Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopraimsq - помощник
Здравейте, някой запознат ли е как се размножава кълбовидната каталпа - Catalpa bignonioides ‘Nana’? В един парк до нас има такива дръвчета и са с красива топчеста корона и искам да си засадя десетина такива на село пред къщата, но са скъпички. Аз до колкото намерих из нета, този вид не цъфти и не прави семена, които да събера и посея. Може ли някой да даде съвет ако вече има такива декоративни дръвчета? Ако начина е с присаждане, то каква основа ще ми трябва?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 24, 2020 9:49 pmkopraimsq написа:
Здравейте, някой запознат ли е как се размножава кълбовидната каталпа - Catalpa bignonioides ‘Nana’? В един парк до нас има такива дръвчета и са с красива топчеста корона и искам да си засадя десетина такива на село пред къщата, но са скъпички. Аз до колкото намерих из нета, този вид не цъфти и не прави семена, които да събера и посея. Може ли някой да даде съвет ако вече има такива декоративни дръвчета? Ако начина е с присаждане, то каква основа ще ми трябва?
Сладур
https://megaplants.bg/deal/1054-katalpa__catalpa_.html
И си купи и ножица
vencislava.hristova - помощник
С резници може да си я размножите.
Резниците се взимат от меките връхчета на младите издънки, защото те са много по лесни за вкореняване после.
Сега напролет като избият младите връхчета, си отрежете и пробвайте метода.
Информация черпя от тука https://www.rhs.org.uk/Plants/28863/Cat ... na/Detailsgrowshop
kopraimsq - помощник
Благодаря Ви vencislava.hristova за полезната информация за метода с резници :prayer: . Въпреки, че взех резници (5 на брой) през лятото, оказа се, че 2 от тях пуснаха корени. Може би останалите не са били подходящи. Догодина ще пробвам да взема резници през пролетта и дано да имам по-голям успех.

Тема "Размножаване на кълбовидна каталпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: