за теча на бензин, дори и при неработеща резачка е дефектирал резервоар за гориво и ме посъветва да я върна за ремонт по гаранция. Така направих и след връщането на резачката от сервиз с очудване установих, че ми е отказан ремонта с два абсурдни аргумента: 1. Сменен стартера – да смених го с мек старт, за да паля резачката по-лесно, което с нищо не би допринесло за показания дефект на резачката. 2. Сменен бензинопровод с неоригинален – напълно невярно твърдение, като се има предвид продължителността на времето, през което съм я ползувал, че това да наложи неговата подмяна.
Влезнах им в сайта и с учудване установих, че нямат адреси на офиса и сервизите им, телефон и мейл за връзка, а имат само едно правоъгълниче в което да им пишеш. Писах им, но отговор така и не получих. Всичко това ми показа каква фалшива фирма е Villager и колко са фалшиви и скапани продуктите които продават и то без сервизна база, в която да ги ремонтират.
Затова Ви съветвам – като видите марка Villager бягайте надалеко и не си харчете парите за боклуци, по-некачествени и от „китайчетата“.
Villager е словенска фирма, ребрандираща китайска техника. Бих Ви препоръчал да се обърнете към КЗП, но щом сте подменяли части по резачката, фирмата има право да Ви откаже гаранционен ремонт. За радост проблемът най-често е прост и лесен за решаване. Заради ниско качество на гумените изделия или замърсяване, клапанчето, чрез което влиза въздух в резервоара понякога започва да тече. Маркучетата за гориво може да са, деформирани, изместени или спукани. Самият резервоар не протича просто така, а най-често при изпускане или удар, а това също е причина да се откаже гаранция.
Може да пробвате с жалба до КЗП, на мен лично са ми помагали, но във вашия случай по-скоро ще признаят отказът от ремонт за основателен.
Хубавото на тоя тип резачки е, че за тях има много части, при това евтини и може да си я ремонтирате лесно.
чет юни 24, 2021 7:18 pmSoviet_Soldier написа:
Прав си. За каквото си платил, това получаваш.
Затова има марки, на които нищо не им се размества или напуква, просто ей така.
https://photos.app.goo.gl/B6ZbLUiHcFsR51g89
Сигурен съм, че и ремБранда ще се представи достойно, но...
Този човек , дето се е регнал, само за да плюе, нормално да е разочарован.
Въпрос на манталитет, а в случая и ти не можеш да му помогнеш, колкото и да струи доброта от теб.
Купувал съм значително по скъпа и важна за домакинството техника, с ясното съзнание, че на сервиз няма да разчитам. Аз съм сервиза.
След като той е човъркал, въобще да не реве, ами да си гледа ненагледаното!

Бойче, понякога от доброто ченге файда няма.
Казвам, че нито му помагаш, така, нито има смисъл, понеже целта не е ремонт. Щом е заменял нещо по машината, значи си има понятие от пазар, техника, части......Ръйш?!!
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 24, 2021 8:41 pmТрифон П.Трифонов написа:

Бойче, понякога от доброто ченге файда няма.
Казвам, че нито му помагаш, така, нито има смисъл, понеже целта не е ремонт. Щом е заменял нещо по машината, значи си има понятие от пазар, техника, части......Ръйш?!!
Разбирам те, но не съм уверен, какво понятие си има, щом за толкова дребно нещо е търсил услугите на гаранционен сервиз. И на мен ми се е случвало да отстранявам сам неизправности по техника в гаранция, просто защото ми е трябвала на момента, а и не ми се е чакало месец. Като се замислиш едно клапанче или маркуче ти излиза по-евтино да си го купиш и замениш, отколкото ще ти излезе да пращаш подобна техниката с куриери или да я караш до сервиз, след това отново да харчиш гориво да я взимаш от ремонт, за който нямаш гаранция, че няма да бъде отказан. Много време и пари на вятъра, при това за нещо дребно . . .
чет юни 24, 2021 9:07 pmSoviet_Soldier написа:
... за нещо дребно . . .
Така е, повтарям се- прав си.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 24, 2021 9:09 pmТрифон П.Трифонов написа:

Така е, повтарям се- прав си.
А относно Щил и други доказани марки, там цените са многократно по-високи и пак няма гаранция, че няма да възникнат проблеми. Тая пролет разглобявахме една MS-180-ка за пореден път, защото бе заминал червяка на маслената помпа. Преди това е разглобявана, заради проблем с тягите на бутона. Изпускана е, при това не от високо, но капакът над филтъра е за смяна, защото не притиска добре филтриращата тъкан и влизат боклуци в двигателя. Машинката е 6-7 годишна, ползва се по предназначение - битова употреба. Файда, че е платил за нея, колкото за 3 китайски.
чет юни 24, 2021 9:33 pmSoviet_Soldier написа:
MS-180-ка за пореден път, защото бе заминал червяка на маслената помпа. Преди това е разглобявана, заради проблем с тягите на бутона. Изпускана е, при това не от високо, но капакът над филтъра е за смяна, защото не притиска добре филтриращата тъкан и влизат боклуци в двигателя. Машинката е 6-7 годишна, ползва се по предназначение - битова употреба. Файда, че е платил за нея, колкото за 3 китайски.
Айде моля, Щил ти благодарят за рекламата!
Заминал червяка, викаш?!! Що заминава червяк?!! Спестил от едно, дал ги за друго, после Щила му виновен!!!
Платила си е парите, а при сносно отношение, нямало е да е в това състояние.
Моята е 04.2015-п над 6 години, като може да е работила повече от въпросната 180ка. Освен техника и сервиз, в уравнението има още и стопанин.

Найш ко са сетих? Тука има едни автомобилисти, дето зареждат на една бензиностанция евтино гориво. То хубу, ама после са чудят, що сервизите не работят със здравната каса. За бензинови мотори иде реч.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: