Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikolov333 - майстор
Това намерих за помпите. https://flowtech.bg/2020/05/07/%D0%B2%D ... %B8%D0%BC/
Мисля да вкарам водата от помпата в гаража и от там да я разпределям по предназначение, за да нямам проблеми в шахтата.. Може би само поливната автоматика ще е в нея..
пет апр 30, 2021 11:12 amnikolov333 написа:
Това намерих за помпите...
Ясно е, че търсиш сега, както е ясно, че си набутал неподходяща помпа, като смяташ да я оставиш. Уж си писал временно, но това- временното, е толкова ясно, колкото предното ти мнение.
Преди две години влизах да инспектирам (само това успях) новеничък кладенец, оборудван с двенки обемни помпи. Освен помпите, парите по градежа също се оказаха погребани, под около 3 кубика фин пясък и глина.
nikolov333 - майстор
От къде стана ясно.. Помпата е винтова от 100 лева щото така ми препъръчаха докато се прочисти сондажа. Вече 6ти ден работи нон стоп и вади 25м3 на ден.Водата вече е бистра и за това питам коя помпа е правилно да се ползва, но първо трябва да видя какъв дебит ще има сондажа за да избера подходящата. Сега копая път на тръбите към гаража..
пет апр 30, 2021 1:18 pmnikolov333 написа:
Центробежна. Мислил ли си как ще я управляваш?
nikolov333 - майстор
Не ми е яно нищо.. за това питам как ще е най-добре и основно ме интересува инфраструктурата до шахтата какво трябва да включва за да го заложа в изкопа до нея..?
Разгледай!
https://aquapump.net/help/hidrofor-rezerwoar-kladenez
В шахтата РС. Центробежната помпа не се плаши от работа при нулев дебит (затворен кран) докато я изключи пресостата. За обемната е проблем.
Може и по просто- контролер със сензори за ниво. Като се напълни резервоара, конролерът изключва помпата. Понеже изходът му не е силов, ползва се контактор.
Помисли за отводняване при преливане на резервоара. Направил съм го и въпреки това, поради спукан корпус на филтъра, кладенецът се изсипа в котелното ми.
nikolov333 - майстор
Супер.. Изясниха ми се доста неща. Сега ще мисля за разширителните съдове. С какъв обем да са и вкопани или външни в гаража..
resistbody - майстор
пет апр 30, 2021 9:53 pmnikolov333 написа:
Супер.. Изясниха ми се доста неща. Сега ще мисля за разширителните съдове. С какъв обем да са и вкопани или външни в гаража..
Ако ти пречат в шахта, защото имат един балон вътре, където ако се спука се сменя или ако се спука съда се сменя... по вторични е пълно с разширителни съдове и един здрав не съм срещал... та го имай впредвид..
РС пази помпата от често включване. Колкото по голям е обемът, толкова по рядко ще включва помпата, като и комфортът при ползването на вода е по голям. Не толкова изразена или дори липсваща промяна в налягане и дебит.
Тези ефекти са много неприятни под душа. Зависи от настройката на пресостата. Като имаш голям буферен обем, може да си позволиш по "тясна" настройка.
nikolov333 - майстор
Мисля си какъв обем е достатъчен за нормално домакинството, плюс 350м2 тревна площ и дали подземния има минуси..

Тема "сондажна помпа въздух" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: