Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
silent - майстор
Оранжерията ми е почти готова 4,5х6х3,2м....тип арка с профил 25х15х1,4мм...поликарбонат 4мм...останаха довършителните работи по вратите и прозорците...не знам какво съм спестил реално щото си накупувах разни инструменти..огъвачка си правих но със сигурност поне едни 500лв...грубо ми струва някъде около 900лв... всички материали и консумативи...за съжаление времето ме спря инак имах всичко да започна в началото на март..така че допуснах основна грешка- оранжерия се прави есента не през пролетта...Успех на всички и благодаря за съветите...
kr1100 - майстор
Успех и на тебе и надграждай : капандури, хидравлични цилиндри за отваряне на капандурите, термоконтролери включващи хеликоптери / лятото е доста жега вътре/. Отгоре засенчваща мрежа / пази и от градушка/ , капково, торов инжектор и т.н. ...
Няма да се плашиш от сега я. :partyman:
ESPACE - майстор
пон апр 26, 2021 5:46 pmkr1100 написа:
Успех и на тебе и надграждай : капандури, хидравлични цилиндри за отваряне на капандурите, термоконтролери включващи хеликоптери / лятото е доста жега вътре/. Отгоре засенчваща мрежа / пази и от градушка/ , капково, торов инжектор и т.н. ...
Няма да се плашиш от сега я. :partyman:
Какви са тия хидравлики, той няма да вдига цялата оранжерия.
silent - майстор
Това са едни .....хм ...приличат на газовите пружини на багажника на автомобил...но не съвсем...при 25 градуса се разпъват и подвдигат/отварят капандурата при 20гр.се сгъват и затварят капандурата...струват 30тина лева в Али...ще поръчам тези дни.....инак има доста работа тепърва но в движение ще е....
шоп - майстор
Термопривод му казват руснаците

Прикачен файл

P_20200508_094354.jpg
P_20200508_094354.jpg (88.63 KиБ) Видяна 1153 пъти
kr1100 - майстор
вт апр 27, 2021 9:01 amшоп написа:
Термопривод му казват руснаците
Посоченото е някакво изчадие. Имат с 2 странични пружини за бързо затваряне. Като искаш стискаш конструкцията ,,изваждат се 2 щифта и затваряш бързо. Друго предимство е лесния и бърз монтаж на шплента във втулката на механизма и в отвора на хидравличния цилиндър / т.н. амортисьор/.
silent - майстор
По този повод да питам ...каква е разликата между тези с една и две пружини....кой модел е за предпочитане....
kr1100 - майстор
вт апр 27, 2021 8:09 pmsilent написа:
По този повод да питам ...каква е разликата между тези с една и две пружини....кой модел е за предпочитане....
С едината пружина са железни с боя нещо като хамершлак. Трудно се поставя щифта горе в края на пръта на цилиндъра / тясно място./
С 2 те пружини има 2 вида с алуминиева конструкция и с желязна / по-евтини са пак хамершлак/. Има повече място за монтаж на шифта. Предимството им по- бързото затваряне при рязък спад на температурата , а и само можеш да затвориш капандурата като стиснеш автомата в долния край закрепен воранжероята. Грубо казано към оранжерията е прикрепена П образна планка с 2 отвора. В тях влизат 2 втулки от конструкцията на автомата.
Самия работен хидравличен цилиндър/ т.н. амортисьор/ е еднакъв и за 2 та вида. И 2 та вида автомати са по 7 кг тегло на капандурата. С 2 те пружини са по-скъпи.
Виж в сайта на Парниците.бг има описание на автомата с 2 те пружини на български.
Същите са като от Алито / то в същност Алибаба ги продава/, но с друга опаковка и много надута цена.

П.П. Имам 5 бр . с по 2 пружини и 1 е една пружина. Навремето с 2 те пружини ми се сториха по- яки на силен вятър. При мен често преобладава северен вятър / оранжерията е с ориентация север/ юг/ и заради вятъра мислех ,че с 2 те пружини по-добре ще устискат на страниченнатиск.
С едната пружина е високо горе от южната страна и не е изложен на силен вятър.
silent - майстор
Мерси колега,ще поръчам един брой тези дни...да видя как е ...засега си спестих капандурите на покрива защото имам съмнение че може и да не ми трябват...мястото не е много слънчево....но така или иначе винаги мога да ги добавя....и евентуално по натам още един за другия челен прозорец....
kr1100 - майстор
При мен е доста слънчево. Горе под поликарбона има датчици към 2 термоконтролери. В долния / южня край/ е настроен да включва вентилатор на 31 гр. /Под свода имам тръба ф 110 с отвори надолу с ф /около 55-60мм и вентилатора на изхода.Нагоре "комин' излизащ над билото 1,5м. В горния край пък контролера вкл. друг вентилатор/ на стойка въртящ се около остта - хем уж да помага с вятъра за опрашването/.

Тема "Препоръчайте ми читава оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: