Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
От три години имам Cifarelli M 1200. Работи без проблем.
Обикновено слагам полу-синтетика около 25-30 мл. на 1 литър гориво. Проблеми съм нямал.
Последният път сложих около 35 мл. Винаги ползвам качествен бензин от по-скъпият на Шел.
Забелязах, че след изпръскване на около 10-15 литра материал, както си работи леко заглъхва и пак се наема. Това го прави през период от време - 3-4 минути или повече. Усетих малко необичаен пушек. Един път направо си спря, но после запали. При запалването забелязах, като че ли трябваше да подкача доста гориво, което ме засъмнява за недостиг на гориво.
След като свърших работа, изпразних резервоара с идеята следващият път да налея 20 мл. на 1 литър.
Може ли това да се дължи на увеличената доза на маслото или това, че е полу синтетика.
(Според инструкцията на 1 л. бензин 95 H се слагат 20 мл. (1:50) синтетично моторно масло).
За полу синтетика 20 мл/1л. достатъчно ли е, понеже за минерално го дават "1:25"?
Трябва ли да направя промивка с чист бензин, налят през отвора на свещта и раздвижване с последващо изпразване пак от свещта? Има ли някаква опасност от подобна промивка?

В инструкцията пише, че имало и някакъв горивен филтър. Той с какво се почиства? Някой виждал ли го е?
Може ли това да се дължи на началото на повреждане на свещта?
vlax - майстор
За мен е за почистване на карбуратор.Ако свещта е читава де,а това става със смяна на свещта,не е скъпо,пък и ако не е ще си имаш една свещ в резерва,никога не е излишна ,особено на къра.Не съм специалист,нека спецовете да кажат.Не се притеснявай и при мен е така на моторната пръскачка,китайка.Просто не съм пипал по нея нищо вече 6 години,прави ми намеци. :-D На всичките си бръмчилки/пръскачка,коса,резачка/ слагам 5 мл горница масло.


ПП Какво пръскаш сега?Да не съм пропуснал да пръскам? Ябълките почнах да ги бера,даже и сок консервирах.
:partyman:
Последна промяна от vlax на съб сеп 11, 2021 2:56 pm, променено общо 1 път.
infomar
Намерих го горивният филтър, но е труден за вадене. Придърпах го, визуално не е замърсен, но няма как да го извадя - трЕба си сервиз или инструменти.
Свещ ще купя и ще я сменя. Може да е от нея.
Намерих някаква джаджа паднала вътре. По всяка вероятност е от вътрешната част на капачката на резервоара. Счупила се е - нещо като клапанче. Трябва да го залепя с нещо.
Преди десетина дена пръсках лозите, пипера, че имаше млади леторасли за да ги защитя от силното слънце. За целта използвам хидратна вар.
Гледам, че за STIHL масла, дават за двутактови едно и също съотношение за синтетични и полу синтетични масла 1:50.
Пръскачката е супер и това ми е първият проблем с нея.
iivanov - майстор
За каква счупена джаджа говориш? След теб и аз взех чифарелито, а тази година го оборудвах с помпа. Иначе филтъра се придърпва с кука от тел.
infomar
пет дек 03, 2021 6:23 pmiivanov написа:
За каква счупена джаджа говориш? След теб и аз взех чифарелито, а тази година го оборудвах с помпа. Иначе филтъра се придърпва с кука от тел.
На самата капачка има от вътрешната страна някаква джаджа, която е паднала вътре. Нещо като въздушен филтър за изравняване на налягане или знам ли за какво служи.

Тема "Прекъсване на моторна пръскачка Cifarelli M 1200." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: