Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
нед фев 07, 2021 10:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
нА чатърнайсти с повод, ......
За 14 съм ти поръчал сняг,да бъде както трябва. :)
:partyman:
rufo - специалист
Другари, моля ви - не ми превръщайте темата в място за лаф-мооабет !
"Нерде Ямбол- нерде Стамбул ?"-
Разсада за домати няма пряка връзка със 14 февруари- Трифон Зарезан.
Аз също уважавам празника- но всяко нещо, моля да бъде на мястото си !
Последна промяна от rufo на пон фев 08, 2021 3:03 pm, променено общо 2 пъти.
preslav - майстор
пон фев 08, 2021 10:09 amrufo написа:
Другари, моля ви - не ми превръшайте темата в място за лаф-мооабет !
Разасада за домати няма пряка връзка със 14 февруари- Трифон Зарезан.
Извинявам се, но тук вече не позна! Това, че си задал въпрос не означава, че си собственик на която и да е била тема - има правила на форума и който ги спазва няма проблем да пише където и когато си поиска. В случая никой не те е нагрубявал, няма писали на маймуница, не виждам нищо нередно със споменаването на Трифон Зарезан. И още нещо 14-23 Февруари са точно периода за залагане на семките за доматите - аз да се сърдя ли, че не задаваш въпроса си в градинарските теми, а пускаш нова "твоя" по въпрос, който е вече обсъждан многократно. Въпреки всичко си получил адекватни отговори на въпросите си - от тук нататък на излижба ли ще ходиш с темата си или догодина ще си я "изтупаш от параха", че да напомниш за себе си???
Смятам да не продължавам, че ще кажа още много неща, които със сигурност са забелязани и от другите, но хората са прекалено толерантни за да не ти се връзват на упреците.
rufo - специалист
пон фев 08, 2021 11:48 ampreslav написа:
пон фев 08, 2021 10:09 amrufo написа:
Другари, моля ви - не ми превръшайте темата в място за лаф-мооабет !
Разасада за домати няма пряка връзка със 14 февруари- Трифон Зарезан.
Извинявам се, но тук вече не позна! Това, че си задал въпрос не означава, че си собственик на която и да е била тема - има правила на форума и който ги спазва няма проблем да пише където и когато си поиска. В случая никой не те е нагрубявал, няма писали на маймуница, не виждам нищо нередно със споменаването на Трифон Зарезан. И още нещо 14-23 Февруари са точно периода за залагане на семките за доматите - аз да се сърдя ли, че не задаваш въпроса си в градинарските теми, а пускаш нова "твоя" по въпрос, който е вече обсъждан многократно. Въпреки всичко си получил адекватни отговори на въпросите си - от тук нататък на излижба ли ще ходиш с темата си или догодина ще си я "изтупаш от параха", че да напомниш за себе си???
Смятам да не продължавам, че ще кажа още много неща, които със сигурност са забелязани и от другите, но хората са прекалено толерантни за да не ти се връзват на упреците.
Колега"preslav"- нямам никакво намерение да се заяждам, НО:
1. Темата ми е в рубриката "Градина"- правилния тематичен раздел където мисля,че е редно да бъде !
2. Ако си прочел внимателно общите правила на форума- там пише:
" т.5. Не се допускат съобщения, некасаещи тематичния характер на форума. Не се допускат безсмислени съобщения, нито такива, поставящи под въпрос здравия разум"
"т.10. Когато отговаряте, водете се от принципа, да бъдете максимално полезни. Изказвайте се ясно и адекватно. Въздържайте се от излишни коментари и необосновано протяжни обяснения...."
Да, получих адекватен отговор от доста колеги- за което им благодарих !
Който го интересува Трифон Зарезан- да си отвори подходяща тема, а не да "спами" в такава която няма нищо общо !
preslav - майстор
В левия ъгъл, под всяко мнение има едно бутонче ! - използвай го при нужда!
Тук всички сме +/- една възраст, надали е нужно да ти преподавам уроци, но за мен е много интересно да чета всички коментари. По начина на изказване, по темите, в които един човек се е включвал и т.н. си правя изводите на кого колко му тегли везната и на къде му е обърнат каскета - после е лесно.

Никога не ми се е налагало да дозасипвам разсада, но бих опитал (както вече са те посъветвали), останалото съм го казал когато му е било времето и където му е било мястото. Не се нуждая от благодарности или ръкопляскане, но хората са различни - някои веднага те свързаха със скърцащото легло, други с "удавения" мотокултиватор, трети с електрическата пръскачка, четвърти с железата и поликарбона. Хора всякакви - едни знаят всичко, други питат за всичко, на всяко гърне меродия и т.н. форум, какво да го правиш.
Пресли, ако обичаш- пиши по красиво, моля!
По темата; каквото и да правя в градината, все е след 14ти тос месец, па ако ще някой, валентинки да рисува тогас.
Всеизвестно е, че Слънцето е повече, а който си мисли, че е закъснял, за мен е безопитен точно колкото мен. Уточнявам, че не буча за оранжерия.
Притежателят на темата има шанс да се убеди, като сам пръсне второ семе в правоъгълни саксии. Сигурен съм, че ремонтният разсад ще настигне нефелния, ще го задмине и ще е много по здрав. На слънчев прозорец, на баба Гана разсада, всяка година бие моят, дето е под ламби и по часовник.

...и внимавай с киселинността, добруджански! Хлебна сода помагала.
miroki - майстор
Аз насях моите днес. Сефте толкова рано, но сега ми е свободно времето, а и темата ми припомни да не закъснея. Винаги около Трифон ги сея.
Та дано и аз не бера ядове.
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов" ...и внимавай с киселинността, добруджански! Хлебна сода помагала.
[/quote]
Хидратна вар есента

Тема "Разсад за домати- Помагайте !" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: