Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Моля да кажете дали имате мнение по използването на електромагнитен клапан от пералня, управляван от микроконтролер Arduino, за капково напояване на неголяма площ. Съблазнява ме идеята да си управлявам напояването на цена от двадесетина лева
nikel - специалист
Електромагнитен клапан от пералня е за кратко действие - загрява.
Вземи това.Вече 5 години го ползвам без проблеми.
https://e-gradinabg.com/elektromagnitni ... ebita.html
Andri01 - майстор
Моите са такива и то от преди 3-4г. Има 2бр./от общо 6 бр. /,които работят по 30м. Е,още си държат.
EDI - майстор
За тези пари кауфландския програматор е идеален, хем клапан, хем програма.
resistbody - майстор
пон юли 06, 2020 9:09 pmEDI написа:
За тези пари кауфландския програматор е идеален, хем клапан, хем програма.
Е да ама с една "МЕГА" може да отври 54 клапана... зададени по време и условия(е тогава ще са по-малко клапаните заради входовете)..

Защо не минеш направо на ESP и да си IOT..
EDI - майстор
Сигурно е така, но дали има смисъл за малка домашна поливна система.
krasi92 - майстор
Яка идея. Ще си има 53 резерви.
kr1100 - майстор
пон юли 06, 2020 9:09 pmEDI написа:
За тези пари кауфландския програматор е идеален, хем клапан, хем програма.
Да но има 1 но - иска налягане за да отвори.
atanasov2004 - специалист
Привет! Има смисъл разбира се за малка градина като мен 100 корена домат, 10 корена краставици и 6 корена тиквички :-D Аз съм с такъв електромагнитен клапан, НО от съдомиялна- 20 лв - 3/4 вход-изход максимално опростен. Управлението е от електронен таймер с батерии влючен в удължитил-разклонител - 220 в. Направил съм го през ден да работи по 15 минути. Таймер програматора е 15-17 лв и работи вече 3 години без грешка.
Успех!
Virtex - майстор
220V и вода в самоделно устройство не бих сложил аз. Има вентили на по 12V/24V и с тях става, но 220V...тегава работа.

Тема "Електромагнитен клапан от пералня за капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: