• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
За направата може да ти помогне, тези как го правят. Иначе е био, понеже има растителност. Т.е. градиснко езеро+басейн.
https://lucaslagoons.com/insane-pools-tv-series/
Ясно е, че се ползва епоксидна смола(двукомпонентна) и кварц по на едро за първия слой. За втория вече с пясък, а третия, който гледам не всички го слагат, но аз ще го пръсна, защото имам и пистолет е с УВ защита в смолата да не пожълтява. Ето един линк да се види, че е БИО ДИЗАЙН. https://www.google.com/search?q=biodesi ... 63&bih=612

Интересното е само колко към колко трябва да се смесва смолата в двата слоя... и пак не е страшно, защото квадратурата е само на земята и няма излишни стени в случая.
miroki - майстор
Тези, които показах ползват пръскан бетон с пистолет/струйник.
klomo - специалист
деБИлО басейн!
Има ли някакво развитие?Едрина кварцов пясък ,смола ,съотношение ,мрежа и армировка.Дебелина на Слоевете?темата е интересна.Ще се радвам ако някой е правил да сподели опит.
чет юни 17, 2021 10:59 amboby333 написа:
Има ли някакво развитие?Едрина кварцов пясък ,смола ,съотношение ,мрежа и армировка.Дебелина на Слоевете?темата е интересна.Ще се радвам ако някой е правил да сподели опит.
Най-важна е EPDM мембраната. Има цели микроязовири, езера и какво ли още не с размери по-големи от двора на 99% от хората искащи басейн. Пиниза със замаската е да не гледаш черна дупка пълна с вода, а и без да се залъгваме изглежда уникално.Разгледай дебелината на мембраната и максимален наклон който позволява, а после отгоре и лайнер може и замаска, може и директно да я пръскаш с хидроизолационна боя с цвят по твой избор.Гледах един янки си направи езеро като затисна мембраната с огромни камъни в най-високата точка, напраска го с по-дребна фракция и направо пусна водата и го зариби. Той му вика езеро за мен си е чист микроязовир с тези размери.
hidrazin - майстор
Честит ти развъдник на жаби, комари, водорасли, плесен, гъби и каквото друго се сетиш...
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Био басейн/езеро" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: