• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Nikola911 - помощник
Здравейте, трябва ми моторен трион за около 8 кубика дърва един път годишно и кастрене на дървета . Спрял съм се на husqvarna 120 mark 2 , модела е 2019 най-малкият модел на марката . Според вас ще се справи ли, или е слаб ? По-мощните са ми скъпи .... а и ще го ползвам малко . Държа да е на husqvarna и цената ме устройва . :?
Ето и характеристики :
Двигател: 1,4 kW / 38,2 cm³
Максимална мощност на: 9000 rpm
Тип маслена помпа: автоматична
Препоръчителна дължина на шината, макс: 18 инча
Препоръчителна дължина на шината, мин: 14 инча
Скорост на веригата при максимална мощност: 16,8 m / s
Скорост на веригата при 133% от максималната мощност на двигателя: 22,3 m / s
Обем на резервоара за масло: 0.2 l
Ниво на шум, гарантирано (LWA): 113 dB (A)
Ниво на шум, измерено: 100,7 dB (A)
Ниво на шум при ухото на оператора: 100,7 dB (A)
Еквивалентна степен на вибрация (ahv, eq) предна дръжка: 2.1 m / s²
Еквивалентно ниво на вибрация (ahv, eq) задната ръкохватка: 2.7 m / s²
Тегло (без режещо оборудване): 4.85 kg
dragozow - майстор
Ще ти свърши работа ако не очакваш чудеса. Звънни ми, имам добра цена.
imegogo - специалист
личното ми мнение е,че е много зле (имам партнер което е може би 1:1 с тази която гледаш) ако искаш да имаш машина 435 или 440
Antonii - майстор
За целта за която сте писал ще ви свърши работа.
С подобна машина, но доста по стар модел съм рязал и след това разфасовал изсъхнала круша с около 70см диаметър на ствола.
Вярно, че машината се поизмъчи, но за веднъж на 10години си е ОК.
Отделно всеки сезон разфасоваше и по 20 кубика пресни дърва.
Сега след над 20години се ползва доста рядко, но пали от раз, а не като някои дето като ги оставиш следващия сезон няма палене.
Само нетрябва да се оставя да седи с гориво в резервоара както си го пише и в инструкцията.
Масления може да е пълен, но горивния трябва задължително да е празен при престой над месец.
krasi92 - майстор
Да преди 20 години всички правеха качественна стока. Наи слабия модел си е най слабия модел и очакванята не бива да са големи.
Машината е добра. Имам двама приятели, които от година притежават този и по горният модел. Супер доволни са.
Това си е аналог на Щил 180, който масово се ползва по света и у нас. Защо?
Ми работят си машините.
Даже, единият да не се срамува, ами веднага да се включи собствено и лично!
imegogo - специалист
тези новите щил 170 и 180 не са особено добри иначе за по-стария модел 017-018 бяха отлични дори някой още работят
Soviet_Soldier - специалист
120 е една недомислена резачка, в нея са приложени неудобни инженерни решения за обслужване на филтъра, затягане на веригата и прочие. Шините им не държат колкото щилските с 4 нита и закрит лагер.
Най-големият минус на Husqvarna e цената на части и консумативи. Един ремонтен комплект, цилиндър, бутало и другите дреболии при хуската е над 200лв, а като се включи и цената за труда, то не си струва да се ремонтира. За сравнение оригинален ремонтен комплект на Щил е почти 2 пъти по-евтин. С консумативите, като маслата работата е същата, най-евтината минералка и почти 2 пъти по-скъпа от щилския аналог.

Не знам по каква причина държите да е Хускварна, но според мен тази фенщина не е градивна. Просто 180-ката на Щил е по-добрата резачка.
dragozow - майстор
До филтъра се стига след отвиване на три винта, не е толкова страшно. Шините се сменят, но продавам доста от този модел и няма цъфнали, нямам и блокирали мотори освен ако са ги подкарали с чист бензин или с някакви незнайни смеси. За 8 кубика годишно кой знае след колко години ще му трябва шина. MS 180 е 420 лв, Husqvarna 120 се намира и за 300 лв. Стигне ли се до мотор се купува нова, просто е по-евтино.
Както казах- съфорумник си я купи, доволен е, хареса ми и на мен. Като детска играчка е, но хубава играчка- перфектна за домашна употреба.
За 8 кубика годишно........,че тя ще векува ли тая машина?!! Едноръкия ми бандит вече е на 6, колко работа е отметнал, а тука вече за ремонти говорим!!!
Уважавам фенщината.
  • 1
  • 2

Тема "husqvarna 120 mark 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: