• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
нед окт 18, 2020 6:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
То се видя кой, Бойче. За вериги за предавки...Написано е назад.
Време е и аз да те оставя в облаците, със спомените от 2006та ли беше?!
Айде- жив и здрав!
Бойче, прав си. Професионалистите ясно казаха, кой тип е по-надежден. Няма нужда повече от "болтовня".
Относно предишният ти пост, тук да не повярваш има и нови участници, или просто стари съфорумници, които не са изчели всички теми от начало до край. Може 15 пъти да е обсъждано, но не пречи да им се даде информация и на тях, нали? Не всеки има желание да прегледа 30+ страници "болтовня" за да намери 2 изречения, които го интересуват.

Хубава вечер, Бойче!
dragozow - майстор
Абе няма проблем с надлъжните мотори няма на марковите резачки. Просто ако искате много да я напъвате си взимате подходяща моторна...Ако може да не е за 150 лв, защото само хубави шина и верига струват 80 лв.
Едната ми верига е 50. Който си има брада, има си и гребенче.
Като са ме цанили за работа, не отивам с меко Райдърче, къде да си утрепя времето и нервите.
Soviet_Soldier - специалист
Какви 80лв за гарнитура за битова електрическа резачка? Скъпите, като Stihl MSE 210, даже комплекта шина плюс верига е към 60лв. Орегон с 4 нита 40см 3/8 1,3mm, която е предостатъчна за битова електрическа резачка около 2000W с верига е около 50лв. А производителите не взимат гарнитурите по цени на дребно, като нас и им излизат вероятно двойно по-евтино.
dragozow - майстор
Говоря за верига на моторна среден клас, че струва колкото половината ти резачка Райдер. За електричка са малко по-евтини заради дължината и стъпката. Евтините Орегонски цъфтят като рози като ги напънеш и точно на нитовете. Хубавите им серии не са по 30 лв шината. Вчера клиент с Husqvarna ми се похвали, че с 562XP е нарязал 2 700 м3 и се оглежда за нова.
krasi92 - майстор
Руски тези цени от москва или от клипче на маистори ги вземаш. Ма много иефтино там.
Soviet_Soldier - специалист
нед окт 18, 2020 10:50 pmkrasi92 написа:
Руски тези цени от москва или от клипче на маистори ги вземаш. Ма много иефтино там.
Мда, даже в рубли ги гледам. :lol:

http://instra-parts.com/product/933/shi ... regon.html

http://instra-parts.com/product/901/ver ... l056e.html

А ти с Гугъл ли не умееш да работиш, че задаваш така "умни" въпроси?
Andri01 - майстор
То и по времето но СССР / войника го помни ?!/имаше леки коли "Трабант" - евтини,вървящи,7м. дълги с пушека. Но общото им с БМВ и Мерцедес беше само думичката "немски"! :) :lol:
Имаме си добре работещ с Гошо, но в практиката е потаен, срамежлив...
Само чужди клипове споделя тук.

Андри, беше весело, със Соц возилата. По Родопите още си карат Ижове, ЧЗета, Балкани съм виждал, тук таме някоя Дружба бръмчи със заветни ок 5000 оборота, ма на колко време не се знае... Това в който и Гугъл да го видиш, не носи емоцията на спомена.
Soviet_Soldier - специалист
пон окт 19, 2020 8:18 amAndri01 написа:
То и по времето но СССР / войника го помни ?!/имаше леки коли "Трабант" - евтини,вървящи,7м. дълги с пушека. Но общото им с БМВ и Мерцедес беше само думичката "немски"! :) :lol:
На запад са карали същите компактни автомобили. Ето едно БМВ на годините на трабантчетата
Изображение
Да не би да е по-добра кола? Хладилник на колела. И тогава си е било мизерия, и далеч не всеки е могъл да си позволи луксозен Бенц на запад, но това са неща извън темата.

Бойче, соц возилата още са си по пътищата. Имам приятел, дето притежава и ползва до днес 2 газки, живее в покрайнините на София, а не в провинцията.
Дружба и Урал са разпространени, или поне до преди години бяха. Имах съсед (продаде си къщата преди години и вече не ми е), дето на младини е работил в Коми и имаше Тайга-245 вероятно от там я е взимал, защото в България такава резачка друг път не съм виждал. Тайгата е реално четав съветски инструмент, с който бих работил. Дружбата тежи много и с нея си е мъка.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: