Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
I.lazarov - помощник
пон юли 26, 2021 11:49 amТрифон П.Трифонов написа:
нед юли 25, 2021 9:09 pmI.lazarov написа:
... кой вал по ще предпази от увреждане зъбчатките, съединител, двигател и т. н..
Мекият винаги е по безопасен.
Нали си я купил?! Дано правилно си си направил сметката- какво купуваш, за колко и за какво.
Ползвай си я със здраве и без ядове!
Мерси, подобно
Lisko - майстор
Вчера ми пристигна.

Изображение
ср юли 28, 2021 6:44 pmLisko написа:
Вчера ми пристигна.

Изображение
Честито!
Обичам да харча за техника.
I.lazarov - помощник
ср юли 28, 2021 7:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юли 28, 2021 6:44 pmLisko написа:
Вчера ми пристигна.

Изображение
Честито!
Обичам да харча за техника.
кой туй нещо...... Електричка ли е... 😂
I.lazarov - помощник
ср юли 28, 2021 7:41 pmI.lazarov написа:
ср юли 28, 2021 7:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юли 28, 2021 6:44 pmLisko написа:
Вчера ми пристигна.

Изображение
Честито!
Обичам да харча за техника.
кой туй нещо...... Електричка ли е... 😂
Честито....
Lisko - майстор
Тримерче на батериЙЙЙ! По-точно от клас one+ тоест едни и същи батерии стават за над 225 техни инструмента. (не им правя реклама, тая марка не се бори за професионалния клас, а за доста културни цени за любителски цели. Първо си взех техния такер (на батерии), после импакт драйвер и сега тримерчето. Те му дават до 20-30 минути работа с 2А батерия, но дори и 15 да е, на мен ми стига - имам малко трева за махане по ъглите, но редовно и ми писна да развивам кабели. Пробвах го вчера, махнах която трева исках и не ми свърши батерията. Но сега сезона е такъв че не мога да бръкна навсякъде, тоест не съм тествал максималната необходима и възможна работа.
Soviet_Soldier - специалист
нед юли 25, 2021 3:21 pmI.lazarov написа:
Я ме светнете малко по въпроса, защо предпочитат твърд вал от гъвкавия вал, при по сериозен удар с ножа при твърдия вал мисля че ще стане по голяма беля на редуктора и на шлиците отколкото при гъвкавия, нали за това е гъвкав, че да поддава при удар.....
Елементарно е, твърдият вал държи повече на натоварвания и колебания, съответно и вибрациите от него са по-слаби. Гъвкавият вал обичайно се слага на бюджетните тримери с крива щанга (Примерно при FS38), което излиза по-евтино от това да се ползва редуктор с коническа предавка. Причината да се ползва гъвкав, вместо твърд вал в FS-55, въпреки че има редуктор е, че двигателят е същия като при FS-38 - слаб 27 кубиков, а гъвкавият вал издържа тези ниски натоварвания. Разбира се най-вече от гледна точка на производствена стойност и унификация са решили да поставят трос, а не твърд вал.
По-мощните и скъпи модели на Stihl са с твърд вал, защото троса го късат даже слабите по 650W, пък в моделите с по 2400W няма да оцелее и час работа. Ако се скъса дето е квадрата не е толкова голям проблем, но като дрисне в средата и често надъфква и направляващата гофра, та и за нея пари се дават. Един голям минус е тросът.

Изображение

Това е и причината да се избягват тежките ножове и сериозните натоварвания при тези модели. Те са предназначени за лека битова употреба, когато се ползват по предназначение държат дълго.
чет юли 29, 2021 5:06 amSoviet_Soldier написа:
нед юли 25, 2021 3:21 pmI.lazarov написа:
Я ме светнете малко по въпроса, защо предпочитат твърд вал от гъвкавия вал, при по сериозен удар с ножа при твърдия вал мисля че ще стане по голяма беля на редуктора и на шлиците отколкото при гъвкавия, нали за това е гъвкав, че да поддава при удар.....
Това е и причината да се избягват тежките ножове и сериозните натоварвания при тези модели. Те са предназначени за лека битова употреба, когато се ползват по предназначение държат дълго.
Бойче, ти си лош!!!
Човека си е купил Щил, Щил си е купил, ааааа!
Хоби, ама Щил, пък ти сега- евтинооо, хобииии, производствени стойностииии........

Всяко нещо с парите си. Всичките им бюджетни са с такъв вал. Не съм чул за повреден редуктор или мотор, от удар- сигурно се случва. Ножа се позаточва тук-там, ама Лазаров е с мековалка и правааа.
Само хубави думи, хубаво масло, хубави пожелания и газ.
I.lazarov - помощник
чет юли 29, 2021 5:06 amSoviet_Soldier написа:
нед юли 25, 2021 3:21 pmI.lazarov написа:
Я ме светнете малко по въпроса, защо предпочитат твърд вал от гъвкавия вал, при по сериозен удар с ножа при твърдия вал мисля че ще стане по голяма беля на редуктора и на шлиците отколкото при гъвкавия, нали за това е гъвкав, че да поддава при удар.....
Елементарно е, твърдият вал държи повече на натоварвания и колебания, съответно и вибрациите от него са по-слаби. Гъвкавият вал обичайно се слага на бюджетните тримери с крива щанга (Примерно при FS38), което излиза по-евтино от това да се ползва редуктор с коническа предавка. Причината да се ползва гъвкав, вместо твърд вал в FS-55, въпреки че има редуктор е, че двигателят е същия като при FS-38 - слаб 27 кубиков, а гъвкавият вал издържа тези ниски натоварвания. Разбира се най-вече от гледна точка на производствена стойност и унификация са решили да поставят трос, а не твърд вал.
По-мощните и скъпи модели на Stihl са с твърд вал, защото троса го късат даже слабите по 650W, пък в моделите с по 2400W няма да оцелее и час работа. Ако се скъса дето е квадрата не е толкова голям проблем, но като дрисне в средата и често надъфква и направляващата гофра, та и за нея пари се дават. Един голям минус е тросът.

Изображение

Това е и причината да се избягват тежките ножове и сериозните натоварвания при тези модели. Те са предназначени за лека битова употреба, когато се ползват по предназначение държат дълго.
Мерси....
I.lazarov - помощник
:partyman:
чет юли 29, 2021 6:56 amТрифон П.Трифонов написа:
чет юли 29, 2021 5:06 amSoviet_Soldier написа:
нед юли 25, 2021 3:21 pmI.lazarov написа:
Я ме светнете малко по въпроса, защо предпочитат твърд вал от гъвкавия вал, при по сериозен удар с ножа при твърдия вал мисля че ще стане по голяма беля на редуктора и на шлиците отколкото при гъвкавия, нали за това е гъвкав, че да поддава при удар.....
Това е и причината да се избягват тежките ножове и сериозните натоварвания при тези модели. Те са предназначени за лека битова употреба, когато се ползват по предназначение държат дълго.
Бойче, ти си лош!!!
Човека си е купил Щил, Щил си е купил, ааааа!
Хоби, ама Щил, пък ти сега- евтинооо, хобииии, производствени стойностииии........

Всяко нещо с парите си. Всичките им бюджетни са с такъв вал. Не съм чул за повреден редуктор или мотор, от удар- сигурно се случва. Ножа се позаточва тук-там, ама Лазаров е с мековалка и правааа.
Само хубави думи, хубаво масло, хубави пожелания и газ.

Тема "Градинска техника,косачки, храсторези, озеленяване..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: