Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Ако сорта и хибриден, то за втората година ,семената изкарани от плода не стават за разсад?!
ky-kyy - майстор
Не стават, затва в Сортови семена, продават пакетчета със семенца :)
miroki - майстор
Проблемът е, че всяка година са различни.
Никога не знаеш какво ще изникне. Докато когато садя мои семена си знам. И садя такива, които са ми харесали и вървят при мои условия.
Винаги вземам и по едно пакетче за проба да видя нещо ново. Но основно си е мой разсад, който с годините се изменя леко. Или го изгубвам.
Единствено за сега над 10-15 години чили чушките не мръднаха.
Когато се сее по едно пакетче все тая. Но при големи масиви и цената на семето е фактор. Освен изненадата.
Имам едни краставици с леко бяло на тях. За сега са си най-вкусните, но никъде не ги продават.
Та за това, ако ви хареса нещо си отделяйте семе, стига да не е хибрид и да е било опрашено.
kr1100 - майстор
[quote=ky-kyy .....
@ но за питащия ще обясня - доматина е нужен, защото тия домати в парника, няма кой да ги опрашва. Затва доматинче, пръскало и на всяко цветче, като пчеличката Мая.

- Друсане на тела горе за който са вързани доматите. Хеликоптер да им духа вентилатор, въртящсе ту нсаляво ту надясно

@ Белокрилката си иска редовно пръскане с отрова. Питай в агроаптеката, какво ще ти препоръчат.

Мрежа на отворите /врати, капандури/ ,
жълти лепенки/ от Алито имам купени още през 2018г - още лепнат и се залепят насекоми,
масло от Нийм 1л - 18 доЙлара + 3 , вече 5 $, но сега след Брекзита не знам как ще е доставката.
Чираче - майстор
съб фев 06, 2021 6:28 pmkr1100 написа:

@ но за питащия ще обясня - доматина е нужен, защото тия домати в парника, няма кой да ги опрашва. Затва доматинче, пръскало и на всяко цветче, като пчеличката Мая.

Не напразно казах, че доматина не помага. Поне при мен. Пръскал съм всяко цветче всеки ден, през ден. Тук там доматче. Иначе в оранжерията отглеждам и корнишони. Цветове много, но ялови. Тук там краставичка. Пчели в изобилие. Но ходят само по краставиците. По доматите никаква пчела не припарва.
rufo - специалист
Радвам се ,че се включиха толкова хора по темата...
искам да благодаря на всички !
Засега реших да ги оставя на хладно 14-16 градуса, без да ги поливам и на светло, както са в момента до прозореца, след като укрепнат още малко ще ги преместя в кофички от мляко.
--знам какво е хибридна култура и съм наясно със +и- на същите !

Бъдете здрави, пийте си ракийката и се радвайте на живота...
-----
P.S. към колегата ky-kyy- след като опитахме от твоите краставички- леглото спря да скърца :)...
семената още не съм ги засял-мисля,че е много рано...
preslav - майстор
Доколкото ми е известно с доматина може да се пръска и цялото растение, с унимил се пръска само цвета и то само по веднъж, борната киселина не знам как се прилага, но със сигурност е един от най-добрите варианти за подпомагане на цъфтежа и опрашването. За оранжерийното производство е много важно да се поддържат оптимални температура и влажност - има много писано за това каква трябва да е температурата и влажността. Доматът е самоопрашващо се растение, вятърът и пчелите само подпомагат опрашването т.е. не са 100% задължителни. kr1100 е казал как го прави в оранжерията си, а той знае как.
Колкото до белокрилката - борбата е трудна, но не невъзможна, искат се обаче отрови, а това не е по вкуса на отглеждащите лимец.
Я колко други препарати за опрашване имало https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... 28&dpr=1.5
vlax - майстор
съб фев 06, 2021 8:09 pmrufo написа:
.......след като укрепнат още малко ще ги преместя в кофички от мляко.
Наглеждай ги постоянно,че преди да укрепнат могат да се гътнат. :)
:partyman:
kuger - майстор
нед фев 07, 2021 11:54 amvlax написа:
съб фев 06, 2021 8:09 pmrufo написа:
.......след като укрепнат още малко ще ги преместя в кофички от мляко.
Наглеждай ги постоянно,че преди да укрепнат могат да се гътнат. :)
:partyman:
За мен са почти изтървани, дано стане нещо от тях. Всъщност, вижте под някоя забравена дъска на двора, какво расте под нея, същото е като тоя разсад.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 07, 2021 1:12 pmkuger написа:
нед фев 07, 2021 11:54 amvlax написа:
съб фев 06, 2021 8:09 pmrufo написа:
.......след като укрепнат още малко ще ги преместя в кофички от мляко.
Наглеждай ги постоянно,че преди да укрепнат могат да се гътнат. :)
:partyman:
За мен са почти изтървани, дано стане нещо от тях. Всъщност, вижте под някоя забравена дъска на двора, какво расте под нея, същото е като тоя разсад.
Ако ги затрупа, ще си станат. Ма както чете през ред-през плет, не знам, не знам :-)

Тема "Разсад за домати- Помагайте !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: