Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
perseus77777 - помощник
Здравейте, от скоро съм собственик на резачка Хускварна и имам въпрос относно веригата. Тъй като два пъти се откачи, въпреки, че уж съм я натегнал правилно, при допълнителен оглед ми направи впечатление, че няма равномерност в натягането - иначе казано в една част от оборота е перфектно натегната и след това при още завъртане идва момент, в който веригата е направо хлабава. Ако обера хлабината в тази част от оборота, когато стигне до част, където преди обирането е била нормално натегната, става много стегната, до ниво, да не може на ръка да се върти. Та питането ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, и дали имам проблем с веригата (дефектна) и някъде по механиката на самата машина? Благодаря!
MamaMy - майстор
Изчисти си хубаво канала на шината с помощта на парче тел. Огледай и водачите на веригата от долната страна. Може да има някои крив или подбит
kr1100 - майстор
съб сеп 11, 2021 4:03 pmperseus77777 написа:
Здравейте, от скоро съм собственик на резачка Хускварна и имам въпрос относно веригата. Тъй като два пъти се откачи, въпреки, че уж съм я натегнал правилно, ...
Здравей. Обаче ми е писнало от аборигенстки питания - защо ?:
1. Хускварна - произвеждат 1 единствен модел и това е твоя . Някакви подробности за модела ?
2. Моторна или електрическа.
3. С какъв начин на обтягане на веригата е ?
4. Обтягаш веригата, на ръка с ръкавица задвижваш веригата 2-3 оборота. Натискаш върха на шината в/у нещо и затягаш пак веригата. Пак завтрташ на ръка за проверка веригата 2-3 оборота и проверяваш за хлабина. Ако има дозатягаш. Много е важно натиска с шината за да се повдигне от усилието нагоре шината с веригата , затягане и проверка.
П.П. Нищо лично , но при питане информацията за у-вото трябва да е много пълна.
perseus77777 - помощник
kr1100 написа:
съб сеп 11, 2021 4:03 pmperseus77777 написа:
Здравейте, от скоро съм собственик на резачка Хускварна и имам въпрос относно веригата. Тъй като два пъти се откачи, въпреки, че уж съм я натегнал правилно, ...
Здравей. Обаче ми е писнало от аборигенстки питания - защо ?:
1. Хускварна - произвеждат 1 единствен модел и това е твоя . Някакви подробности за модела ?
2. Моторна или електрическа.
3. С какъв начин на обтягане на веригата е ?
4. Обтягаш веригата, на ръка с ръкавица задвижваш веригата 2-3 оборота. Натискаш върха на шината в/у нещо и затягаш пак веригата. Пак завтрташ на ръка за проверка веригата 2-3 оборота и проверяваш за хлабина. Ако има дозатягаш. Много е важно натиска с шината за да се повдигне от усилието нагоре шината с веригата , затягане и проверка.
П.П. Нищо лично , но при питане информацията за у-вото трябва да е много пълна.
Бензин, 135 Марк 2.

Направих нещо средно между частта с хлабината във веригата и частта със стягането при по-нататъшното въртене, за да е нормално натегната, без да е хлабава. Подозирам, че веригата може да не в в ред фабрично. Прочетох в нета от западни потребители, че са имали подобен проблем с вериги, които са доставени с резачката и все е Хускварна. Рязах днес без проблеми, но с едно на ум....
perseus77777 - помощник
съб сеп 11, 2021 4:53 pmMamaMy написа:
Изчисти си хубаво канала на шината с помощта на парче тел. Огледай и водачите на веригата от долната страна. Може да има някои крив или подбит
Правих го, включително запилих подбити, получили се при изпадането на веригата. Но тази верига си е такава с неравномерно натягане от самото начало. Мисля да купя още една да видя дали пак така ще се държи.
Индианец - специалист
Продухваш всичко както ти казаха, оглеждаш водещото колело и самата камбана на съединителя и ако всичко по тях е наред пробваш да стегнеш пак.
Не трябва да има дълбоки следи по водещото колело от петите на веригата и камбаната да е кръгла.(щото на китайската ми резачка е яйцевидна и не навсякъде стените са еднакво дебели, но го няма този проблем )
Ако не стане пробваш с нова верига, ама или ще е разтеглена или не, ама ако искаш пробвай, то май оригиналните с които идват машините така и така са по-рехави пък и не е лошо да си имаш още една.
Също така тази машина нова ли я взе или втора ръка?
Ако е втора ръка нещо да не е пипано от който не знае и където не трябва...
perseus77777 - помощник
нед сеп 12, 2021 11:53 pmИндианец написа:
Продухваш всичко както ти казаха, оглеждаш водещото колело и самата камбана на съединителя и ако всичко по тях е наред пробваш да стегнеш пак.
Не трябва да има дълбоки следи по водещото колело от петите на веригата и камбаната да е кръгла.(щото на китайската ми резачка е яйцевидна и не навсякъде стените са еднакво дебели, но го няма този проблем )
Ако не стане пробваш с нова верига, ама или ще е разтеглена или не, ама ако искаш пробвай, то май оригиналните с които идват машините така и така са по-рехави пък и не е лошо да си имаш още една.
Също така тази машина нова ли я взе или втора ръка?
Ако е втора ръка нещо да не е пипано от който не знае и където не трябва...
Чисто нова. Всичко изглежда добре, освен описания проблем с веригата. Все пак може да се ползва с междинна стойност на натягане, приемливо за двете крайности на веригата...
Индианец - специалист
Еми ако съм на твое място и всичко друго е наред бих си взел втора верига, 20 и някой лев е, пък ако нещата се решат тази си я остави от зор заман или като режеш дъски с пирони.
Пък и може самата верига да е дефектна, я петите и, я някое звено като се замисли човек.
perseus77777 - помощник
пон сеп 13, 2021 10:33 pmИндианец написа:
Еми ако съм на твое място и всичко друго е наред бих си взел втора верига, 20 и някой лев е, пък ако нещата се решат тази си я остави от зор заман или като режеш дъски с пирони.
Пък и може самата верига да е дефектна, я петите и, я някое звено като се замисли човек.
Точно това ми е плана :)
krasi92 - майстор
Пиши за проблема на фирмата производител щото иначе няма как да разберат и да корегират проблема. Краино време е да им светне лампичката че като си правят машините в азия нищо различно от загуба на пазари не ги чака. Китайските боклуци за разлика от тея боклуци поне ги вземаш евтино.

Тема "Верига на моторна резачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: