Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
Здравейте,
искам да попитам, някой има ли личен опит с поставянето на щильовска верига .325 1,6мм на шина предназначена за верига .325 1,5мм ? Ако 1,6 не пасва, то с .325 1,3 ще има ли някакви проблеми? Маркировката на шината е следната BE16-64-5810P, което ако не греша се разшифрова, като 16 инча (40см) дължина, 64 звена с дебелина 1,5мм или иначе казано 0.058'' по американските стандарти.

Отделно бих се радвал да чуя и мнението ви за вериге от, Oregon, Husqvarna и Windsor, интересуват ме само тип "Чизел".

Изображение
Личен опит, обяснимо нямам. Нямам по обясними причини.
Едната (първата) не би трябвало да влезе, а втората ша "лопа".
Въобще наясно ли си какво е това 1.3, 1.5, 1.6, и ако си, защо тогава питаш?
С втората би могъл да си свършиш работата.
Ко ши режиш, ква ти е машината, кви глупости мислиш, та са интересуваш само от Длетото?
Soviet_Soldier - специалист
чет юли 23, 2020 8:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
Личен опит, обяснимо нямам. Нямам по обясними причини.
Едната (първата) не би трябвало да влезе, а втората ша "лопа".
Въобще наясно ли си какво е това 1.3, 1.5, 1.6, и ако си, защо тогава питаш?
С втората би могъл да си свършиш работата.
Ко ши режиш, ква ти е машината, кви глупости мислиш, та са интересуваш само от Длетото?
Напълно наясно съм, какво означават тези размери. 1,5мм е ширината на звеното, което трябва да влиза в шината. Разбираемо е, че отвора на шината е повече от 1,5мм че да се движи свободно веригата. Обаче шината не е нова, а с времето е нормално, заради износването леко въпросния канал да се е разширил. По тази причина ми е интересно, някой пробвал ли е да работи с верига 1,6мм и шина за 1,5мм. Според мен 1,6 ще влезе, но няма да се движи свободно, ако шината е нова. Ако е стара си мисля, че може и да мине номера. За това питам, дали някой е пробвал. Има официален магазин на Stihl близо до нас и обичайно от него си пазарувам други консумативи, като пили, филтри, масла и подобни, та ако и веригите пасват би било добре, защото отзивите за тях са позитивни.

Интересувам се само от "Чизел", защото с този тип верига се върши работа по-бързо. Режа си дърва за огрев предимно сухи, както и от време на време из градината някой клон или дърво. Като цяло нищо, кой знае колко интензивно, но бих желал да пробвам верига на Щил, та за това задавам този въпрос. Доколкото виждам под стъпка .325 Щил предлагат стандартна 1,3мм, които за моята шина са тесни, и нестандартни 1,6мм, които на теория се водят малко по-дебели от необходимото.

Та казано с няколко думи интересно ми е, дали някой е пробвал, дали верига 1,6 Щил работи нормално със стандартна шина предназначена за 1,5мм. Гледам, че хората комбинират вериги на Щил заедно със стандартни шини 1,5мм. обаче от това видео не разбрах въпросната верига 1,3 ли е или 1,6мм. Питах под видеото обаче не ми отговориха. На теория 1,3мм ще влезе в шина предназначена за 1,5мм, но опасенията ми са, не че ще хлопа, а ще се заваля на една от двете страни и ще износва шината неравномерно, съответно и разрезите ще започне да ги отклонява. Та за това ми трябва информация от човек, който е пробвал и има лични впечатления от работата със щильовски вериги в комбинация със стандартни шини за верига 1,5мм. .325.

Ако машината ти позволява, по добре да минеш и на щилска шина. Чел съм, че на някои хускварни се получавало с доработка. Успех!
Soviet_Soldier - специалист
пет юли 24, 2020 8:38 amТрифон П.Трифонов написа:
Ако машината ти позволява, по добре да минеш и на щилска шина. Чел съм, че на някои хускварни се получавало с доработка. Успех!
Стават с доработки щильовските шини и на Husqvarna и Oleo-mac на китайските, но като умре наличната ще мисля за шини.

Тема "Съвместима ли е верига Щил 1,6мм с шина предназначена за 1,5мм." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: