Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
falcoh - специалист
Пуснах нова тема за акумулаторни ножици за трева, но явно знаещите не са и обърнали внимание, та реших и тук да запитам. Някой ползва ли такива и кои вършат работа?
I.lazarov - помощник
Здравейте, някакво мнение за корда на райдър 2.4мм квадратна усилена...
вт авг 10, 2021 11:33 amI.lazarov написа:
Здравейте, някакво мнение за корда на райдър 2.4мм квадратна усилена...
За парите си е перфектна.
MuTeB_ - специалист
Дори я предпочитам пред 2,7 и 3мм. При мен издържа повече от останалите.
I.lazarov - помощник
вт авг 10, 2021 2:53 pmMuTeB_ написа:
Дори я предпочитам пред 2,7 и 3мм. При мен издържа повече от останалите.
Мерси, лек ден, и здрави корди..... 😂😂😂
вт авг 10, 2021 1:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт авг 10, 2021 11:33 amI.lazarov написа:
Здравейте, някакво мнение за корда на райдър 2.4мм квадратна усилена...
За парите си е перфектна.
Почти година време, после коментарите, вече имам собствено мнение, благодарение на Миро.
ср юни 22, 2022 11:48 pmmiroki написа:
Благодаря, Миро!
Кордата е същата, но 2мм. Перфектна е, както и цената ѝ.
Ползва се на Щил, естествено.
Лазаров, ако още те е еня за темата, би ли споделил как я върти твоята машина?
При мен, както и при теб, 2.4 е максимум. Първо въртях с някаква кръгла 2.4. Развърта се добре, но и натоварването не е сериозно- тревичка за салата.
С 2мм е хала, при мен.
съб юли 24, 2021 1:57 pmшоп написа:
За трева защо не си купи самоходна косачка с кош?
С този уред никога няма да имаш перфектната морава
Шопе, цитирам те с друга цел, но понеже няма подходяща тема, а става дума за техника...
Днес сменях масло на генераторчето, което ми препоръча- Daewoo Gida 1000 SI - 700W.
Източих маслото и дръпнах въженцето. Запали. Идеята ми бе да тествам точно тази защита, но не бях подготвен за резултата.
Не се сетих да погледна лампата дали свети или да изчакам, а веднага загасих.
Дръпнах още веднъж- пак запали и пак загасих.

Моята препоръка- да се проверява редовно състоянието на китайската техника. Не се знае какво са ни спестили, или логиката им за работа на същата.
За сравнение, китайски мотор на наша мотофреза, гасне при ниско ниво на маслото. Призма Фортеко.
шоп - майстор
нед юли 10, 2022 11:51 amТрифон П.Трифонов написа:
.
Днес сменях масло на генераторчето, което ми препоръча- Daewoo Gida 1000 SI - 700W.
На колко мото часа е?
Моя не е работил и 5 часа, не съм сменял масло, а знам, че трябва:-(
нед юли 10, 2022 2:21 pmшоп написа:

На колко мото часа е?
Моя не е работил и 5 часа, не съм сменял масло, а знам, че трябва:-(
На 45. Сменям го на година- часове не мога да му навия.
Тази година закъснях с месец. Ползвам синтетично масло 5w40.
Разработката и следваща смяна с Бардал, а сега с някаква много евтина хидрокрек. Купих 4л туба за фрезата и генераторите- MAGMA X100.
Ако ползваш масло, с доказан производител, световно известен, интервалът във времето може да е по голям от година, до следваща смяна. Интернет професорите не ги слушай! Твоят генератор е по дърт от моя, та време е и то отдавна.
krasko_ood - специалист
Здравейте,
имам един проблем с моторен свредел Bisonte BTA-30M-ACC2, 3 к.с. При работа с него в определени моменти се форсира двигателя от самосебе си. Може би или заяжда жило или дърпа отнякъде въздух. Миналата година ми се наложи да сменя маркучетата за гориво тъй, като оригиналното засмукващо прекъсна. Каква може да е причината?
https://www.onlinemashini.bg/motoren-sv ... acc2/73309
Soviet_Soldier - специалист
пон мар 11, 2024 1:17 pmkrasko_ood написа:
Здравейте,
имам един проблем с моторен свредел Bisonte BTA-30M-ACC2, 3 к.с. При работа с него в определени моменти се форсира двигателя от самосебе си. Може би или заяжда жило или дърпа отнякъде въздух. Миналата година ми се наложи да сменя маркучетата за гориво тъй, като оригиналното засмукващо прекъсна. Каква може да е причината?
https://www.onlinemashini.bg/motoren-sv ... acc2/73309
Дърпа въздух, най-често от гарнитурата между цилиндъра и преходника на карбуратора. От вибрациите и температурните разширения винтовете там често правят проблем. То си личи като е развит, почва и гориво да сълзи от там.
Може и някой семеринг да си отива, огледайте хубаво двигателя.

Тема "Градинска техника,косачки, храсторези, озеленяване..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: