Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Моята аз съм си я правил. Размери 9х5 височина 3.20, отзад и отпред врати по 3 метра като предните са нормални а задната горна се отваря нагоре. :partyman:

Прикачен файл

оранж.jpg
silent - майстор
Последно ще я правя....не ми се занимаваше ма като ударя чертата идва на половина...а тези с лайлона пък ми се видят кекави....драма голяма а е една келява оранжерия....
kuger - майстор
чет мар 04, 2021 8:27 pmsilent написа:
Последно ще я правя....не ми се занимаваше ма като ударя чертата идва на половина...а тези с лайлона пък ми се видят кекави....драма голяма а е една келява оранжерия....
Много добро решение, не повтаряш моята грешка!
Голяма играчка е, но ще е по твой вкус, и да не е с полиетиленово чергило.
gnt69 - майстор
Ако сега си правя оранжерия бих намерил тръбогиб и бих си завъртял тръби ф40-50 поцинковани. :partyman:
silent - майстор
с тея тръби ф40 ф50 няма ли да ти излезе малко златна тая оранжерия....ще я правя вероятно от профил 25х25х1,4мм или 30х20х1,4мм от който има ...че гледам по евтино да излезе желязото.....
kr1100 - майстор
silent - огледай в Сф фирмите продаващи поцинковани профили. Някои предлагат и огъване .Сега не знам колко им е ценоразписа за огъване.
/Офф: 2017 г ми взеха по 12лв. за 6 м профил 20х20мм 11 дъги + още 2 за капандурите. За по-малко от ден ги огънаха/..
20х20 мм е ОК и като се опаянти с напречните. Първата зима се бях подготвил за всеки случай с подпирачки дървени в средата на дъгите - 4 пръта. Но нямаше нужда , като потупал леко поликарбона и малкото сняг по върха се свлича.
silent - майстор
Огъвачката я правя в момента... и трябваше да е готова ма се развали времето....
Най-изгодните профили в момента са
20х20х1,2
25х15х1.2
Или х1,4 които са левче на пръчка по скъпи...
Двоумя се единствено кой е по- подходящ квадратния или правоъгълния.....
Djack - специалист
Според мен, на колкото по-голяма площ ляга поликарбоната, е по-добре.
silent - майстор
Почти съм доставил материалите (остана да мисля как да транспортирам поликарбоната) и мога да почна с изграждането. Реших да поставя дървена основа от греди 10х10см които да захвана с колци забити в земята а за тях да захвана оранжерията, и сега се чудя с какво да обработя дървото което ще лежи на земята като хем да се запази максимално дълго хем обработката да не отделя отрови в почвата. Някой има ли подобен опит и какво бихте ме посъветвали? Как да обработя дървото?
kr1100 - майстор
вт мар 09, 2021 8:54 amsilent написа:
1. (остана да мисля как да транспортирам поликарбоната) и мога да почна с изграждането.

Греди на релингите и по 2-3 листа навити на руло. Ако си сам по 2 листа ,че става трудно свалянето.

2....сега се чудя с какво да обработя дървото което ще лежи на земята като хем да се запази максимално дълго хем обработката да не отделя отрови в почвата. Някой има ли подобен опит и какво бихте ме посъветвали? Как да обработя дървото?

Аз направих дупки и бетонирах вертикални 25х25 "колчета" да стърчат според повдигането на конструкцията и наклона на терена. След това с нивел хоризонтален профили по двете дължини, захванати с винтове с полуобла глава. Излишното над хоризонталните профили -изрязване.
По този начин повдигнах цялата оранжерия според наклона на терена / в горния край 30см , в долния към 60 см и стана добре височка. Затова беше и допълнителния лист поликарбон.
П.П.Използвах профили 20х20х 1,2 мм.
Като се използват 6те м на поликарбона оранжерията става ниска едва 2м.
Снимка на сглобка на шините обхващащи листовете поликарбон

П.П.1 Задължително в долния край на поликарбона / отворените канали/ пропускаща конденза лепенка. ПО каналоъе се натрупва прах, може и трева да тръгне. Е скъпичка е дишащата лента , но пази от боклуци.

Прикачен файл

IMG_20170924_153032634.jpg

Прикачен файл

O1.jpg

Тема "Препоръчайте ми читава оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: