• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
borchoyor - специалист
пон ное 16, 2020 5:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон ное 16, 2020 5:29 pmborchoyor написа:
...Та, затава те питам, щом я имаш.....
Не е правила чалъми досега.
Вчера угасна след секунда работа. Сигурно помни последно кога е работила и при какви условия. Досега не съм забелязал даже, че иска няколко среза, че да си се настрои. Гледах един руснак в тубата- Вячеслав, обясняваше нещо.
ето. Оффтопик, едно време в Правец единия директор беше Трифон Трифонов, май още е директор, да не сте рода????😁😁😁☝️☝️☝️
пон ное 16, 2020 7:57 pmborchoyor написа:

ето.... да не сте рода????😁😁😁☝️☝️☝️
Не, не сме, ама стига с тия клипове, че еякулирам неволно! Повръща ми се от Щил, хахааааа.
Дай нещо на китайски, корейски, турски чалъми, 'талиянски макарони...!
preslav - майстор
пон ное 16, 2020 5:29 pmborchoyor написа:
Ъъ-ъъъ, не става, допрди година беше така, сега не работи, отка ми смениа карбуратура, авно извадиха от новия соленоида. От чужд форум си намерих service manual, там е 60 секунди на смукач, от Щил UK, казват 90 секунди. После 5 еднакви/uniform/ среза в дърво минимум 30 см дебело. Та, затава те питам, щом я имаш.....
Не им различавам моделите на Щил, но ако си гледал внимателно видеото, което постна, едната машинка я държа 90 секунди в положение на студен старт, но с незадействана спирачка. Втората машина я държа 60 секунди в положение на студен старт, но със задействана спирачка, после освободи спирачката и я форсира на макс докато и се промени звука, нищо че трябваше да са 10 секунди, на мен ми се видяха повече. Дали от задействането на спирачката не зависят тези 60 или 90 секунди и цялата процедура по ресета?
borchoyor - специалист
вт ное 17, 2020 7:45 ampreslav написа:
пон ное 16, 2020 5:29 pmborchoyor написа:
Ъъ-ъъъ, не става, допрди година беше така, сега не работи, отка ми смениа карбуратура, авно извадиха от новия соленоида. От чужд форум си намерих service manual, там е 60 секунди на смукач, от Щил UK, казват 90 секунди. После 5 еднакви/uniform/ среза в дърво минимум 30 см дебело. Та, затава те питам, щом я имаш.....
Не им различавам моделите на Щил, но ако си гледал внимателно видеото, което постна, едната машинка я държа 90 секунди в положение на студен старт, но с незадействана спирачка. Втората машина я държа 60 секунди в положение на студен старт, но със задействана спирачка, после освободи спирачката и я форсира на макс докато и се промени звука, нищо че трябваше да са 10 секунди, на мен ми се видяха повече. Дали от задействането на спирачката не зависят тези 60 или 90 секунди и цялата процедура по ресета?
Да, версия 1.0 е първия начин, по-новите, втория. Аз първия правих, пак не иска, мамка й. Явно са ми сложили стария клапан, соленоид, мислех, че по сервизите са ги забравили тия номера. Явно не всички....
borchoyor - специалист
вт ное 17, 2020 7:45 ampreslav написа:
пон ное 16, 2020 5:29 pmborchoyor написа:
Ъъ-ъъъ, не става, допрди година беше така, сега не работи, отка ми смениа карбуратура, авно извадиха от новия соленоида. От чужд форум си намерих service manual, там е 60 секунди на смукач, от Щил UK, казват 90 секунди. После 5 еднакви/uniform/ среза в дърво минимум 30 см дебело. Та, затава те питам, щом я имаш.....
Не им различавам моделите на Щил, но ако си гледал внимателно видеото, което постна, едната машинка я държа 90 секунди в положение на студен старт, но с незадействана спирачка. Втората машина я държа 60 секунди в положение на студен старт, но със задействана спирачка, после освободи спирачката и я форсира на макс докато и се промени звука, нищо че трябваше да са 10 секунди, на мен ми се видяха повече. Дали от задействането на спирачката не зависят тези 60 или 90 секунди и цялата процедура по ресета?
Да, версия 1.0 е първия начин, по-новите, втория. Аз първия правих, пак не иска, мамка й. Явно са ми сложили стария клапан, соленоид, мислех, че по сервизите са ги забравили тия номера. Явно не всички....
dragozow - майстор
В студено време е добре да поработи на половин смукач, важи и за Хускварна. Около 30 секунди са достатъчни и после още 30 без смукач преди да я изрежете. Това за моделите с механични настройки на карбуратора.
Кумчо Вълчо - специалист
Аааайде батьовите, настана време за хвалби. Ей на, в крайна сметка Кумча Вълча реши задачата. При това цялата, а не половината. Ако някой ви попита, кое е най-рационалното решение при избор на верижен трион за домашно ползване, че и откъде изгрява слънцето, да не вземете да се объркате?! Верният отговор е ''MAKITA''! MAKITA UC4050A. Това е, машинка-непобедимка. Реже, реже се, върти вериги, хайгърее се, та чак на щепсел се изправя. Въпросът е докога, ама каквото стане, каквото шамар покаже.
Индианец - специалист
пон дек 07, 2020 3:20 pmКумчо Вълчо написа:
Аааайде батьовите, настана време за хвалби. Ей на, в крайна сметка Кумча Вълча реши задачата. При това цялата, а не половината. Ако някой ви попита, кое е най-рационалното решение при избор на верижен трион за домашно ползване, че и откъде изгрява слънцето, да не вземете да се объркате?! Верният отговор е ''MAKITA''! MAKITA UC4050A. Това е, машинка-непобедимка. Реже, реже се, върти вериги, хайгърее се, та чак на щепсел се изправя. Въпросът е докога, ама каквото стане, каквото шамар покаже.
Честито!
Със здраве да си я ползваш и много дърва да нарежете заедно!
След време би ли споделил впечатления как се държи в сравнение с бензинова, че до сега с електрическа не съм работил и ми е интересно?
Иначе е готина, като я гледам, поне за един клон или дъска като се наложи няма да те благославят комшиите че им бръмчиш и, че им осмърдиш прането.(стига да не си ги слагаш на оная работа като мен :lol: )
Soviet_Soldier - специалист
С здраве и безаварийно, Вълчо!

Индианец, същата работа, е като с бензиновата, само дето трябва да внимаваш да не замине кабела.

Относно бензиновите, ако слагаш евтини масла 25:1 смърди и пуши, но с щилска синтетика в пропорция 40:1, която ползвам, машината работи доста чисто, ако е правилно настроена.
Индианец - специалист
пон дек 07, 2020 4:03 pmSoviet_Soldier написа:
С здраве и безаварийно, Вълчо!

Индианец, същата работа, е като с бензиновата, само дето трябва да внимаваш да не замине кабела.

Относно бензиновите, ако слагаш евтини масла 25:1 смърди и пуши, но с щилска синтетика в пропорция 40:1, която ползвам, машината работи доста чисто, ако е правилно настроена.
За кабеляците знам, ама се свиква най-вероятно.
Ползвам от червеното на Щил.
Ще пробвам от зеленото на Хускварна, че имаме малко и от него иначе евтино масло за двутактовата смес никога не бих сложил.
За веригатата ще го ползвам, но за сместа никога.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: