Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
feikot - специалист
чет юли 07, 2022 12:32 pmТрифон П.Трифонов написа:

Малко от увеличението на пенсията, още малко от повдигнатата заплата, лекичко от праси-касичката и Райдъра скокнал в багажника.
Дай Боже всекиму. Докато пенсионерите работят и заемат местата на младите, същите ще бягат по чужбините. Пък ти пак си се хвали колко скъпи косачки си купуваш.
чет юли 07, 2022 1:07 pmfeikot написа:
чет юли 07, 2022 12:32 pmТрифон П.Трифонов написа:

Малко от увеличението на пенсията, още малко от повдигнатата заплата, лекичко от праси-касичката и Райдъра скокнал в багажника.
Дай Боже всекиму. Докато пенсионерите работят и заемат местата на младите, същите ще бягат по чужбините. Пък ти пак си се хвали колко скъпи косачки си купуваш.
Ако беше цитирал цялото, пак щеше да се разбере, че гъбаркам теб.
Сигурно е подразнило още мнозина, на които се извинявам!

viewtopic.php?f=29&t=62179&start=10#p977761

Три брайдъра или една Хонда?!
Нищо ново под Слънцето.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет юли 08, 2022 8:08 am, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
[quote=feikot post_id=1106406 time=1657188476 user_id=64144
... Докато пенсионерите работят и заемат местата на младите, същите ще бягат по чужбините.[/quote]
Не съм съгласен.
1. На младите ръцете им са завряни отзад - трябва операция и ги мързи за 100 човека.
Видял ли си млад човек с опит излязал от училище сега ??? Преди имаше техникуми, профилирани гимназии. От техникумите излизаха почти с професия. Имаше практически опит и обучение..
Друг е въпроса колко му се работи по професията.
Млад едва проходил , ама иска лъскаво возило за поне 40 к лв. :? ,с книжка от 1 мсец ама да е над 200 к.с. и утре бамм
2. Хвани 1 млад без грам опит да работи пр. за 1000 лв. дори от малък град.
Все с претенции за много знание и никакъв опит погледнато технически.
Поради т. 2 има работещи пенсионери с ниски пенсии.
Бягат , бягат , ама взеха да се връщат, защото и навън философи не им трябват.
Последна промяна от kr1100 на чет юли 07, 2022 9:30 pm, променено общо 1 път.
Градско, не се занимавай!
Ще започнат едни спорове, ум да ти зайде, защото и е така и не е.
Има 30-40 годишни дето нищо не става от тях, има пенсионери дето могат и до 70. Има също и млади момчета, които се учат и със силата си допринасят да се свърши каквото и да е, а има и посерковци и некадърници, дето стоят заради парите. От последните има във всички възрасти.
Тоя явно е много обиден от нещо и злобее зад ъгъла.
Може да е готин, може да греши, може ние да сме грешни...

Ако имаш за косене, обади се, че имам половинка изветрял бензин, пък и не съм завършил разработката!
ky-kyy - майстор
Къ ръ илядо и сто, е много прав. От младите никъв уй не става :supz: То и от пенсиите, ама по са ядва :)
чет юли 07, 2022 7:25 pmky-kyy написа:
Къ ръ илядо и сто, е много прав. От младите никъв уй не става :supz: То и от пенсиите, ама по са ядва :)
Алоооо, ей ся ти спрях газът!
Виж там, докат пускаш тегели, нещо за косене, някоя фуста за поръбване...
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет юли 07, 2022 7:33 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
чет юли 07, 2022 7:30 pmТрифон П.Трифонов написа:

Алоооо, ей ся ти спрях газът!
Сетил са и той, да спира газ.....те та превариха, ве :lol:
vlax - майстор
чет юли 07, 2022 1:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
Заемам с чиста съвест, защото знам и все още мога повече от повечето.
Доказвам на практика почти при всяко дежурство. Понякога и в почивките.
За това ще вдигат годините за пенсия.Ще ходим на работа с памперси и ще умрем знаещи и можещи.
чет юли 07, 2022 8:59 pmvlax написа:
За това ще вдигат годините за пенсия.Ще ходим на работа с памперси и ще умрем знаещи и можещи.
Бе, не е за това, ама понеже си най, от по по най, да та успокоя- 1/100 съм.
Съвсем леко нелогично ми звучи- с памперси, пък можещи, ама съвсем леко.
Годините за пенсия ще ги вдигат и без нас двамата.
Тати се пенсионира на 52, аз трябваше на 38г. и 9м. Ама ми ги вдигнаха, та сколасах 15 по късно, но по моя си причина. Никого не виня.
Не съм завиждал никому, че е бил до топлия задник на благоверната си всяка вечер, нито за лекият, охолен или поне спокоен живот. Бях спокоен до 1991г. После ми са бахама мамата.
Кофти, ама готино, е същото като - "Всяко зло за добро".
Пък колко добро, това го знаят "Я камилата, я камиларя".
Ръйш, Влахче?!!
kr1100 - майстор
чет юли 07, 2022 8:59 pmvlax написа:
...За това ще вдигат годините за пенсия.Ще ходим на работа с памперси и ще умрем знаещи и можещи.
Ами крайно време е. Ко е туй до 65 г. Трябва поне до 70 г и тогава пенсия, ако стига трудов стаж. :mrgreen:
Аз съм подготвен и с памперси и с инвалидна количка и със стол за тоалетна :-D , па си имам и компресор за антикубационен дюшек / дюшека сигурно е аут/. Дадоха ги след дъжд ....

Влах много си останал назад - отдавна има памперс гащи

Тема "Бензинова косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: