Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
Описаното по-горе натягане и разхлабване се получава, когато е объркана стъпката на веригата, или иначе казано ако са поставили по грешка верига 3/8 в комплекта с резачка с водена и водеща звезда .325 примерно.
perseus77777 - помощник
чет сеп 16, 2021 7:17 pmSoviet_Soldier написа:
Описаното по-горе натягане и разхлабване се получава, когато е объркана стъпката на веригата, или иначе казано ако са поставили по грешка верига 3/8 в комплекта с резачка с водена и водеща звезда .325 примерно.
Благодаря за техническяит отговор! Тъй като чета, че на запад доста често им се случва посоченото, без да съобщават за последващи проблеми, при ползване на веригата може ли да възникнат проблеми за машината, и/или проблеми с безопасността? Ще мина през някой представител на Хускварна да взема една верига и да поразпитам явно.
Soviet_Soldier - специалист
чет сеп 16, 2021 8:07 pmperseus77777 написа:

Благодаря за техническяит отговор! Тъй като чета, че на запад доста често им се случва посоченото, без да съобщават за последващи проблеми, при ползване на веригата може ли да възникнат проблеми за машината, и/или проблеми с безопасността? Ще мина през някой представител на Хускварна да взема една верига и да поразпитам явно.
Разбира се, че не е редно да се ползва верига, която не съответства на звездите. Тия постоянни тласъци могат да разбият лагерите на резачката, или най-малко да повредят шината, която не е евтина.
Какво пише в инструкциите на машината, стъпката 3/8 1,3мм ли трябва да е? Ако е така взимате един шублер и мерите разстоянието между двата нита на едно от звената, при стъпка .325 разстоянието е около 8,2мм а при 3/8 приблизително 9,3мм. налагате така, че плоскостите на шублера да лежат прецизно в средата на нитовете.

Разбира се има възможност и стъпката на водената или водещата звезда да е различна, но най-често веригата не съответства.
dragozow - майстор
съб сеп 11, 2021 4:03 pmperseus77777 написа:
Здравейте, от скоро съм собственик на резачка Хускварна и имам въпрос относно веригата. Тъй като два пъти се откачи, въпреки, че уж съм я натегнал правилно, при допълнителен оглед ми направи впечатление, че няма равномерност в натягането - иначе казано в една част от оборота е перфектно натегната и след това при още завъртане идва момент, в който веригата е направо хлабава. Ако обера хлабината в тази част от оборота, когато стигне до част, където преди обирането е била нормално натегната, става много стегната, до ниво, да не може на ръка да се върти. Та питането ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, и дали имам проблем с веригата (дефектна) и някъде по механиката на самата машина? Благодаря!
Като я натегнеш трябва да можеш да я превъртиш на ръка с един парцал или ръкавица. За да падне не е сложена хубаво или не е стегната.
liverpool-64 - специалист
Моята е Хускварна 236. Когато ходих във фирмен магазин за нова верига ми поискаха старата ,защото според годината на производство излизали две вериги за модела. Може би при теб да е грешната. :mrgreen:
Индианец - специалист
Какво да е при него грешката?
Мишината му е нова и веригата е тази, която е дошла с машината до колкото разбрах.
Пък и китайците нещо взеха да ги правят като баш китайските в последно време май тия резачки....ама да направят и цените така.
Пп. Да не си осукал нещо шината ако си я затиснал, на моята Хуска го прави тоя номер ама в по-леко висва от осукана шина, което ме подсети да видя да си взема нова.
perseus77777 - помощник
пет сеп 17, 2021 1:56 pmИндианец написа:
Какво да е при него грешката?
Мишината му е нова и веригата е тази, която е дошла с машината до колкото разбрах.
Пък и китайците нещо взеха да ги правят като баш китайските в последно време май тия резачки....ама да направят и цените така.
Пп. Да не си осукал нещо шината ако си я затиснал, на моята Хуска го прави тоя номер ама в по-леко висва от осукана шина, което ме подсети да видя да си взема нова.
Абсолютно сигурен. Чисто нова я извадих от кутията, веригата я разпечатах от найлона, монтирах, натегнах, и забелязах, че изведнъж отпуска на две места, избрах някакво междинно положение, на което да не виси на тия места и рязох доста. Кой ги знае, ще купя нова от магазина на Хускварна и ще пробвам. Ако пак стане така направо ще я взема при момчетата в магазина да видят ако има някъде проблем за гаранция. Само да отида на село, че всичко там съм зарязал на тавана. Снимал съм шината и с модела ще мина през магазина да ми дадат правилна, че имаче има риск да объркам нещо.
dragozow - майстор
пет сеп 17, 2021 12:21 pmliverpool-64 написа:
Моята е Хускварна 236. Когато ходих във фирмен магазин за нова верига ми поискаха старата ,защото според годината на производство излизали две вериги за модела. Може би при теб да е грешната. :mrgreen:
/
В първите години на модела идваше с 15-ка, 0,325/1,6, 64 прешлена, след това идваше с 14-ка, 3/8, 1,3, 52 прешлена, но имаше партиди със същата стъпка и 16-ка шина, правилно са ти я искали веригата да видят. Иначе на шината ако е оригиналната има гравирани от към водещото колело надписи, на кутийката ако си купувал верига допълнително също ги пише.
perseus77777 - помощник
съб сеп 18, 2021 7:12 amdragozow написа:
пет сеп 17, 2021 12:21 pmliverpool-64 написа:
Моята е Хускварна 236. Когато ходих във фирмен магазин за нова верига ми поискаха старата ,защото според годината на производство излизали две вериги за модела. Може би при теб да е грешната. :mrgreen:
/
В първите години на модела идваше с 15-ка, 0,325/1,6, 64 прешлена, след това идваше с 14-ка, 3/8, 1,3, 52 прешлена, но имаше партиди със същата стъпка и 16-ка шина, правилно са ти я искали веригата да видят. Иначе на шината ако е оригиналната има гравирани от към водещото колело надписи, на кутийката ако си купувал верига допълнително също ги пише.
Оригинална е шината, да.

Изображение
Soviet_Soldier - специалист
съб сеп 18, 2021 10:07 amperseus77777 написа:

Оригинална е шината, да.

Изображение
А силно ли провисва, като мине няколко зъба от напълно натегнато състояние? Когато стъпката на веригата не съответства с тая на звездите обичайно провисва доста силно.

Стъпката я пише на задната част на чашката на съединителя, ако водещата звезда е директно към нея:
Изображение

Ако е с венец, то маркировката е върху него:
Изображение

Стъпката на шината Ви е ясна, а за веригата Ви казах как да я разберете каква е, ако отсъства маркировка.

Тема "Верига на моторна резачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: