Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
feikot - специалист
Много избягахме от темата, но последно ще се изкажа по въпроса и приключвам. Имам около 120 човека персонал в момента. От всички възрасти, най-възрастният ми е 53 набор, най-младият е едно момче, което сега завършии и беше при мен на дуално обучение.
Какво мога да кажа по въпроса аз, тъй като категорично и основателно мога да изразя мнение, въпреки че тези които не стават без значение възрастта ги махам в рамките на 3 месеца.
Възраст 18-28 - излезли от училище с нулеви или малко над нулата знания, 70% абсолютно неориентирани и без желание да работят и да учат,интересуват се само от "аз колко ще взема", но не и какво умея за да получа желаната цифра.Останалите 30% - 80% от тях са будни,имат желание да учат,умни,интелигенти дет се вика окомуш. Вълнуват се от заплатата, но възпитанието в тях им подсказва, че първо трябва да дадат нещо, за да получат и така тя не е определяща.Останалите 10% са онези, които не влизат в производството или услугите, а са тези които са наистина много над другите, умни и можещи, бягащи по западни университети и гига фирми, плюс на мама и тати децата, дето онаследяват нещо.
Възраст 30-50 - усеща се полъха на качественото образование и подготовка при 15на %, желаят да работят, знаят,могат и теглят каруцата към прогрес. Останалите са тая баластра дето и в чужбина не може да се оправи, огледалото на живота и събитията от 90те, класически комбинации на Андрешко и бай ви Ганя. Терикати,ако мине мине и слава россии.
Възраст 50-65+ Хора заслужаващи уважението си, не само заради годините, но и заради опита и стажа който имат. Но ! поне процента на работещите и тия които знаят какво трябва и как е по-голям. Може би над 50% са наистина качествени хора, дали заради възрастта си знаейки, че трудно биха започнали на ново място, нови хора, трудно излизат от комфорната зона и трудно усвояват нови знания, за това и си натискат задника и работят здраво. Те влачат икономиката ни,ако приемем че фирмата ми е умален вариант на държавата (10 000 работника). Обаче съм потресен от процента неграмотност. Потресен !!! Масово се пише с правописни грешки без да предполагам, че толкова хора с години работейки в сферата ще напишат - СтеВка, телбоТ,докОменти, прОжина и пр. и пр.... ПрЕпадам. Е те тия са бащите на ония мелеси между андрешко и ганьо. Пълен потрес. Пример : В събота се обаждам на ремонтната група за авария и един бай такова на 71 години с огромно самочувствие и ми отговори- абе момче, аз днеска съм дошъл да почивам, не да работя... Написах докладна и го изгониха. После бях отвратителния човек, който е изгонил горкия пенсионер.

Мога да пиша наистина много по темата. Със сигурност не съм обхванал пропорциите на процентите ставащи и не ставащи, не споря за акуратност до десета след запетаята, но това да казвате, че от младите нищо не става не е редно. Просто като изкарат няколко години след училище, загубят девствеността си от живота, се сещат че така не става. Но пък е факт,че масата са яко в тикток и си мислят че живота е такъв. Провал пълен.
пет юли 08, 2022 1:06 pmfeikot написа:
...
Мога да пиша наистина много по темата.
...
Достаточно написал, респект. Больше не нужно.
Ну, давай косить!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 08, 2022 1:06 pmfeikot написа:
...

Мога да пиша наистина много по темата. ...
=D>
Уви, така е
pif4o - специалист
Гати темата, аз се зарадвах че ще разбера нещо за косачки ама неиси. Пиша ЛС на автора.
нед мар 12, 2023 5:02 pmpif4o написа:
Гати темата, аз се зарадвах че ще разбера нещо за косачки ама неиси. Пиша ЛС на автора.
Здравей,
рядко влизам ,и сега препрочетох темата ми, относно покупката на косачката Хонда.
Взех точно нея,и мога да кажа ,че е много добра.
Опит с други нямам , но около мен съседите имат различни модели и марки,и виждам как се случват нещата .
Смятам ,че е един добър избор.
вт мар 14, 2023 10:18 ameriopasa написа:
Пък аз ти благодаря за "обратната връзка" и дето се довери на моята Вяра в Хонда!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт мар 14, 2023 1:04 pm, променено общо 1 път.
pif4o - специалист
вт мар 14, 2023 10:18 ameriopasa написа:
нед мар 12, 2023 5:02 pmpif4o написа:
Гати темата, аз се зарадвах че ще разбера нещо за косачки ама неиси. Пиша ЛС на автора.
Здравей,
рядко влизам ,и сега препрочетох темата ми, относно покупката на косачката Хонда.
Взех точно нея,и мога да кажа ,че е много добра.
Опит с други нямам , но около мен съседите имат различни модели и марки,и виждам как се случват нещата .
Смятам ,че е един добър избор.
Малко съм раздвоен между нея и Хускварна LC151S цената е единтична, но хуска имат страничен отвор за изхвърляне което ми е важно, понеже не живея на мястото където ще се коси- вилата ако изтърва да поизрастне повече тревата с отворен страничен и отворен заден машината по лесно коси висока трева. И другото съображение че на хондата били по скъпи чарковете ако се наложело и по трудно намираеми. Иначе я видях на живо и на мен ми хареса.
pif4o - специалист
вт мар 14, 2023 11:34 amТрифон П.Трифонов написа:
вт мар 14, 2023 10:18 ameriopasa написа:
нед мар 12, 2023 5:02 pmpif4o написа:
Гати темата, аз се зарадвах че ще разбера нещо за косачки ама неиси. Пиша ЛС на автора.
Здравей,
рядко влизам ,и сега препрочетох темата ми, относно покупката на косачката Хонда.
Взех точно нея,и мога да кажа ,че е много добра.
Опит с други нямам , но около мен съседите имат различни модели и марки,и виждам как се случват нещата .
Смятам ,че е един добър избор.
Пък аз ти благодаря за "обратната връзка" и дето се довери на моята Вяра в Хонда!
Ти си бил значи :) хаиде убеди ме и мене че съм раздвоен :)
вт мар 14, 2023 11:46 ampif4o написа:
Ти си бил значи :) хаиде убеди ме и мене че съм раздвоен :)
Падишаха обича смелите........и разумните.

пп. Признавам- подцених те, понеже съм пропуснал предходното ти мнение.
Дано си разбрал, че съветът ми бе на база общо удовлетворение и оценка от марката.
С хуск нямам толкова пряк контакт, но съм сигурен, че са съпоставими като качество.
Безполезен съм ти, в случаят. Съжалявам!

Всъщност, ако бях се гмурнал, подобно на теб, в подробностите, бих купил машината, която отговаря в най пълна степен на изискванията ми.
Хуск.
pif4o - специалист
Благодаря за отговора, и в нея има някои компромиси но пълно щастие няма, например двигателя и е доста по шумен от на хондата, цели 98 децибела при 95 за хондата което е значителна разлика, и комплекта за мулчиране се купува отделно но пък не е скъп 70 лева и включва още един нож, а тя само цената на ножа е 55 лв, сигурно ще взема нея, въпреки че на кашона и пише китаи, ама то и японците вече не ги правят в япония :mrgreen:

Тема "Бензинова косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: