Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
Етап 1, беше насипване до ниво, пръстта се оказа глинеста и райграса съхнеше.
Етап 2, изнесох 30 см от почвата, положих мрежа против къртици и засипах, почти само с пясък. Тревата не тръгна, а тази която тръгна беше зле. Сметнах, че пясъка е много.
Етап 3, сегашен. Засята април, довнесох, уж страхотен чернозем, изваден от язовир, омеших го с многото пясък и сега пак проблем.
Поливах докато поникне с поливна система 3 пъти на ден. Сега поливам сутрин рано и вечер късно по 20 мин. и проблема е отново на лице. Подхраних с НПК и никакъв ефект. Пръсках и със зелен и жълт кристалон и пак няма оправия. Вече нямам сили. Къде бъркам?

Изображение

Изображение Изображение Изображение
gnt69 - майстор
пет юли 17, 2020 11:37 pmyanko78 написа:
Вече нямам сили. Къде бъркам?
Във случая на тревата и трябва аерация.
А смеската за слънце ли беше.
POCEHA - помощник
Същата работа. Озеленителя каза, че не е до аериране, а са гъбички и тревата се нуждае от торене. Натори я с амониева селитра, после с комбинирана тор за по-бавен растеж отделно я напръсках със синстар и полях с проплант. Доста се подобри, ама на последък пак почна да линее.
Изображение

Изображение
nelina_london - специалист
И аз за аериране се сетих,като видях първите снимки.
Съседите имат градинар и при тях се получиха жълти петна,оказаха се от скакалци.Напръскаха с айкън и тревата се оправи.
yanko78 - специалист
В момента, на определени места, е изникнала или се е променила към хубава свежо и приятно зелена. Незнам на какво се дължи, освен, че вали 2 дни и е по хладно. Сега докато вали, нахвърлих и амониева. Гледам, че никнат и няккакви гъби, ама не като гъбички по тревата, а нормални гъби.
Изображение
Изображение
Здравейте, надявам се да ме посъветвате как да се справя с този проблем.
Имахме 10 години райграс в двора но миналото лято довършихме оградата и направихме барбекю в двора и доста от тревата беше унищожена от майсторите и машините които влизаха в двора и аз реших да я изсуша на пълно и да засея отново. Есента я напръсках с хербицид и на пролет реших че няма да сеем трева и пак напръсках плевелите които бяха излезли, но преди около месец спонтанно реших да засеем и минах градината със фрезата, подравнихме и засяхме, след което тревата си излезе много добре, но може би след първото косене забелязах, че започна да изсъхва на места там където се появяваше нещо като потъмняване на почвата, което бях виждал по пръста по времето когато нямаше нищо засято!
Тревата в момента е на около месец.
Пръсках с тупсин преди седмица но не виждам да има резултат.
Прикачен файл:
viber_изображение_2021-07-05_02-52-13.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
imegogo - специалист
много е влагата трябва да аерираш и да подхраниш според мен
liverpool-64 - специалист
Преди време засях смеска-райграс и още доста допълнителни други треви ,като за смесена сянка. Покара единствено райграса и само той си остана с годините. Аз си мисля,че ни цакат със семето-вземам плик примерно 2кг. а той лек като перце,явно вземам само отвевки. Както и да е !
За торенето- най-добрия начин за мене е най-добре още когато почне да се топи снега с амониева селитра,тя да си се топи със снега и да натори равномерно и постепенно .Някога старите хора така тореха пшеницата.

Тема "Пореден огромен проблем с райграса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: