• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
krasko_ood - специалист
пон мар 11, 2024 7:37 pmSoviet_Soldier написа:
пон мар 11, 2024 1:17 pmkrasko_ood написа:
Здравейте,
имам един проблем с моторен свредел Bisonte BTA-30M-ACC2, 3 к.с. При работа с него в определени моменти се форсира двигателя от самосебе си. Може би или заяжда жило или дърпа отнякъде въздух. Миналата година ми се наложи да сменя маркучетата за гориво тъй, като оригиналното засмукващо прекъсна. Каква може да е причината?
https://www.onlinemashini.bg/motoren-sv ... acc2/73309
Дърпа въздух, най-често от гарнитурата между цилиндъра и преходника на карбуратора. От вибрациите и температурните разширения винтовете там често правят проблем. То си личи като е развит, почва и гориво да сълзи от там.
Може и някой семеринг да си отива, огледайте хубаво двигателя.
Здравейте, машината не е работила много, проблема стана след като подмених маркучето за гориво. Тази година е трети сезон. Пробила е не повече от 20 дупки. двигателя като студен оборотите са нормални, но ще погледна и гарнитурата м/у карбуратора и цилиндъра.
addicted - специалист
Здравейте. След като електрическата косачка Daewoo ми изгоря точно след гаранцията реших да си купя нещо по качествено. А именно бензинов Райдър. Купих си RAIDER RD-GLM08, прибрах се вкъщи, сглобих го, сипах му половинка масло, няма и литър бензин, и...няма палене. Рамо на културист направих докато запали това чудо. Като запали си окосих тревичката за нула време, чак ми стана тъпо, с електричката си отделях ден...
Въпросът ми е за паленето, аз ли нещо не правя както трябва, машината ли не е читава? Имам бензинова резачка Райдър, бензинов генератор Райдър, някакъв бензинов тример виладжър, всички ми палят много лесно.
Значи какво правя. Сипах чист бензин, има едно червено мехурче отстрани на двигателя, колкото и да го помпя не усещам съпротивление на бензин, та помпя го малко, слагам лоста за газта на положение заек, стискам и червената ръкохватка и почвам да тегля. По някое време машината пали на всичката газ, връщам малко газта към средата, където реша че е добре, и подавам самоход, нататък се справям.
Когато пусна червената ръкохватка, машината гасне.
Машината я имам от днес следобяд, не съм си правил много опити с нея.
Данеби да помпя прекалено червеното мехурче? На него има отбелязано "х3", да се напомни три пъти, аз помпя и очаквам да усетя съпротивление на бензин, такова няма. Данеби да го помпя прекалено, да давя машината и затова да пали трудно?
Всякакви други насоки свързани с тия машини ще са ми от полза.
Soviet_Soldier - специалист
ср мар 20, 2024 8:08 pmaddicted написа:
Здравейте. След като електрическата косачка Daewoo ми изгоря точно след гаранцията реших да си купя нещо по качествено. А именно бензинов Райдър. Купих си RAIDER RD-GLM08, прибрах се вкъщи, сглобих го, сипах му половинка масло, няма и литър бензин, и...няма палене. Рамо на културист направих докато запали това чудо. Като запали си окосих тревичката за нула време, чак ми стана тъпо, с електричката си отделях ден...
Въпросът ми е за паленето, аз ли нещо не правя както трябва, машината ли не е читава? Имам бензинова резачка Райдър, бензинов генератор Райдър, някакъв бензинов тример виладжър, всички ми палят много лесно.
Значи какво правя. Сипах чист бензин, има едно червено мехурче отстрани на двигателя, колкото и да го помпя не усещам съпротивление на бензин, та помпя го малко, слагам лоста за газта на положение заек, стискам и червената ръкохватка и почвам да тегля. По някое време машината пали на всичката газ, връщам малко газта към средата, където реша че е добре, и подавам самоход, нататък се справям.
Когато пусна червената ръкохватка, машината гасне.
Машината я имам от днес следобяд, не съм си правил много опити с нея.
Данеби да помпя прекалено червеното мехурче? На него има отбелязано "х3", да се напомни три пъти, аз помпя и очаквам да усетя съпротивление на бензин, такова няма. Данеби да го помпя прекалено, да давя машината и затова да пали трудно?
Всякакви други насоки свързани с тия машини ще са ми от полза.


ср мар 20, 2024 8:08 pmaddicted написа:
Погледни дали се задейства смукача изцяло при преместване на газта в крайно положение!
Възможно е да не е регулиран правилно механизма.
dragozow - майстор
Ако няма отделен смукач, а косачките обикновено нямат, там където е положението със заека трябва да има крайно положение, което е смукача. Процедурата е, помпаш няколко пъти за да подкачи(само ако е студена), стискаш дръжката, тя играе ролята и на спирачка при вертикалните двигатели и дърпаш, като си обрал луфта на стартера предварително. Китайчетата палят от първия път с половин дърпане. Другото възможно е при положение смукач да не е в крайна позиция, жилото се регулира с едно винтче или болт.
addicted - специалист
И на мен ми се струва че нещо не е добре регулиран този механизъм. Има едно листче което се движи от жилото на ръчната газ, и посредством пружинка е закрепено към друго лостче, това на автоматичния регулатор на обороти, което е съединени с дросела. Когато движа лоста за ръчна газ, пружинката между двете дори не се изпъва, стой много хлабава аха аха да се откачи(трудно ще падне сама ама е толкова хлабава).
Някой ако има снимка на тоя механизъм, на тая косачка, ако може да ми щракне къде е закачена пружинката, че има две възможности и си мисля че не е на правилната.
Отделно че аз помпя много...
Принципно, при изправен карбуратор, не можеш да я удавиш от много помпене.
Все пак, следващият път напомпи само три пъти, а дори опитай и без!

За смукача: не иде реч за регулатора на оборотите- онова с пружинката.
В крайно положение на ръчката за газ, лостов механизъм задейства клапата на смукача.
На генератора го правиш с отделен лост.
Cpk - специалист
Огледайте маркучите за спукване, разлагане.
чет мар 21, 2024 1:54 pmCpk написа:
Огледайте маркучите за спукване, разлагане.
Тя нова сякаш?!
addicted - специалист
Даже чисто нова. По късно ще я изкарам пак да пробвам студена как ще запали само след три напомпвания.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Градинска техника,косачки, храсторези, озеленяване..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: