• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цитираните съотношения 1/25 и 1/40 са недопустими за марковите. За китайците си има причина, която налага такива съотношения.
С "червеното" на Щил и аналогът на Хуск, още опитват да убият техни машини.
Естествено, синтетичното е №1, но за всички важи съотношението 1/50.
За всякаверига, масло за верига. Има си лепкавите съставки, като не е проблем, при липса на такова, да се ползва прясно двигателно. Това с отработка, кечета, чорапогащи- въобще, ма изобщо Трябва да си мразя занаята и машината!

Честито Куме! Да минеш да ги сборим!
Индианец - специалист
Прикачен файл:
IMG_20201208_171513_compress96.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201208_171818_compress74.jpg
На показалеца имам масло на Хускварна(ХР зелено),a на средния пръст червено на Щил.
Нормални ли е това на Хускварна да е по-бледо да се стича по-бързо надолу по пруста спрямо това на Щил?
Не снимах това на Хускварна, мислех, че съм го снимал, но не и не ми се слиза пак да го снимам.
А това е разфасовка от червеното.
Горното не е "разфасовка" на Щил. Може да е всякакво, дори Щилско, но е наливно и "разфасовано" някъде. Такова само в резервоара на дизела.
Там, от където пазаря машините и консумативите, разфасовки от 100млл купуват за колите си.
Нямам опит с тези масла. Винаги съм ги подарявал, когато са идвали с машините ми. Не мога да преценя дори синтетиката на Щил, понеже нямам база за сравнение.
Единствено по интуиция, бих предположил, че зеленото е по качествено, представено като по течливо, което предполага по леко смесване с бензина.
Качествените масла дори ги рекламират като самосмесващи се, но не е добре да се разчита на това. Друсам шейкъра и така наливам.
Soviet_Soldier - специалист
вт дек 08, 2020 5:56 pmИндианец написа:
IMG_20201208_171513_compress96.jpg
IMG_20201208_171818_compress74.jpg
На показалеца имам масло на Хускварна(ХР зелено),a на средния пръст червено на Щил.
Нормални ли е това на Хускварна да е по-бледо да се стича по-бързо надолу по пруста спрямо това на Щил?
Не снимах това на Хускварна, мислех, че съм го снимал, но не и не ми се слиза пак да го снимам.
А това е разфасовка от червеното.
Нормално е да се различават, а това кое как се стича не е важно. Важното е, като попадне в двигателя да подсигури добро защитно покритие, което да не се превръща в нагар, също така да държи на висока температура.

Относно дозировката, ползвал съм Райдера и със смес 50:1, работи си нормално. С оглед на това, че материалите при китайците не са толкова качествени слагам малко повече масло, пък да видим, колко ще издържи. Така или иначе вече години го ползвам с пропорция далеч от препоръчваната 25:1, а цилиндъра си е в идеално състояние.
Индианец - специалист
Вземах го от магазин на Щил, би трябвало да е на Щил, знам ли може някое от варел.
Иначе не пуши толкова много, ама като пробвам и зеленото масло ще видя дали има разлика.
Аз на моята китайска резачка слагам на резервоар бензин (550 грама някъде) по 25/30 грама масло.
Даже баща ми вика, че е много ама аз си слагам.
Благодаря, че ми пояснихте нещата!
Само още един тъп въпрос.
В резервоара имам 50/60 грама бензин със червено масло, ще стане ли нещо ако сложа смес със зелено масло, че да не прецакам нещо или да точа тая с червеното?
Така само това не сме обсъдили... :lol:
Soviet_Soldier - специалист
вт дек 08, 2020 7:15 pmИндианец написа:
Вземах го от магазин на Щил, би трябвало да е на Щил, знам ли може някое от варел.
Иначе не пуши толкова много, ама като пробвам и зеленото масло ще видя дали има разлика.
Аз на моята китайска резачка слагам на резервоар бензин (550 грама някъде) по 25/30 грама масло.
Даже баща ми вика, че е много ама аз си слагам.
Благодаря, че ми пояснихте нещата!
Само още един тъп въпрос.
В резервоара имам 50/60 грама бензин със червено масло, ще стане ли нещо ако сложа смес със зелено масло, че да не прецакам нещо или да точа тая с червеното?
Така само това не сме обсъдили... :lol:
Нищо няма да стане, то така или иначе има отлагания от червеното масло в машината.
kr1100 - майстор
А нещо за Divinol zweitaktöl ff да сте чували ??
Soviet_Soldier - специалист
вт дек 08, 2020 8:12 pmkr1100 написа:
А нещо за Divinol zweitaktöl ff да сте чували ??
Ползвам медна грес от този бранд, но двутактовите им масла не съм пробвал. Води се читав немски бранд за смазочни материали.
kr1100 - майстор
вт дек 08, 2020 8:15 pmSoviet_Soldier написа:
вт дек 08, 2020 8:12 pmkr1100 написа:
А нещо за Divinol zweitaktöl ff да сте чували ??
Ползвам медна грес от този бранд, но двутактовите им масла не съм пробвал. Води се читав немски бранд за смазочни материали.
От 2 г. го използвам. Медна тази : https://www.molyslip.co.uk/copaslip/
dragozow - майстор
вт дек 08, 2020 8:12 pmkr1100 написа:
А нещо за Divinol zweitaktöl ff да сте чували ??
Да, но имат по-хубаво, продавам го при мен, Divinol synthetic 2T. Спецификацията му е същата като на Husqvarna XP, JASO FD, ISO-L-EGD, API TC, Global GD, цената е наполовина.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: