• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
jabata - специалист
Здравейте,
понеже ми трябва резачка за дърва за градината, се чудя дали да е бензинова или електрическа. Отсега казвам, с нея ще режа всякакви дърва, включително и метровки, та се чудя каква да бъде дали бензинова, дали електрическа. Приятели казват, вземи си бензинова, каквато и да е, по-добра ще е от електрическа и по-мощна. Други викат, една читава електрическа ще сложи и най-добрата в малкия си джоб.
Иначе за мене като лаик е важно не толкова дали е бензинова или електрическа, а каква е мощността. Читава електрическа е 2-2.4 KW, бензиновите само най-големите модели са толкова. Та се чудя каква да е. Ако е бензинова, трябва да е някоя реномирана марка, защото евтините китайчета само проблеми дават. В същото време, ако няма да ходя да в гората, за какво ми е бензинова. За бензинова Штил не ми се дават 600лв. и да я ползвам 2 пъти годишно. А 4-5 куб. метровки, си мисля че все трябва да мога да ги нарежа с електрическа или се бъркам?
Затова ще се радвам да чуя малко мнения по темата, кой с какво работи.
Иначе една бензинова косачка райдер, първата година си работеше перфектно, втората в началото също, но след като веднъж сложих малко повече масло в бензина (1:25) оттогава взе да пали със супер големи усилия, и си направо мъка. Чистих карбуратора, свеща, няма подобрение. Смених свеща, без резултат. Та явно ще трябва да свалям моторчето, да гледам какво се е случило. Та от тази гледна точка, с бензинова не ми се захваща. По-сложна е, и има повече неща, които могат да се развалят.
При така зададен въпрос- Купи си електрическа и след 5 кубика докладвай!
Ще оставиш полезен опит след себеси.
Chefo77 - майстор
Аз се замислям за електрическа, но за мноооого по-случайна употреба. За 4-5 кубика изобщо не бих се замислил, бих отнесъл Stihl MS170 или MS180, 360 към 400 лева. Или пък McCulloch CS35, 280 пари ...
jabata - специалист
нед юни 14, 2020 11:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
При така зададен въпрос- Купи си електрическа и след 5 кубика докладвай!
Ще оставиш полезен опит след себеси.
Е за това си прав, но идеята ми е, да стъпя на опита на другите, а не да създавам свой такъв. Защото имаше една приказка, учи се от грешките на другите, защото да се учиш от своите излиза много скъпо.
Chefo77 написа:
Аз се замислям за електрическа, но за мноооого по-случайна употреба. За 4-5 кубика изобщо не бих се замислил, бих отнесъл Stihl MS170 или MS180, 360 към 400 лева. Или пък McCulloch CS35, 280 пари ...
Ами ако този McCulloch си струва като марка, и върши работа не е никак лош избор. Защото е със стотина лева по-скъп от една средна електрическа.

Иначе сега се порових малко по спецификации и т.н. И това което видях, че бензиновите докарват много по-голяма скорост на веригата, което за по-големи обеми дърва е от голямо значение.
Росен87 - специалист
Има McCulloch CS35 от 5 години и съм доволен от нея. Има си мощност. Не е кекава. По не я съм сменял само запалителна свещ. Точа веригата наливам и чорби и газ на машината.
bigdragon - майстор
пон юни 15, 2020 1:59 amjabata написа:
нед юни 14, 2020 11:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
При така зададен въпрос- Купи си електрическа и след 5 кубика докладвай!
Ще оставиш полезен опит след себеси.
Е за това си прав, но идеята ми е, да стъпя на опита на другите, а не да създавам свой такъв. Защото имаше една приказка, учи се от грешките на другите, защото да се учиш от своите излиза много скъпо.
Chefo77 написа:
Аз се замислям за електрическа, но за мноооого по-случайна употреба. За 4-5 кубика изобщо не бих се замислил, бих отнесъл Stihl MS170 или MS180, 360 към 400 лева. Или пък McCulloch CS35, 280 пари ...
.....................
Имам и Щил 460 и електрическа Макита UC4551A.
Сега щилката седи на тавана в резерв...
Ако няма да излизаш от двора, не ти трябва бензинова.

ПП Режа два, три пъти повече дърва от тебе.
Щилката я вадя само когато си извикам помощници,
за да режем с двете машини едновременно за по-бързо.
Sandman - специалист
Миналата година си взех едно скилче на ток https://www.skil.bg/skil-0780-aa-verizh ... 780aa.html за из двора. Нарязал съм досега един покрив дървения и камара джанки. Не е тежък, удобен е за работа и лесно се борави с него. Разглабянето и почистването също е лесно.
speka_rs - майстор
Ами имам Stihl ms 391, Stihl ms 023 и най-обикновенна лидлска електрическа имам ли как да си ползвам кабела вообще не ми се мъкнат бензини и други глупости. Електрическата си я купих за да мога режа разни неща в мазата, ама си върши и доста друга работа. Електрическата си има достатъчно мощност и не се притеснява да реже всичко от стари греди на покрив до поредна череша, която трябва да падне. Елетрическата и доста по безопасна защото пуснеш ли и копчето спира веднага.
Според мен вземи си ефтина електрическа и след 2-3 години ако ти потрябва нещо друго си мисли за бензинова.
djogobg - специалист
+1 за електрическа. Не на последно място бензиновата, като смесиш бензина веднъж, след това, къде ще използваш неизгореното... за една година ще изфиряса. Също така мирише, яко шуми... Ползвах назаем една MS211 - бензинова. Супер реже, ама докато смесиш бензина, докато загрее, после цялата махала те псува, че кънти мотора, омиришеш прането. Следващия път, когато ми потрябва ще търся електрическа.
swissmad1 - специалист
Бензиновата не съм я палил от четири години ,ползвам само електрическата. Ако не ти трябва да режеш дърва в гората , електрическата е твоя избор.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: