• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
brum - майстор
Строя къща. Един орех трябваше да бъде премахнат. Общината издаде разрешение за това. Сега въпроса е - има ли нещо полезно което може да се направи с този орех? Мога ли да го дам някъде за материал и да взема някой лев?

За столична община става дума.
vlax - майстор
пет юли 10, 2020 11:07 ambrum написа:
Строя къща. Един орех трябваше да бъде премахнат. Общината издаде разрешение за това. Сега въпроса е - има ли нещо полезно което може да се направи с този орех? Мога ли да го дам някъде за материал и да взема някой лев?

За столична община става дума.
Може.
Колкото по-бързо го направиш по-добре.
Ако не го съхраняваш както трябва,после и да го подариш,няма кой да ти го вземе освен за огрев.
:partyman:
brum - майстор
Тъй де, кой изкупува орех и може да си го прибере сам след премахването?

Не искам да го съхранявам, че няма къде. Търси се някой който може да се вдигне идните дни и да си го вземе :) . От днес е разрешителното за отсичане.

И да сме по-прецизни за мястото където е ореха - село Горни Лозен. Не е в цветущо здраве, но миналата година пусна и листа, и орехи. Щяхме да го пазим ако пасваше на вертикалната планировка, ама нивото точно около него трябва да слезе с над метър. А е на кофти място да оставя двора крив.
vlax - майстор
Да имаш в предвид,че който го вземе за материал ще вземе само стеблото и то, ако му хареса състоянието/дебелина,съкове и др./За клоните и шумата ти трябва да си береш грижата..Ако намериш някой да го купи/вземе ти/му трябва и разрешително за превоз в деня на превоз.
Дано имаш късмет.
ПП Тука има дърводелци/мебелисти,дано прочетат и ти дадат най-добър съвет.
:partyman:
kr1100 - майстор
ако стъблото е сухо не се реже - затъпява верига въпреки силното смазване.
brum - майстор
Не е сухо. Даде орехи миналата година.
miroki - майстор
И аз така се чудих и сега дънера подпира рафтовете на буретата нарязан на 50 см. И ми реши много проблеми. Дадох единствено едно парче, колкото да взема дърва срещу него.
А с клоните изкарах 2-3 казана ракия.
brick - специалист
Рафтове и най-смотаната топола може да подпре, грехота е с орех.
Имам интерес към топика и писах ЛС на автора.
vlax - майстор
съб юли 11, 2020 9:20 ambrick написа:
Рафтове и най-смотаната топола може да подпре, грехота е с орех.
Имам интерес към топика и писах ЛС на автора.
А дано стане работата.
:partyman:
miroki - майстор
съб юли 11, 2020 9:20 ambrick написа:
Рафтове и най-смотаната топола може да подпре, грехота е с орех.
Имам интерес към топика и писах ЛС на автора.
То е грехота, но като ми дадоха 10 лв за едното 50см и ф50 И ходих да го карам 84 км. Та то е грехота да ги дам останалите, после да търся топола, да я режа и т.н.
  • 1
  • 2

Тема "Какво може да се прави с матераила след премахване на орех?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: