Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Celeborn - специалист
Привет,

Някой мяркал ли е да се продава у нас трикрака стълба, още позната като японска или овощарска (на английски - tripod ladder).
Навремето дядо ми имаше такава самоделка (беше заварчик...), понеже не всички градини му бяха терасирани, но след като си отиде едни по-тъмно зелени граждани на републиката я задигнаха :/ Последно видях подобна в ботаническата градина в Балчик преди 2 години.

В магазина за стълби на Опълченска в София дори не бяха чували за такова чудо, и те научиха нещо ново мин. седмица :lol:

Мерси!
Прикачен файл:
hendon-platform-3.jpg
Прикачен файл:
iford230720_0132.jpg
Прикачен файл:
iford230720_0172.jpg
shotik - майстор
Имало е продажби на такива стълби в края на 90 -те години, алуминиеви, мисля ,че са гръцки, но страниците са прави, а не извити ,като тези на снимките.
Ползвам една в двора на познати, когато бера круши и ябълки,висока е към 3.2-3.6 м.
Не съм доволен, когато се кача на високо става нестабилна, но може да е от конструкцията.
Нямам снимки и скоро не знам дали ще ходя там , за да я снимам.
zz_stefanov - майстор
Тази разчита на това, че три точки определят само една равнина и няма да куца, обаче за да няма проблем третият крак трябва да осигурява добра странична устойчивост в мястото на връзката.
Казвам го защото съм падал на една бригада за бране на ябълки от една дървена такава.
teon - специалист
...и аз имам правена трикрака стълба, висока около 210-220см...особено на горните стъпала, ако се отклониш малко от центъра е доста нестабилна...
zz_stefanov - майстор
Тази на снимките очевидно ще е много по стабилна от нашите, има телескопични изравнители, удвояване на конструкцията около стъпалата...
Не съм попадал тук да ги продават
MamaMy - майстор
За пръв път виждам подобна. Принципа е на трикракото столче, но изработката трябва да е доста по-стабилна във височина. :prayer:
ky-kyy - майстор
И аз за сефте я виждам :rolleyes: Ако някой открие, къде продават такива стълби, да свирка.
ESPACE - майстор
Ако беше много удачна щяха да я произвеждат всички в бранша. Лесна за пребиване, така я виждам аз.
ПП. И коли с три колела не се карат много
ky-kyy - майстор
Аз, за тъщата мисля едно подаръче..... 8-[
пон мар 01, 2021 8:57 pmky-kyy написа:
Аз, за тъщата мисля едно подаръче..... 8-[
Пък аз си помислих, че за един преАтел питаш....
Ейййй, ученото си е учено, ама ши са сетя кък са ти го наляли, хахаааа.

ESPACE, не съм чул някой да се е пребил от софра или столче около нея.
Древните не са били онова, за което ги мислим, дори и хайдутите, в по ново време.

Тема "Трикрака (японска) стълба?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: