Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
silent - майстор
Големи драми големи дилеми ми се въртят в главата....още не съм решил но ясно е поне засега че не ми се прави.... _от друга страна не ми се и дават едни 1200лв накуп.....и май е ще си купя една с найлон за 350лв. от Бриколаж и кат се скъса найлона ще мисля дали си струва да я укрепвам и сложа поликарбонат....дали да си я правя аз начисто ....дали да купувам друга....и дали въобще ми трябва оранжерия....
kuger - майстор
нед фев 21, 2021 7:37 pmsilent написа:
Големи драми големи дилеми ми се въртят в главата....още не съм решил но ясно е поне засега че не ми се прави.... _от друга страна не ми се и дават едни 1200лв накуп.....и май е ще си купя една с найлон за 350лв. от Бриколаж и кат се скъса найлона ще мисля дали си струва да я укрепвам и сложа поликарбонат....дали да си я правя аз начисто ....дали да купувам друга....и дали въобще ми трябва оранжерия....
За тия найлоновите оранжерии една фирма продаваше нови шушляци.
Моята е 3х4 и си купих резерва, да има.
rufo - специалист
нед фев 21, 2021 7:37 pmsilent написа:
Големи драми големи дилеми ми се въртят в главата....още не съм решил но ясно е поне засега че не ми се прави.... _от друга страна не ми се и дават едни 1200лв накуп.....и май е ще си купя една с найлон за 350лв. от Бриколаж и кат се скъса найлона ще мисля дали си струва да я укрепвам и сложа поликарбонат....дали да си я правя аз начисто ....дали да купувам друга....и дали въобще ми трябва оранжерия....
Недей бе човек- как найлон ??? до есента ще имаш друго мнение...
Както писах по-горе и аз доста се чудих...но в днешно време реколтата трудно се запазва навън, требе си оранжерийка- пък било то и само за семейството...
Забрави за този найлон-послушай ме, инвестирай повече- направи си от поликарбон и няма да съжеляваш !
kuger - майстор
нед фев 21, 2021 9:29 pmrufo написа:
Забрави за този найлон-послушай ме, инвестирай повече- направи си от поликарбон и няма да съжеляваш !
Като потърпевш съм на същото мнение, но поне моята мога да я местя.
gnt69 - майстор
нед фев 21, 2021 9:42 pmkuger написа:
нед фев 21, 2021 9:29 pmrufo написа:
Забрави за този найлон-послушай ме, инвестирай повече- направи си от поликарбон и няма да съжеляваш !
Като потърпевш съм на същото мнение, но поне моята мога да я местя.
Моята е правена с найлон на асенова крепост вече 5 та година е чук. На две места имах скъсано от котки но го залепих с тиксо и си държи. Ако изкара още 2-3 години ще е добре.
kuger - майстор
нед фев 21, 2021 9:55 pmgnt69 написа:
Моята е правена с найлон на асенова крепост вече 5 та година е чук. На две места имах скъсано от котки но го залепих с тиксо и си държи. Ако изкара още 2-3 години ще е добре.
И при тебе ли :o Писна ми да ги гоня, може дупките да са от тях.
gnt69 - майстор
За да изкара повече време найлона трябва да е добре опънат, като духа вятър да не пришляпва. Пдята съм я закопал в пръст, найлона също е закопан на 30-40 сантиметра и опънат. Найлон се слага в слънчев и топъл ден за да може найлона да е отпуснат. :partyman:
kuger - майстор
нед фев 21, 2021 10:24 pmgnt69 написа:
За да изкара повече време найлона трябва да е добре опънат, като духа вятър да не пришляпва. Пдята съм я закопал в пръст, найлона също е закопан на 30-40 сантиметра и опънат. Найлон се слага в слънчев и топъл ден за да може найлона да е отпуснат. :partyman:
Всичко е по правилата, но задната стена няма никаква метална опора. Спънах я с въжета вътре и вън, но малко помага.
gnt69 - майстор
нед фев 21, 2021 10:41 pmkuger написа:
Всичко е по правилата, но задната стена няма никаква метална опора. Спънах я с въжета вътре и вън, но малко помага.
Явно найлона е калпав. Вземи на Асенова крепост един зеленикъв е.
kuger - майстор
Найлона е зелен и армиран, имах в предвид, че не е укрепена задната стена и при вятър почва да се блъска и издува.

Тема "Препоръчайте ми читава оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: