Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
an1id - напреднал
Здравейте!
Предстои ми закупуване на мотофреза за дворната градинка, която не е много голяма , около 300 кв. м. Предложиха ми модели на Wema и Pubert Aro, с двигател на honda gp 160. Както вероятно очаквате, желанието ми силно се насочи към Pubert, но и цената си я бива. Та въпроса ми е - заслужава ли си да се дадат толкова пари за тази мотофреза или да взема wema-та?
Място, което ще се обработва е доста сбито, понеже там минаваха машини заради строителна дейност и затова ми препоръчаха Pubert като добре сметната и надеждна машинка, която ще се справи със почвата и ще ми служи дълго време.

Благодаря предварително на отзовалите се!
dragozow - майстор
Зависи кой модел Weima, за цената на Pubert Aro ще вземеш Weima със скорости, инвентар и ще ти останат пари. Дори мотоблок Weima можеш да купиш, който няма нищо общо с мотофреза. Предимството на Pubert, ако въобще е предимство това е че се прави във Франция, от там малко по-високата цена. За цената на Honda GP 160 ще купиш два двигателя Weima. Имай предвид, че Weima като е китайска това не означава, че качеството е ниско, напротив. Ако са ти само за фрезоване и двете стават.
an1id - напреднал
чет фев 25, 2021 9:37 amdragozow написа:
Зависи кой модел Weima, за цената на Pubert Aro ще вземеш Weima със скорости, инвентар и ще ти останат пари. Дори мотоблок Weima можеш да купиш, който няма нищо общо с мотофреза. Предимството на Pubert, ако въобще е предимство това е че се прави във Франция, от там малко по-високата цена. За цената на Honda GP 160 ще купиш два двигателя Weima. Имай предвид, че Weima като е китайска това не означава, че качеството е ниско, напротив. Ако са ти само за фрезоване и двете стават.
Да, основно за фрезоване мисля да я ползвам. Плуга май беше 20 см и за есенна оран, някак си малко ми се вижда, като дълбочината на фрезоване е 30 см.
Точния модел, който гледах на Weima не мога да си спомня,но какво е предимството да е мотоблок? Не мисля да закачам ремарке или да обработвам големи площи.
kr1100 - майстор
[quote=an1id
Да, основно за фрезоване мисля да я ползвам. Плуга май беше 20 см и за есенна оран, някак си малко ми се вижда, като дълбочината на фрезоване е 30 см. [/quote]

30 см при фрезоване са китайски мерки :mrgreen: Едва ли ще се зарови повече от 20 см. Ако ще обработваш на тесни места - фреза със заден ход -иначе ще ти се скъсат вратните жили и рамената да дърпаш назад, като се окопае и няма място в страни за маневра
teon - специалист
an1id написа:
Място, което ще се обработва е доста сбито, понеже там минаваха машини заради строителна дейност
...ако вече е прекратена строителната дейност- 'сбитото' като аргумент при избора ти на фреза трябва да отпадне...като за начало може да повикаш някой да изоре и след това вече няма да е сбито,а действаш ти само с фрезата...мястото е малко и ако е само за фрезоване- мото блок не ти трябва...ако се налага транспортиране-качване/сваляне от кола сам/с помощник и теглото има значение...не познавам моделите за да те насоча към конкретен избор, ама гледай да е по-масивна изработка, че напоследък някой ми изглеждат като детски играчки :? ...
kr1100 - майстор
teon - питащия, ако има автомобил за в работа - помощник не му трябва. С 2 талпи и или на самоход или с бутане се качва лесно. / това за пикап, баничарка,ван,ремарке .За комби може да има проблем с височината на кормилото/.
И според мен за толкова малка площ мотоблок не му трябва.
an1id - напреднал
Какви предимства има мотоблока, освен да е издръжлив за по големи обработки и натоварване? По- богат инвентар?
пет фев 26, 2021 10:16 pman1id написа:
Какви предимства има мотоблока, освен да е издръжлив за по големи обработки и натоварване? По- богат инвентар?
Каквито има тракторчето пред мотоблока, каквито са на трактора, сравнен с тракторчето.
Инвентара не е по богат, но на фрезите обикновено плугът е неизползваем.
dragozow - майстор
Тези 30 см фрезоване са само написани. Орането също, за да ореш машината трябва да е тежка и да върви бавно, и двете машини не са такива.
an1id - напреднал
Накрая се спирам на Weima 500 или Ruris DAC 7000K. В крайна сметка надделя ниската цена пред маркова машина. Определено няма да има някакви големи площи и натоварвания. Чувам, чета и виждам, че гореупоменатите модели са почти идентични.
Поздрави!

Тема "Мнения за мотофреза Pubert Aro" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: