• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
пон мар 18, 2024 9:47 amsilver777 написа:
Здравейте, за пръв път взимам за щил 250 лагери колянов вал със сепаратор (полиамиден) SKF. Добри ли са и каква разликата с FAG? Досега съм си взимал на FAG и са отворени без сепаратор и са добри, но реших да пробвам SKF.
Благодаря
FAG нямат производство поне от 2001г. Преопаковат чужди марки лагери.
пон мар 18, 2024 10:00 amkr1100 написа:
пон мар 18, 2024 9:47 amsilver777 написа:
Здравейте, за пръв път взимам за щил 250 лагери колянов вал със сепаратор (полиамиден) SKF. Добри ли са и каква разликата с FAG? Досега съм си взимал на FAG и са отворени без сепаратор и са добри, но реших да пробвам SKF.
Благодаря
FAG нямат производство поне от 2001г. Преопаковат чужди марки лагери.
Гледам,че пишат на всички : произведен в Португалия, не знам колко е вярно.
На мен ми е интересно , дали тези сепаратори могат да създадат проблем и дали е по-добре да са без сепаратор лагерите?
А някой пробвал ли е колянов вал на производителя; "ITAL"? Като заместител на щил или хускварна .
MamaMy - майстор
Имам въпрос към специалистите. Трета китайска резачка разглобявам и установявам единствено крив колянов вал. Толкова ли са кашкавалени и имат ли по-сериозен заместител? Вала еднакъв ли е за всички ментета?
dragozow - майстор
Зависи, ако са евтинки.
Soviet_Soldier - специалист
пет мар 22, 2024 2:15 amMamaMy написа:
Имам въпрос към специалистите. Трета китайска резачка разглобявам и установявам единствено крив колянов вал. Толкова ли са кашкавалени и имат ли по-сериозен заместител? Вала еднакъв ли е за всички ментета?
Масовите китайчета са копия на японските Komatsu Zenoah G4500. И не, не всички са криво произведени, и/или от мек метал. Много заводи в КНР правят верижни триони по тази японска конструкция, сред тях има и читави, като Zomax.
Имам на Raider 45 кубикова резачка по тая конструкция, за 5 години по нея съм сменил едва свещ. От тях ако намерите колянов вал, би трябвало да е качествен.
MamaMy - майстор
Благодаря за отговорите. Ще се разтърся.
Indianec 2 - специалист
Моята също 2 криви, след втората смяна седи резерва.
Мотокосите (китайските )май държат повече на бой.
Иначе според мен ако разчиташ на машинката не си заслужава, по добре някоя маркова втора ръка.(има добри попадения).
MamaMy - майстор
Аз се опитах като един Франкенщайн да събера от няколко различни модела една резачка, но за сега нямам голям успех. Базата трябваше да е Долмар 118 като и присадя бутало и цилиндър както карбуратор от китайка.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: