Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ky-kyy - майстор
Тия уйни, за разсада, не ги одобрявам. Пробвал съм кви ли не пинизи, даже миналата година картонени си купих, Бля-бля, простотии.. Слагам по семенце в кофичка от кисело мляко. Даже моите не са от мляко, ами от бирфеста си събрах прозрачни кофички. Много добра пластмаса, не се цепят, като млечните.
Разсада ти, нищо му няма, аз от мама знам, като тръгне ей тъй да тъней, с картон, му правя сянка. И не е рано, баш си е време. Щото все рано било, а после от пазара купуваме болния разсад на бабите, па сетне се чудим, що толкова болести и с кво да ръсим....

ПП Премести го в големи кофички, че тия и за яйца на очи не стават :)

ПП2 Кво стана с кревата, скърца ли още? :supz:
kuger - майстор
Бели стъбълца, резедави листенца, на това му трябва МНОГО СВЕТЛИНА!
Аз също ползвам тия килийки, но като станат стебълцата на 5-6 см и кръстят ги прехвърлям в кофички от кисело мляко заедно с пръстта.
preslav - майстор
Много добра кълняемост на семките. Единственото спасение е както вече ти казаха за прехвърлянето в кофички и дозасипване с почва, много светлина, хладно и ЗАСУШАВАНЕ.
Успех!
rufo - специалист
пет фев 05, 2021 10:14 pmky-kyy написа:
Тия уйни, за разсада, не ги одобрявам. Пробвал съм кви ли не пинизи, даже миналата година картонени си купих, Бля-бля, простотии.. Слагам по семенце в кофичка от кисело мляко. Даже моите не са от мляко, ами от бирфеста си събрах прозрачни кофички. Много добра пластмаса, не се цепят, като млечните.
Разсада ти, нищо му няма, аз от мама знам, като тръгне ей тъй да тъней, с картон, му правя сянка. И не е рано, баш си е време. Щото все рано било, а после от пазара купуваме болния разсад на бабите, па сетне се чудим, що толкова болести и с кво да ръсим....

ПП Премести го в големи кофички, че тия и за яйца на очи не стават :)

ПП2 Кво стана с кревата, скърца ли още? :supz:
Какво да правя в крайна сметка - да ги прибера на тъмно в гардероба или да им светя ?
Вече взех да се замислям и за фитолампи...
kuger - майстор
На тъмно ще станат още по-дълги конци и ще умрат.
Виж какво ти е писал preslav
Това с лампите е добра идея, само дето са доста скъпи.
ky-kyy - майстор
съб фев 06, 2021 9:53 amrufo написа:

Какво да правя в крайна сметка - да ги прибера на тъмно в гардероба или да им светя ?
Вече взех да се замислям и за фитолампи...
Тия ламби, е изгодно да ги ползваш, ако въдиш канабис. За домата, няма нужда.
Разсада, трябва да е на светло. Обаче, няма да е лошо, да не е на пряка слънчева светлина. По мои наблюдения, пролетното слънце е силно и гори нежните растения, затва им правя сянка с картон.
Оранжерията добре си я направил. Като му дойде времето за засяване, не се лакоми а по на рядко ги бучи. ще ти е нужен и доматин, а също така редовно пръскане с отрова, да не те налазят белокрилките.

ПП Краставичките, поникнаха ли?
Чираче - майстор
съб фев 06, 2021 10:41 amky-kyy написа:
..... ще ти е нужен и доматин, а също така редовно пръскане с отрова, да не те налазят белокрилките.

При мен доматина не върши никаква работа. Ако купувате семена от агроаптека, гледайте внимателно пликчето - на него не трябва да има надпис F1. Това е знак, който означава, че семената са ХИБРИД.
А при белокрилката нищо не помага.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не разбрах защо не трябва да има надпис F1?
miroki - майстор
Понеже евентуално няма да може да си вади семе от тях. А ще си купува ново семе. Ако са хибридни.
ky-kyy - майстор
Ся и да ме репликира продаващия лимец и да не ме репликира, не ми дреме...но за питащия ще обясня - доматина е нужен, защото тия домати в парника, няма кой да ги опрашва. Затва доматинче, пръскало и на всяко цветче, като пчеличката Мая.
Белокрилката си иска редовно пръскане с отрова. Питай в агроаптеката, какво ще ти препоръчат.
Хибрид, не е мръсна дума, затва спокойно си отглеждай хибридни сортове.

Те тва е от мен.

Тема "Разсад за домати- Помагайте !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: