Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
rufo - специалист
Здравейте, дайте идея/акъл как да закрепя ето такъв бидон 1000 литра на поне 1м. от земята ?
Искам да е максимално просто и бюджетно, без постаменти,конструкции, зидарии и т.н.
Мислих си да намеря стари автомобилни гуми и да го кача на тях, но не знам дали ще е удачно...
:partyman:

Прикачен файл

CIST1000 ibrida.jpg
CIST1000 ibrida.jpg (44.63 KиБ) Видяна 1980 пъти
Andri01 - майстор
Това 1 тон,ще се смачкат и най вероятно ще отиде на една страна. Едва ли гумите ще са с еднаква твърдост,за да остане хоризонтален.
miroki - майстор
С палети също може. Или дървена конструкция с повече вертикали и паянти.
Аз си взех един малък контейнер за барака и на него ще го слагам.
ESPACE - майстор
пет апр 16, 2021 6:31 pmmiroki написа:
С палети също може.
Това ще е най-лесно, евтино и здраво.
шоп - майстор
пет апр 16, 2021 6:34 pmESPACE написа:
пет апр 16, 2021 6:31 pmmiroki написа:
С палети също може.
Това ще е най-лесно, евтино и здраво.
Чак здраво...

Ако е за 1 година може и да се направи.
Ако обаче се цели дъгосрочност никой не трабва да си мисли, че пале сложено върху калта и влагата ще издържи във времето. На втората година може 1 тона тежест да се сгромоляса и бидона да отида на боклука.

Лично аз бих направил конструкция от 3 пръта винкел с размер 40х40х 3

Може с бетон, може само с пясък да се уплътни фундамента, но най-важното отвора да е под нивото на замръзване на грунта.
kr1100 - майстор
автора да мисли как ще опази водата от зеленясване отсега.
rufo - специалист
пет апр 16, 2021 8:27 pmkr1100 написа:
автора да мисли как ще опази водата от зеленясване отсега.
Мисля да го "монтирам" до самата къща и то от северната страна, за да няма пряко греене на слънцето...и освен това да му "хвърля" нещо от горе за да огранича максимално притока на светлина и от там образуването на каквато и да било растителност
Последна промяна от rufo на пет апр 16, 2021 10:20 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
конструкция с бетонни блокчета с арматура и запълване с бетон като колони .
Svetoslavoff1 - майстор
По-горе се предложиха и палети. При мен , понеже има денивелация, ми бяха достатъчни около 50см, които съм постигнал с палети. Но не направо на земята, а върху бетонни колци за ограда. Освен това предварително обилно омазах палетите с разтворен в нафта асфалт. Близо 10г карат така. Пролет като промивам бидоните, преглеждам и палетите. Налагало се е да заменя по някоя дъска. Но и палетите бяха втора ръка.
nikolov333 - майстор
И с употребявани гуми става, но трябва да се "уплътнят"с нещо.. Най-добре е с пясък и чакъл.

Тема "Бидон 1000 литра закрепване ??!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: