Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Здравейте,
имам спомен, че във форума има хора, отглеждащи нар. Моят е на три години, и тази година за пръв път цъфна. Проблемът обаче е, че клоните започнаха да съхнат. Като цяло са три издънки, които преплетох в едно, по съвет на човек от форума. До тази година всичко беше наред, но сега клоните започнаха да съхнат един по един и останаха само два. ПОследният, който изсъхна все оше не съм го отрязал. В агроаптеката не успяха да кажат какво е. Та, някой срещал ли е този проблем, и как може да се справя с него. Отдолу, новите издънки се появяват непрекъснато. Почвата не е суха, защото поливам редовно, даже като почна да съхне, спрях да поливам, понеже си помислих, че може да съм преполял, но явно не е това.
miroki - майстор
Не знам каква е причината. Но скоро ще си имаш нови. Моят е четка. За сега тази година не налага поливане.
Не знам защо си поливал.
nautilus33 - майстор
Издънките, които избиват отдолу, плододават ли, защото аз периодично ги махам, но ако плододават, ще оставя няколко, в случай че всички клони изсъхнат.
Поливах, защото дървото е още младо, а беше суша и не знаех, дали се е захванало добре.
preslav - майстор
Не съм чувал издънки да плододават, освен ако не ги оставиш да се развият до дърво.
Нашият нар не го знам колко годишен е, редовно има плодове, които никой не бере, миналата година така си и останаха на дървото - ако си от Варна идвай и бери, ама не помня кога ставаше, май някъде по гроздобер е готов.
Съхненето едва ли е от преполиване, мисля си, че и издънки нямаше да имаш тогава, но е доста вероятно да е от преплитането на стеблата - остави си само едно, най-яката издънка и може да живее.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"Нарът вирее в сухи райони и не обича влага, тъй като в такава почва лесно бива нападан от гъбични заболявания"

При нас, нарът е по-скоро храст. Остави издънките

Тема "Нар- клоните съхнат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: