• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Кумчо Вълчо - специалист
Резачката е закупена от Румъния. Първоначално се свързах с Макита-България. Оттам представителката ми обясни, че у нас не се внася, съответно продава този модел. След това в кореспонденция с Макита-Румъния, румънците потвърдиха за автентичността на модела. Направих и едно контролно на един от всичките им дистрибутори, за когото всъщност вече ми бяха подсказали приятели и накрая си завъртях късмета на румънска рулетка. Наистина дистрибуторът излезе много коректен, също гарантира за качеството и произхода на машината. С румънски куриер я доставиха до Букурещ, а оттам я дръпнахме до България. Нямам в момента много време, но тези дни ще пиша, защо този модел реших да закупя.
https://www.makita.ro/product/uc4050a.html
пет дек 11, 2020 11:06 pmКумчо Вълчо написа:
Дааа, с румънците си е схема.
В техният ЕМаг имат стока, която в "нашият" я няма. Не може да ми я доставят, въпреки, че сме в ЕС. В техният е сериозно по евтина.
От друга страна, поръчвам си стока за сериозна сума от ......някакъв магазин, който по никой начин не е обвързан с някакъв наш. Стоката пристига на спринт, цената също надолу от наши магазини.
Дали е законно, електронен магазин, с позиции в ЕС и в рамките му, да продава на различни цени, в различните държави?
Все едно де, за по евтино ще се разходим до там, а разходката ще излезе безплатна.
Ти кажи що избра този модел и що електрическа!
Soviet_Soldier - специалист
Нормално в Румъния да има по-голямо разнообразие на стоки. На първо място, те са далеч по-голям пазар от нас и второ, че там Макита там имат завод. Нищо чудно там да е произведена въпросната резачка. На всичкото отгоре българите сме и доста консервативни потребители, все пак тук е родеа поговорката "И пирон да е, немски да е".
Не, не е нормално.
Защо Макита България не внася стоката у нас?
Дадох пример, с който исках да напомня, че сме страна 3то качество.
В рамките на ЕС, би трябвало да мога да си закупя стока отвсякъде.
Кафемашината ми е италианска, закупена от Швеция.
Знаеш ли какво направиха шведите, след като ми изпратиха стоката? Блокираха бонуса, който беше обявен на сайтът им, при закупуването на стока, та цена над.....Бяха коректни и прекратиха взаимоотношенията, за да не се компрометират по натам, защото не им е изгодно да изпращат до България.
Кафемелачката също е италианска, но дойде от Румъния. Три италиански магазина си бяха направили сайтовете "счупени", та да не се прекарат до България. А у нас стоката е 100 нагоре....
Защо трябва да платя 100лв повече, купувайки от България? За да ми важи гаранцията и защото съм богат Българин от 3та страна?!!!!!!
Защо ЕМага не ми доставя стока от Румъния?
Нашият търговец не си прави сметката, че една разходка до чужбината ще ми стъпи на разликата в цената ли? Неее, знае го, но знае, че малцина ще го направят, а повечето просто ще платят разликата, за да иде той на Малдивите, примерно.
Маймуната им!
Затуй Кумчо ще пазари от Румъния, аз от Щвеция, друг от където му е изгодно... Свободен пазар, оши.ан българин.
borchoyor - специалист
Здравейте, да питам за проблема ми с резачката. При работа и обръщане с капачките нагоре заглъхва и гасне. Във всяка друга позиция си работи прекрасно. Какво може да е? Благодаря предварително. Резачката е Щил 241см, за да избягна лафченцата с хвърлянето на боб и подобни.
пишман_майстор - майстор
Да не би нещо да не засмуква гориво добре в тази позиция ? Втвърден маркуч или сцепен , това в резервоарчето ? Виж как е позицията на филтърчето през отвора за наливане.
На момента , веднага ли почва да глъхне или след около 5 сек.?
Soviet_Soldier - специалист
пон дек 14, 2020 7:47 pmborchoyor написа:
Здравейте, да питам за проблема ми с резачката. При работа и обръщане с капачките нагоре заглъхва и гасне. Във всяка друга позиция си работи прекрасно. Какво може да е? Благодаря предварително. Резачката е Щил 241см, за да избягна лафченцата с хвърлянето на боб и подобни.
И аз мисля, че проблемът най-вероятно е в резервоара. С времето маркучетата се втвърдяват, и като се мести машината тежестта във филтъра не е достатъчна да го потопи в бензина. А може и некачествен филтър да е поставен, продават се дефектни без филтриращ елемент или без тежест.
borchoyor - специалист
Филтъра е от щил купен, оранжев, маркуча е мек и еластичен, вадих го филтъра, чист изглежда. Прави го и с пълен и с наполовина резервоар. Глъхне макс за 4-5 секунди, ако я изправя преди да изгасне се оправя.
Soviet_Soldier - специалист
пон дек 14, 2020 8:55 pmborchoyor написа:
Филтъра е от щил купен, оранжев, маркуча е мек и еластичен, вадих го филтъра, чист изглежда. Прави го и с пълен и с наполовина резервоар. Глъхне макс за 4-5 секунди, ако я изправя преди да изгасне се оправя.
В такъв случай трябва да проверите маркучетата, като за начало. Клапанът който пропуска въздух в резервоара от коя страна е? Не е зле да му хвърлите един поглед и на него. Според мен проблемът е доста вероятно да е в карбуратора. С времето игличката се износва, при наклон се отваря повече и залива силно с бензин, в резултат на което резачката гасне. Най-вероятно ще се наложи да купите ремонтен комплект за карбуратора.
borchoyor - специалист
пон дек 14, 2020 10:12 pmSoviet_Soldier написа:
пон дек 14, 2020 8:55 pmborchoyor написа:
Филтъра е от щил купен, оранжев, маркуча е мек и еластичен, вадих го филтъра, чист изглежда. Прави го и с пълен и с наполовина резервоар. Глъхне макс за 4-5 секунди, ако я изправя преди да изгасне се оправя.
В такъв случай трябва да проверите маркучетата, като за начало. Клапанът който пропуска въздух в резервоара от коя страна е? Не е зле да му хвърлите един поглед и на него. Според мен проблемът е доста вероятно да е в карбуратора. С времето игличката се износва, при наклон се отваря повече и залива силно с бензин, в резултат на което резачката гасне. Най-вероятно ще се наложи да купите ремонтен комплект за карбуратора.
Клапана е над резервоара и е сменен преди 10-на дни, карбуратора е нов, на година.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: