• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 20
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Спорът е започнал след едно питане на Кумчо Вълчо и последващият отговор от Зедикус, от ето тук
viewtopic.php?f=29&t=64407&start=60#p1042967
Не може някой да е по на Ти, с материята.
Неуместни твърдения за предавките. Не видях едните зъби да са по фини от другите. Дори правозъбите колела са по тесни, а се гледа височината, на зъбът, което е подвеждащо по снимка или видео.
Механотехникум е предимство, понеже там си научил при коя предавка площта на зъбът е по голяма, принципно.
Мога да направя аналогия със скоростните кутии и диференциалите, предимства, недостатъци и къде намират най често приложение, но не е по темата.

Дадените примери, за мен са просто инженерни решения, на съответната цена.
Soviet_Soldier - специалист
пет окт 16, 2020 10:40 pmИндианец написа:
Добре де тая тема така и така я събуждате няколко пъти да питам:
Дадоха ми масло на Хускварна на близо 5 години половин литър.
Дали има срок на годност не знам.
Четох назад по темата, но нищо конкретно не разбрах.
Тоест дали мога да я ползвам или да я дам на един приятел за мотора(смесихме литър и мотора работи,ама той го е прежалил бая отдавна)?
Имат срок на годност 4 години след датата на производство, след това ползването си е на твой риск. На опаковката на маслото би трябвало да я има датата на производство.
пет окт 16, 2020 11:09 pmjorkata.petkov написа:
И аз се чудя каква резачка да купя за стария за вилата, защото е вече на 70 човека и реше на ръка есенно време. От коментарите се насочвам към хуска, макар че виждам и евтини опции в коледжиков на някакви райдери за по 150лв. Знам, че марката е от ниския клас и се чудя конкретно за резачки дали е добре да се рискува... Иначе имат и штилки за по 300лв, което ми се струва топ като цена, ама не съм сигурен дали ми се дават. :D :D :D
Взех Raider RD-GCS13 (Копие на японските Zenoah Komatsu) в качеството на допълнителна резачка преди няколко години и не е създавала проблеми. Най-добре се насочете към същата, ако държите да е нещо евтино, защото е възможно най-простата конструкция от моделите на Райдер. Няма помпичка за гориво, няма допълнителна пружина за лесен старт, която е потенциално слабо звено и е 45 кубиковата версия. При 45-цата живота на цилиндъра е по-дълъг, защото стените са му по-дебели. 52-ката се прави от същата заготовка, като 45-цата само, че се обира повече от стените на цилиндъра, от там идва по-големия работен обем и имат по-малък ресурс. Единствения значителен минус е веригата, мека е и се затъпява бързо. За градинска работа става, но за дърва е най-добре да се докупи читава верига, като, Орегон, Щил, Хускварна.
Последна промяна от Soviet_Soldier на съб окт 17, 2020 1:00 pm, променено общо 2 пъти.
пет окт 16, 2020 11:09 pmjorkata.petkov написа:
И аз се чудя каква резачка да купя за стария за вилата, защото е вече на 70 човека и реше на ръка есенно време. От коментарите се насочвам към хуска, макар че виждам и евтини опции в коледжиков на някакви райдери за по 150лв. Знам, че марката е от ниския клас и се чудя конкретно за резачки дали е добре да се рискува... Иначе имат и штилки за по 300лв, което ми се струва топ като цена, ама не съм сигурен дали ми се дават. :D :D :D
Сигурен си, че ти се дават. Бъди умен, като инвестираш в бъдещето!
Сега ще доставиш удоволствие на Старшия, а в бъдеще дано ти се ползваш от качеството.
Двама приятели, над педесетака, заложиха на този подход. Единият си купи Хуск 120, другият 130. На двамата съм препоръчал да си ползват машинките със синтетично масло, още от раждането. На единият дори лично осигурих, макар и на Щил, понеже в градчето Варна не намерих налично на Хускварна.
Въпреки, че съм фен на Щил, признавам и приветствам добрият избор и на Хуск.
Някога един мъдър човек ми каза- "изгладувай сега, веднъж, после си гледай рахатя"! Аз добавям- и удоволствието от работата с безпроблемен и надежден инструмент.
Бъди умен, инвестирай в бъдещето!
пет окт 16, 2020 10:40 pmИндианец написа:
Добре де тая тема така и така я събуждате няколко пъти да питам:
Дадоха ми масло на Хускварна на близо 5 години половин литър.
Дали има срок на годност не знам.
Четох назад по темата, но нищо конкретно не разбрах.
Тоест дали мога да я ползвам или да я дам на един приятел за мотора(смесихме литър и мотора работи,ама той го е прежалил бая отдавна)?
Синтетичните моторни масла имат срок на годност от 5 до 10 години, от датата на производство, при правилно съхранение и неотваряни.
Синтетичните двутактови моторни масла от висок клас имат срак на годност 5 години от датата на производство, означено на бутилката.
Колите си, както и резачките, карам само със синтетика.
Ако някого го притеснява някакво масло, в случая двутактово, по добре да го подари на някого, който да си го излее в резервоара на дизелов автомобил.

Бойче, ко редактираш в несвяст?
Soviet_Soldier - специалист
съб окт 17, 2020 1:10 pmТрифон П.Трифонов написа:

Синтетичните моторни масла имат срок на годност от 5 до 10 години, от датата на производство, при правилно съхранение и неотваряни.
Синтетичните двутактови моторни масла от висок клас имат срак на годност 5 години от датата на производство, означено на бутилката.
Колите си, както и резачките, карам само със синтетика.
Ако някого го притеснява някакво масло, в случая двутактово, по добре да го подари на някого, който да си го излее в резервоара на дизелов автомобил.

Бойче, ко редактираш в несвяст?
Бойче, ше те редактирам теб. Пак пишеш за неща, които не знаеш, ама те мързи и да провериш. Нали ползваш Щил, какви 10 години, какви синтетики? И минералните и синтетическите, поне на Щил имат срок 4 години. За Хускварна в официалния сайт не видях информация, но много силно се съмнявам да са повече от 5, пък и като се отвори (разконсервира) маслото веднъж срокът пада на 2 години.

Я виж, какво е написано долу в графа "Срок на годност":
https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... ultra.aspx

Ето ти и минералното, срокът му е същия:
https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... el-hp.aspx

При Хускварна е същото 4 години, Бойче:
Изображение
съб окт 17, 2020 1:29 pmSoviet_Soldier написа:
съб окт 17, 2020 1:10 pmТрифон П.Трифонов написа:

Синтетичните двутактови .....
Бойче, ше те редактирам теб. Пак пишеш за неща, които не знаеш, ама те мързи и да провериш. ...
За синтетичните двутактови си прав, намалили са го срокот, да ги!!!
Хуска не ме интересува, за Щил съм сигурен, че кога ги подкарах беше 5, но съгласявам се с новата информация.
Кой колкото бачка, Бойче. Ако за 4 години не си изхарчил 50 литра, толкова ти е работата.
За отворената бутилка работата е ясна.
От четене очи нямам вече, от масла кожа по ръцете.
Едната кола не ѝ въртя километри, та сменям масло на 2 години. Има и качествени масла.

На щилките по редовно.
https://photos.app.goo.gl/75PqQt2YxLrSPF5D7
koveslav - майстор
И сега какво-през последните 5-6 години откак имам електрическата Макита само два пъти съм палил бензиновия Партнер и то с масло купувано в литрова опаковка преди поне 8 години.Има още половин кило масло,трябва да го хвърлям ли?Или да хвърлям бензиновата резачка вече,щото ново масло,бензин...то цената на рязането на кубик дърва ще ми излезе гявол и половина..Да не говорим,че като режа с бензиновата в оградения ми двор остави,че разбира половината квартал,ами от отражението на звука в стените ушите ми пищят поне два дни,а от надишването с газовете и на другия ден съм махмурлия...
Споко де! За сяко нещо си има място под слънцето. Ко са възпаляваш?!
Ако щеш го гори, ако не щеш, по добре го налей в някой резервоар с нафта.
Не отричам електрическите инструменти. Резачките- за дома, градината и офиса. И да си щадиш слуховият апарат- това ти го казвам от опитът на стар артилерист.
koveslav - майстор
съб окт 17, 2020 10:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
Споко де! За сяко нещо си има място под слънцето. Ко са възпаляваш?!
Ако знеш колко съм тежък на възпалениятааааа...Боли ме фара! Ама след доста години и кубици нарязани за пари през времето кога нямаше ел. резачки,ако ме чуеш че за моите си дърва да съм запалил бензинова машина да ме заклеймиш публично!!! Гледам децата как се палят по бръмчилките и хем им се радвам,хем ги съжалявам...Ма то новата техника много специална,бре.Как пък веднъж не съм хвърлил двутактово гориво на каквато и да е бръмчилка и как поне веднъж през тези вече 51 лазарника дето навъртях някаква техника не умря в ръцете ми.Па се накарахме и на мотори и на коли двутактови,хранихме се с тези резачки с години наред..Накъде е тръгнала тази техника,трябва да и се робува ли и тя ли ще работи за нас или ние за нея?
съб окт 17, 2020 10:26 pmkoveslav написа:
Е тва е приказка, но за всяко ухо е различно.
Мене ако питаш, никога няма да забравя аромата на Варна без филтър и изгорялата двутактова смес, на Ижето, зад Тати. Времената са други вече.
Оня ден задавиха новобранците моторния флекс- Зе да хвърля смес от декомпресора и заключиха- за ремонт е. На седмо дърпане им го запалих. Пред машината стана мокро педя. Ако не са разбрали какво, дано са запомнили как!
Като свършим пенсиите, има да седят пред някоя желязна врата и да се чудят как да влязат.

Всеки да си избира резачката според джоба, работата и акъла!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 20

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: